Formalizada Otro tipo

L'objecte de la present licitació és la contractació del servei de menjador del Centre OcupacionalTramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà, consistent en la prestació del servei de menjador (menú de dinar) als centres de treball de Palafrugell i de Sant Feliu de Guíxols. Al centre de Palafrugell hi assisteixen un nombre aproximat de 101 persones i a Sant Feliu de Guíxols un nombre aproximat de 16 persones (Total 117 persones). D’ aquestes persones, utilitzen el servei de menjador al centre de Palafrugell un nombre aproximat de 74 persones i a Sant Feliu de Guíxols 16 persones (Total 90 persones). Amb aquesta contractació es cerca: - La promoció d’una alimentació saludable i sostenible, mitjançant una dieta mediterrània. - La programació de menús amb l’ús de productes frescos, de temporada i de proximitat. - La reducció dels residus no reutilitzables, i la promoció de la prevenció de les pèrdues i el malbaratament alimentari. La programació dels menús l’haurà de portar a terme l’empresa adjudicatària. Les característiques del servei, dels menús, així com l’elaboració de la programació dels menús es troba detallada al Plec de prescripcions tècniques.

Expediente: 7916/2025

Contrato de contrato formalizado por Consell Comarcal del Baix Empordà en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 55523000. Adjudicado el 24 feb 2026 a EUREST CATALUNYA. Se recibieron 2 ofertas.

86.130
Presupuesto base
189.486
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
55523000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:32
Fecha límite
15 dic 2025, 15:00
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
EUREST CATALUNYA
NIF
B58062027
Importe
86.130
Ofertas recibidas
2

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 15 dic 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 24 feb 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 17:34

Mismo sector y zona (55 en Girona)

Abierta 4/2026

Concessió administrativaper a l’ús privatiu del domini públic del Bar del centre cívic de Pau i licitació de la contractació

100 €

Abierta 2026051351

Prestació del servei d'àpats per al menjador escolar a les escoles bressol municipals 'Cavall Fort', 'El Pont', 'El Tren' i 'Garbí' de Girona

54.545 €

Abierta 2248/2026

L’objecte del contracte consisteix en definir els serveis a contractar, consistents en l’elaboració de menjar cuinat i el seu posterior transport fins als centres (Centre de Dia, Llar d’infants i instal·lacions del Casal d’estiu i del Casal esportiu)

117.410 €

Abierta 2026/ETSAE0327/00002792E

Cafetería RLM San Fernando Figueras

Formalizada X2024000223

Concessió de serveis del menjador escolar de l’escola de Campllong, en la modalitat de càtering, incloent també el servei de monitoratge durant l’estona de menjador

32.815 €

Formalizada X2025000242

Licitació per a l'atorgament d'una llicència d'ocupació del domini públic per exercir l'activitat de venda no sedentària amb un vehicle food truck destinat a creperia

720 €

Desierta 2026046106

Prestació, per part de l’empresa adjudicatària, del servei d’àpats per al menjador escolar a les escoles bressol municipals “Cavall Fort”, “El Pont”, “El Tren” i “Garbí” de Girona.

54.538 €

Adjudicada 2026/25/1403

Contracte de serveis corresponent al servei integral de menjador escolar per l'alumnat de diverses escoles del Gironès -Escola Carme Auguet i Escola Santa Eugènia de Girona i l’Escola Sant Jordi de Sant Jordi Desvalls- (Lot 1), i per a l'alumnat de l’ Escola Palau (Lot 2) de Girona, per al curs escolar 2026-2027.

475.076 €

Formalizada 2024/000270

Transmissió de l'autorització de la parada 172 del mercat de venda no sedentària de Roses

12.397 €

En evaluacion X2026000793

Concessió administrativa, per a l'explotació del bar del pavelló de Ribes de Freser, obertura de les instal.lacions i la neteja dels lavabos

8.400 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Baix Empordà

Adjudicada 3875/2026

Contractació basada en l’Acord marc de subministrament de llicències de Microsoft fet per Localret

4.656 €

Anulada 2885/2026

Contractació del subministrament d'equipament de protecció individual per la personal del Centre Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà

17.600 €

Desierta 2885/2026

L’objecte del contracte és el subministrament continuat d’equipament de protecció individual per al personal del Centre Ocupacional i Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà. Aquests articles han de satisfer les necessitats i complir amb els requisits mínims, i que el seu rendiment sigui l’adequat per als tipus de treball requerits. L’adjudicatari del contracte s’obliga a lliurar, de forma successiva i prèvia ordre de comanda emesa pel Centre Tramuntana, els articles d’equipament de protecció individual que es detallen en el “Annex 1: Material a subministrar” del Plec de Clàusules Administratives Particulars i pels preus unitaris contemplats en el contracte que a l’efecte se subscrigui. La quantitat de cadascun dels articles serà depenent de les necessitats del personal del Centre Tramuntana durant la vigència del contracte. Les característiques dels productes a subministrar es troba detallada al PPT.

8.000 €

Formalizada 1634/2026

Contratación del servicio de transporte adaptado Rutas: Girona, Palamós, Calonge i Torroella

140.466 €

Formalizada 1634/2026

Contractació del servei de transport adaptat Rutes: Girona, Palamós, Calonge i Torroella

309.024 €