Formalizada Servicios

L’objecte del contracte es el manteniment de parc d’impressió d’equips multifunció HP de l’Ajuntament de Sant Adrià de Besòs. Aquest manteniment s'efectuarà sota la modalitat de preu per capia i impressió efectiva, de tots els equips presents a la taula presentada al punt 3 d'aquest document. Els objectius principals per aconseguir són els següents: Mantenir en correcte estat de funcionament el parc d'impressores, equips multifunció i traçador, incloenthi la substitució de consumibles, en totes les seus de l'Ajuntament, on estiguis situats els dispositius referits en la taula. Facturació detallada mensual amb cost per pàgina real impresa, distingint per model d' equip, color, incloent comptador antic i comptador llegit en el moment d'emetre factura. Servei de manteniment preventiu i correctiu in-situ del parc. - Substitució de l'equipament per avaria. En cas de no poder reparar un equip, l'adjudicatari proporcionarà un equip de característiques similars fins la finalització del contracte. La relació d'equips a mantenir serà: - 10 equips de la relació es van adquirir nous al desembre de 2018, actualment sota un contracte de suport i manteniment que finalitza el 31/12/2025. - 24 equips es van adquirir nous al mes de desembre de 2021, actualment sota un contracte de suport i manteniment que finalitza el 31/12/2025. - 6 equips que es van adquirir al desembre del 2022, actualment sota un contracte de manteniment que finalitza el 31/12/2026, i que hauran d'entrar en manteniment dins d' aquest nou contracte de manteniment a partir del 1 de gener de 2027. El pagament s'efectuarà d'acord amb allà que preveu la LCSP, facturant i pagant només les còpies realment realitzades.

Expediente: SAB_2025000063

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Sant Adrià de Besòs en Barcelona. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 30120000. Adjudicado el 22 dic 2025 a GENERAL MACHINES TECHNOLOGY, S.L.. Se recibieron 3 ofertas.

52.631
Presupuesto base
79.400
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
30120000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:30
Fecha límite
18 nov 2025, 00:59
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
GENERAL MACHINES TECHNOLOGY, S.L.
NIF
B91509281
Importe
30.035
Ofertas recibidas
3

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 18 nov 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 22 dic 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 abr 2026, 06:23

Mismo sector y zona (30 en Barcelona)

Abierta 2026/0002512

Contractació d'una plataforma digital, proporcionada en modalitat de servei (Software as a Service – SaaS), destinada a donar suport a la metodologia Model d’Intel·ligència Turística de la Diputació de Barcelona

37.008 €

Abierta 2026-16

Subministrament d’equipament informàtic pel Consorci d’Atenció Primària de Salut Barcelona Esquerra (CAPSBE)

42.900 €

Abierta TIC/2025/72

Aquest contracte té per objecte l'adquisició de 12 equips de dibuix per diversos serveis de l'Ajuntament de Sabadell per aquell personal que ha de desenvolupar tasques de dibuix 3D i necessita equips amb un bon rendiment per poder desenvolupar la seva feina

104.132 €

Abierta 005_26000042

Subministrament d'equips informàtics de sobretaula i ordinadors portàtils amb equipament de perifèrics per l'Institut Municipal d'Hisenda de l'Ajuntament de Barcelona, amb mesures de contractació pública sostenible

79.150 €

Abierta 2026.00084

Subministrament, en règim d’arrendament i cost per pàgina, d’un (1) equip multifunció (impressió, fotocòpia i escaneig), així com el manteniment d’aquest equip, amb destinació al Consorci de l’Habitatge de l’Àrea Metropolitana de Barcelona.

27.504 €

Abierta 16076186B

Subministrament de discs durs per NVR’s

162.000 €

Abierta CST-2026-10

El objeto del presente contrato es el suministro de distintos equipos informáticos destinados a la renovación del equipamiento informático obsoleto del Consorcio Sanitario de Terrassa (CST). El objetivo de esta actuación es garantizar una actualización tecnológica que permita una prestación eficiente de los servicios asistenciales y administrativos, contribuyendo a la mejora de la calidad asistencial y optimización de los recursos disponibles.

366.000 €

Abierta 1431-000020-002360/2026

L’objecte del contracte es el subministrament de MOBILIARI ESCOLAR I D’OFICINA PER L’ESCOLA DE MÚSICA MONTSERRAT ALMIRALL i pel CENTRE DE FORMACIÓ D’ADULTS DE SITGES. La descripció detallada del subministrament així com la resta de requeriments amb els que caldrà executar-lo es recullen al plec de condicions tècniques particulars. Es divideix en tres lots: Lot 1: Mobiliari escolar. Lot 2: Mobiliari d'oficina Lot 3: Pantalles interactives amb suport mòbil.

42.831 €

Abierta BCN-165/2026

Suministro Con Instalación Cabinas Calidad Del Aire En Varias Ubicaciones Para El Aeropuerto Josep Tarradellas Barcelona-El Prat

492.802 €

Adjudicada PACC2026000044

Contracte basat en l’Acord Marc (Exp. núm. 2023.06) i l’adjudicació del subministrament de paper per l’Ajuntament de Sant Feliu de Llobregat.

4.550 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Adrià de Besòs

Abierta SAB_2026000044

Servei de redacció del projecte d’obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià

50.398 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta SAB_2026000048

Servei de formació per al programa de millora sociolaboral 2027

89.905 €

Abierta SAB_2026000048

L’objecte del contracte és contractar la formació teòric-pràctica corresponent a les accions formatives de millora sociolaboral 2027. Aquests cursos que promou l’Àrea de Promoció econòmica, tenen l’objectiu d’impulsar l'ocupabilitat de les persones aturades del municipi i la formació està pensada per poder cobrir les necessitats dels ciutadans i d’augmentar el seu currículum professional i personal.

89.905 €

Abierta SAB_2026000045_

El objecto del contrato lo constituye la prestación del servicio de dinamización y promoción de la lectura así como la promoción y dinamización cultural en el espacio cultural-biblioteca Font de La Mina en Sant Adrián de Besòs. La Biblioteca Fuente de la Mina es un servicio dentro del conjunto del Espacio Cultural Fuente de La Mina de San Adrián de Besòs. Ambos espacios conforman el servicio cultural que se da en todo el espacio genérico (equipamiento municipal), llamado Espacio Cultural Fuente de La Mina en el que se tienen que distinguir, por un lado, la Biblioteca Fuenta de la Mina y, por otro, el propiamente dicho Espacio Cultural en el que se encuentran los servicios y salas para compartir tanto para los proyectos de dinamización de la lectura y cultura que realiza la Biblioteca com por las acciones culturales directamente dirigidas a entidades y población en general.

560.716 €