En evaluacion Suministros

L’objecte del contracte és el manteniment dels equips i serveis Fortinet, concretament: - Tallafocs (firewalls) d’aplicació de BASE–Gestió d’Ingressos per a la securització interna del Sistema d’Informació davant d’atacs informàtics interns i externs. - Centralització de logs de tots els productes de Fortinet per a la visió unificada dels mateixos i poder realitzar una correlació dels mateixos. - Analitzador del correu electrònic per a la no intrusió de virus i Spam mitjançant aquest canal. - Analitzador de fitxers i adreces web per atacs dia cero i tipus ransomware. Es requereix el manteniment en cas d’averia física de la màquina i l’actualització automatitzada dels mateixos (firmware, actualització de les base de dades de Aplications, IPS, Antivirus, Web Filtering i Antispam) de forma totalment desatesa amb el fabricant (M2M = Machine to Machine = Màquina a Màquina). Els productes que inclou aquest manteniment s'especifiquen en el PPT.

Expediente: 2026/33-GEC

Contrato de suministros en evaluación por BASE-Gestió d'Ingressos en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 48730000.

122.213
Presupuesto base
122.213
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
48730000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
30 jun 2026, 14:08
Fecha límite
16 jul 2026, 01:59
Duración
2 años

Documentos

(2)

Organismo contratante

BASE-Gestió d'Ingressos

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 30 jun 2026
Anuncio de Pliegos 30 jun 2026
Fin Plazo Presentación 16 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 25 jul 2026, 06:23

Mismo sector y zona (48 en Tarragona)

Abierta Compres Exp490/2026 G626

És el subministrament de tres llicències MySQL Enterprise Edition i el suport avançat de l’arquitectura MySQL de l’Ajuntament de Tarragona.

69.470 €

Adjudicada CONSUB-0212/2026

És la contractació basada en l’Acord Marc de subministrament de solucions i serveis gestionats de seguretat TIC (Exp. 1431-0003/2025) del Consorci Localret, pel subministrament de llicències en mode subscripció (pagament per ús) de la llicència del producte Trend Micro Cloud Email Gateway Protection (comercialitzat actualment sota la denominació Trend Micro Email Security), com a passarel·la de seguretat per al correu electrònic corporatiu, en concret, del Lot 1 –Solucions de seguretat TIC incloses al Catàleg de Productes i Serveis de Seguretat de les Tecnologies de la Informació i la Comunicació (CPSTIC) del Centre Criptològic Nacional (CCN).

79.610 €

En evaluacion 2026/15321

L’objecte d’aquest contracte és la contractació del subministrament de les llicències de correu corporatiu i ofimàtica del personal municipal i la provisió del servei d'emmagatzematge al núvol de les dades compartides. LOT 1: ● Subministrament, com a revenedor o partner autoritzat, de 115 subscripcions Microsoft 365 Business Standard, amb alta i manteniment de les llicències actives i actualitzades durant tota la vigència del contracte. ● Facturació mensual detallada del servei i gestió administrativa de la variació del nombre de llicències (altes i baixes de quantitat), sense cap concepte de facturació addicional. ● L'assignació de les llicències als usuaris, l'administració del tenant i tota la gestió, configuració i suport tècnic són responsabilitat exclusiva de l'Ajuntament. LOT 2: ● Provisió, com a revenedor o partner autoritzat (CSP), de la subscripció de núvol que dona servei a l'emmagatzematge Azure Files (3 TB, en ZRS i amb còpia de seguretat) actualment en producció. ● Facturació mensual del consum del servei, sense cap concepte de facturació addicional. ● La configuració tècnica (creació i dimensionament dels recursos compartits, redundància ZRS, política de còpia de seguretat, permisos i integració) i tota la gestió del servei són responsabilitat exclusiva de l'Ajuntament.

42.114 €

Adjudicada CONSUB-0120/2026

El contracte basat té per objecte el subministrament de llicències de Microsoft de volum o grans comptes, tant en mode adquisició com en mode subscripció (pagament per ús), en mode de servei cloud i/o en mode on premise. L’objecte de l’acord marc també inclou els serveis de formació i suport tècnic estès.

