Adjudicada Servicios

L’objecte del contracte consisteix en el servei de direcció d’obra i coordinació de seguretat i salut per poder portar a càrrec les obres d’execució del “Projecte constructiu de sanejament i depuració del nucli de Paüls”.

Expediente: 430/2026

Contrato de servicios adjudicado por Consell Comarcal del Baix Ebre en Tarragona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 26 meses. Categoría CPV 71356200. Adjudicado a DOPEC, SL. Se recibieron 3 ofertas.

188.848
Presupuesto base
188.848
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71356200
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
28 may 2026, 16:10
Fecha límite
13 jun 2026, 01:59
Duración
26 meses
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
DOPEC, SL
NIF
B60452430
Importe
152.950
Ofertas recibidas
3

Organismo contratante

Consell Comarcal del Baix Ebre

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 28 may 2026
Anuncio de Pliegos 28 may 2026
Fin Plazo Presentación 13 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 7 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (71 en Tarragona)

Abierta 504/2026/G626

L’objecte d’aquest contracte és la contractació dels serveis tècnics per la redacció i direcció facultativa dels projectes executius següents: • Consolidació i restauració de les estructures arqueològiques de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona. • Adequació de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona

79.100 €

Abierta CSS. MT-15024-C2

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica de coordinació de seguretat i salut de les obres corresponents al projecte constructiu. Semaforització i millora de la senyalització de passos de vianants a la C-31. Cunit. Clau: MT-15024-C2

2.335 €

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta 8004330008-2026-0006892

Servicio asistencia técnica para redacció de catorce proyectos constructivos en las carreteras

528.829 €

Abierta PC. PC-CGT-26018

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica per a la redacció del Projecte Constructiu "Estabilització de talussos a les carreteres del Servei Territorial de Carreteres de Tarragona". Clau: PC-CGT-26018

114.286 €

Abierta CTN2600164

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres de remodelació corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi C1.187 “Remodelació EBAR Sardana, Remodelació EBAR Catalunya i reposició emissari Catalunya”. Atès que tant les dos EBARs com l’emissari es van posar en servei l’any 1995, i malgrat durant tot aquest període s’han anat duent a terme tasques de manteniment i renovació perassegurar-ne l’operativitat, el seu estat actual fa necessària la remodelació d’ambduesEBARs i la reposició de l’emissari Catalunya. Cal tenir present que les EBARs de Catalunya i de la Sardana son dos dels bombaments principals de sistema de sanejament de Salou que permeten, donada l’orografia de l’àmbit, l’evacuació de l’aigua residual generada cap a l’EDAR de Vila-seca. La primera recull gran part del cabal generat al municipi i l’envia cap a la segona que, al seu torn, envia l’aigua per a què, previ pas per la EBAR Autopista, arribi a la depuradora. A més, la EBAR Catalunya disposa d’un emissari d’emergència que, tenint en compte la configuració de bombaments en sèrie de la xarxa, permet enviar a mar tot el cabal residual recollit en els tres bombaments, en cas de necessitats del servei.

96.550 €

Abierta CTN2600122

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi A2.067 “Actuacions de millora ambiental de la conca de la riera de la Bisbal”. Atès el mal estat de l’aigua a la desembocadura de la riera de la Bisbal, al Vendrell, i derivat de la resolució 797/XII del Parlament de Catalunya de l’any 2021, l’ACA va planificar una mesura de recuperació de la conca al Programa de mesures del tercer cicle de la planificació hidrològica (2022-2027). Així doncs, aquesta actuació té per objecte la recuperació morfològica i millora ecològica del Torrent del Lluc en el seu tram entre Santa Oliva i el Vendrell, en una longitud d’aproximadament 4 km amb les següents coordenades: inici (X: 3778231,3; Y: 4567869,7) i final (X: 377743.15, Y:4564696.91).

80.708 €

Abierta CTN2600141

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la coordinació de seguretat i salut de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

30.003 €

Abierta CTN2600140

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció d’obra de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

181.361 €

Abierta CSE/AH05/1101477011/27/PO

Servei de fusteria

276.413 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Baix Ebre

Adjudicada 4305/2025

El Consell Comarcal del Baix Ebre té la necessitat de contractar el subministrament de paper d’impressió i d’escriptura necessari per al funcionament ordinari dels procediments administratius propis de la Corporació, així com per a dotar al seu personal de materials essencials per a dur a terme les seves tasques.

1.094 €

Formalizada 776/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consell Comarcal del Baix Ebre per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

78.650 €

Adjudicada 4084/2025

El Consell Comarcal del Baix Ebre i La Fundació FCB han signat un conveni amb l’objectiu d’implementar el projecte BARÇA ACTIVA’T, un programa per tal de contribuir amb la millora de la igualtat d'oportunitats i la capacitació de les persones joves del nostre país, i des d'un enfocament holístic que té com a epicentre l'activitat física, que utilitza la metodologia de la Fundació FC Barcelona, com a eina per al desenvolupament de les persones joves. El programa està adreçat a nois/noies de 10 a 18 anys amb una previsió de 30 places. El Consell Comarcal es compromet a subscriure una pòlissa d'assegurança d’accidents i responsabilitat civil a les persones participants del programa. El programa s’iniciarà en data 1 d’octubre de 2025 i durarà fins el juny de 2026.

159 €

Formalizada 4449/2024

L’objecte del contracte és la realització de l’acció denominada “Assessorament integral a les empreses del Baix Ebre. Programa 360. Projecte Treball a les Comarques. Període 2024-2025”. L’objectiu és proporcionar a 12 microempreses i pimes que operen al Baix Ebre un suport amb una assistència professional i individualitzada, mitjançant assessors experts, que impulsi la consolidació del seu negoci, el seu creixement i com a conseqüència la creació d’ocupació, al mateix temps que orientar a 7 empresaris en la consecució de recursos provinents dels Fons Nuclears, per aprofitar aquests fons en benefici de les empreses del territori, segons les convocatòries vigents en aquell moment. El servei objecte del contracte consisteix en la posada a disposició d’aquestes empreses, d’una consultora externa i experta en aquelles temàtiques o àrees clau que afecten a l’operativitat d’una empresa, per tal que mitjançant una assistència tècnica continuada, aquest equip d’experts faci un acompanyament integral en aquelles actuacions concretes a millorar dintre de l’empresa amb la finalitat que aquestes siguin més competitives i puguin generar ocupació. Per a això, la consultora treballarà individualment amb cada empresa per millorar les necessitats i mancances d’aquestes, executant la planificació en base als objectius fixats i consensuats amb l’empresa, i si s’escau, oferint un recolzament i acompanyament en el disseny de projectes empresarials susceptibles de ser finançats pels Fons de Transició Nuclear, per tal de poder aconseguir que aquest finançament es quedi al territori i generi impuls econòmic i ocupació.

41.322 €

En evaluacion 1807/2026

Execució del Projecte Constructiu de reparació del túnel H de la Via Verda Val de Zafán

94.978 €