L’objecte del contracte consisteix en les obres d’arranjament dels següents camins municipals: • Camí vell de Palau-Sator. • Camí de Peratallada a Llavià. • Camí de la mota del marge esquerre del riu Daró. La descripció detallada figura a la memòria valorada redactada per senyors Josep Alemany i Masgrau (Enginyer de Camins C.I P.) i Manel Alemany Masgrau (Arquitecte) per encàrrec de l’Ajuntament d’Ullastret. Va ser aprovat per l’acord de Ple de l’Ajuntament d’Ullastret en la sessió ordinària celebrada el dia 29 de gener de 2025 i aprovada definitivament en no haver-se presentat al·legacions ni reclamacions durant el termini d’exposició al públic, edicte publicat al BOP 211 de 5 de novembre de 2025. L’expedient de contractació d’aquestes obres el gestiona el Consell Comarcal del Baix Empordà mitjançant un encàrrec de gestió per part de l’Ajuntament d’Ullastret.

Expediente: 8349/2025

Contrato de obras formalizado por Consell Comarcal del Baix Empordà en Girona. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 45233200. Adjudicado el 29 abr 2026 a Treballs Mericanes, SL. Se recibieron 5 ofertas.

65.004
Presupuesto base
65.004
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45233200
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
11 mar 2026, 04:12
Fecha límite
24 mar 2026, 15:00
Duración
2 meses

Adjudicación

Adjudicatario
Treballs Mericanes, SL
NIF
B56470859
Importe
58.900
Ofertas recibidas
5

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 11 mar 2026
Anuncio de Pliegos 11 mar 2026
Fin Plazo Presentación 24 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 29 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 14 may 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Baix Empordà

Adjudicada 3875/2026

Contractació basada en l’Acord marc de subministrament de llicències de Microsoft fet per Localret

4.656 €

Anulada 2885/2026

Contractació del subministrament d'equipament de protecció individual per la personal del Centre Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà

17.600 €

Desierta 2885/2026

L’objecte del contracte és el subministrament continuat d’equipament de protecció individual per al personal del Centre Ocupacional i Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà. Aquests articles han de satisfer les necessitats i complir amb els requisits mínims, i que el seu rendiment sigui l’adequat per als tipus de treball requerits. L’adjudicatari del contracte s’obliga a lliurar, de forma successiva i prèvia ordre de comanda emesa pel Centre Tramuntana, els articles d’equipament de protecció individual que es detallen en el “Annex 1: Material a subministrar” del Plec de Clàusules Administratives Particulars i pels preus unitaris contemplats en el contracte que a l’efecte se subscrigui. La quantitat de cadascun dels articles serà depenent de les necessitats del personal del Centre Tramuntana durant la vigència del contracte. Les característiques dels productes a subministrar es troba detallada al PPT.

8.000 €

Formalizada 1634/2026

Contratación del servicio de transporte adaptado Rutas: Girona, Palamós, Calonge i Torroella

140.466 €

Formalizada 1634/2026

Contractació del servei de transport adaptat Rutes: Girona, Palamós, Calonge i Torroella

309.024 €