639.779 €

En evaluacion 12-2026

Subministrament d'una plataforma per a la gestió integral de la contractació pública per a SIRUSA

59.300 €

Adjudicada CC07_26

Impulsar la contractació a Semiconductores y Sistemas SA per al subministrament de llicències per al "InfoWorks WS Pro Government Single-user 3-Year Subscription Renewal"

27.075 €

En evaluacion 8004330008-2026-0008822

Suscripción de licencias avanzadas para entornos de producción de la plataforma de gestión de logs centralizada y servicio de migración, actualización, mantenimiento correctivo y resolución de incidencias relacionadas con la plataforma

184.125 €

Formalizada 2459/2026

Decret d’adjudicació del contracte de subministrament de la llicència d'ús, suport i manteniment del programari saviacloud per a la gestió de recursos humans de l'Ajuntament del Morell

138.244 €

En evaluacion 0889/25

Contractació de la renovació de la infraestructura de seguretat datacenter i perimetral i la renovació del manteniment de la infraestructura de comunicacions centrals

195.000 €

En evaluacion 2026/45-GEC

L'objecte del contracte és el manteniment dels productes ManageEngine, concretament de les subscripcions que s'especifiquen en els plecs. El Gestor de sol·licituds i incidències de BASE-Gestió d’Ingressos, basat en el programari ManageEngine ServiceDesk Plus, està composat per llicències per a 40 agents de diversos departaments. Amb aquest programari, els 40 agents poden gestionar les sol·licituds i incidències dels diferents usuaris a través dels portals corresponents.

20.775 €

Más licitaciones de BASE-Gestió d'Ingressos

Abierta 1-2026/58-GEC

L’objecte del contracte és el manteniment dels productes Palo Alto Networks, concretament: - Renovació dels crèdits d’ús de les màquines virtuals, les subscripcions de suport de la seguretat perimetral del CPD extern al cloud privat. - Renovació de les subscripcions i suport dels firewalls físics del CPD que té BASE-Gestió d’Ingressos a l’Edifici Síntesi. - L’actualització de l’eina de gestió i anàlisis de dades Panorama, utilitzada per els tècnics de Serveis Informàtics de BASE-Gestió d’Ingressos per a la visualització, tractament i explotació de dades. Aquesta eina és essencial per garantir la continuïtat, seguretat i estabilitat de la infraestructura de xarxa corporativa, especialment en entorns amb múltiples tallafocs Palo Alto distribuïts de conformitat amb les especificacions tècniques que consten en els plecs.

49.721 €

Abierta 1-2026/58-GEC

Manteniment dels productes Palo Alto Networks (Exp. 1-2026/58-GEC)

49.721 €

Abierta 1-2026/57-GEC

Suport a la base de dades Informix (1-2026/57-GEC)

49.330 €

Abierta 1-2026/57-GEC

Servei de suport 24x7 destinat a garantir el correcte funcionament, la disponibilitat i la consistència de la base de dades Informix instal·lat al Centre de Processament de Dades de BASE-Gestió d’Ingressos. La contractació d’aquest servei suport inclou tant el manteniment correctiu, com el preventiu i l’evolutiu. El servei de suport a contractar ha de donar resposta a les següents necessitats: • Vetllar per la disponibilitat i el rendiment del sistema gestor de bases de dades Informix. • Gestionar l’operativa bàsica dels diferents entorns de bases de dades de BASE (incloent entorns de DESenvolupament, PREproducció, PROducció i PROduccióDR): - Gestió de les bases de dades - Aturada / Parada de serveis de les base de dades - Gestió i control de la capa d’emmagatzematge (espai, nivell de creixement, comportament, etc.) • Disposar d’informació sobre actualitzacions, certificacions i suport de versions. • Gestionar els pegats de sistema i programari. • Realitzar revisions periòdiques dels sistemes més crítics. • Seguir l’evolució dels procediments d’operació. • Disposar de suport especial, davant de problemes de producte, en determinats sistemes crítics. Cal disposar d’un pla de suport que serveixi com a base per a la planificació i gestió d’aquestes activitats. Aquest pla serà revisat conjuntament amb els responsables tècnics de BASE de forma periòdica i s’ha d’entregar en format electrònic. Aquesta contractació es realitza de manera alineada amb els objectius de desenvolupament sostenible, com pot ser, el consum responsable de conformitat amb l’ODS 7 d’Energia neta i assequible, així com l’objectiu de desenvolupament sostenible 8 que fa referència al treball digne i creixement econòmicd’aquesta manera l’execució del conctracte exigeix el compliment estricte de les condicions laborals i salarials del conveni col·lectiu sectorial aplicable, fomentant l'estabilitat de l'equip tècnic adscrit per garantir la qualitat i continuïtat del servei.

49.330 €

Abierta 1-2026/56-GEC

Servei d'adaptació dels programes desenvolupats en 4GL per un futur canvi tecnològic (Exp. 1-2026/56-GEC)

118.438 €