L’objecte de l'obra és sectoritzar la xarxa d’abastament d’aigua potable del municipi de Bellcaire d’Empordà, amb l’objectiu de poder‐ne realitzar una gestió més eficient, obtenint un major control i coneixement de la mateixa i conseqüentment poder oferir un millor servei pel municipi i pels seus abonats.

Expediente: X2025000063

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Bellcaire d'Empordà en Girona. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 45232430. Adjudicado el 6 mar 2026 a SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCELONA, S.A.U.. Se recibieron 3 ofertas.

96.801
Presupuesto base
96.801
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45232430
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
14 may 2026, 12:04
Fecha límite
18 ene 2026, 01:00
Duración
2 meses

Adjudicación

Adjudicatario
SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCELONA, S.A.U.
NIF
A08000234
Importe
77.500
Ofertas recibidas
3

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 14 may 2026
Anuncio de Pliegos 14 may 2026
Fin Plazo Presentación 18 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 6 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 may 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Ajuntament de Bellcaire d'Empordà

Adjudicada X2026000106

CONTRACTE D'OBRES PER LA INSTAL·LACIÓ DE GESPA ARTIFICIAL I ADEQUACIÓ DEL CAMP DE FUTBOL MUNICIPAL DE BELLCAIRE D'EMPORDÀ

362.058 €

Adjudicada X2026000106

Es projecta la instal·lació d’un paviment esportiu de gespa artificial amb el marcatge d’un terreny de joc de futbol 11 i de dos terrenys de joc de futbol 7. Aquest nou equipament disposarà de la xarxa de sanejament necessària per la correcte evacuació, canalització i recuperació de les aigües pluvials. Es projecta també la construcció d’un sistema de reg capaç de satisfer les necessitats hídriques de la nova superfície esportiva així com d’una preinstal.lació elèctrica de l’actual xarxa d’enllumenat ja que durant l’execució de les obres, la instal·lació existent és susceptible de que quedi afectada. Es preveu dotar a la nova superfície de gespa artificial d’un perímetre mínim de 1,5 m d’amplada a partir de la construcció de solera de paviment de formigó de manera que es garanteixi la contenció del sistema constructiu de la gespa artificial i alhora proporcioni un lloc de pas i estada tant dels esportistes com del públic. La plataforma sobre la qual es preveu instal.lar el nou paviment esportiu de gespa artificial es projecta a partir d’una capa de subbase granular seleccionada i làmina impermeable de polietilè una vegada finalitzats els treballs d’anivellació i compactació del terreny natural. Pel que fa al sistema de gespa artificial projectat, s’ha optat per una gespa artificial de 60 mm d’alçada format per fibres de polietilè de color verd que proporcioni compliment a la norma UNE EN 15330-1:2014.

362.058 €

UNKNOWN X2025000063

Contracte d’obres de sectorització de la xarxa d’abastament d’aigua de Bellcaire d’Empordà

96.801 €