Formalizada Servicios

L’objecte de la present contractació és la prestació del servei de recollida dels abandonaments de fibrociment a l’espai públic de la ciutat de Reus i el seu transport fins al centre establert per a la seva descontaminació.

Expediente: CONSER-0102/2026

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Reus en Tarragona. Duración del contrato: 3 años. Categoría CPV 90650000. Adjudicado el 18 jun 2026 a LA TARTANA COSTA DAURADA SL. Se recibieron 4 ofertas.

19.760
Presupuesto base
59.280
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
90650000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
22 abr 2026, 16:02
Fecha límite
8 may 2026, 01:59
Duración
3 años

Adjudicación

Adjudicatario
LA TARTANA COSTA DAURADA SL
NIF
B55560320
Importe
19.760
Ofertas recibidas
4

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Reus

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 22 abr 2026
Anuncio de Pliegos 22 abr 2026
Fin Plazo Presentación 8 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 18 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 19 jun 2026, 06:22

Mismo sector y zona (90 en Tarragona)

Abierta 43008857/2027/01

La contractació té per objecte prestar el servei de neteja dels espais del Centre de Formació de Persones Adultes (CFA) de Reus.

11.037 €

Abierta 43990106/2027/01

La contractació té per objecte prestar el servei de neteja dels espais del Centre de Recursos Pedagògics de la Conca de Barberà, de Montblanc.

4.530 €

Abierta 43990102/2027/01

La contractació té per objecte prestar el servei de neteja dels espais del Centre de Recursos Pedagògics del Baix Camp de Reus.

16.471 €

Abierta CO 17/2026

Contracte privat de serveis per a la retirada, transport i tractament de rebuig de la planta mecànic biològica i de compostatge del Centre Comarcal de tractament de residus de Botarell

15.795.625 €

Abierta 9503/2026

Servicio de limpieza de los edificios y dependencias municipal del Ayuntamiento de Vila-seca.

1.290.403 €

Abierta CTN2600345

L’objecte d’aquesta licitació és contractar els serveis necessaris per a efectuar una correcta explotació, conservació i manteniment dels sistemes de sanejament de Torredembarra, La Nou de Gaià i St. Miguel i Vespella de Gaià, segons les instruccions recollides en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars (PPTP) que garanteixi l’assoliment dels objectius de qualitat fixats en el mateix i que compleixen els requeriments de la Directiva 91/271/CEE del Consell, de 21 de maig de 1991, sobre el tractament d’aigües residuals urbanes i del Reial Decret 509/1996, de 15 de març, de desenvolupament del Reial Decret-llei 11/1995, de 28 de desembre, per el que s’estableixen les normes aplicables al tractament de les aigües residuals urbanes.

9.952.977 €

Abierta 43002594/2027/01

Servicio de limpieza del Instituto Baix Camp

129.571 €

Abierta C029_26

L'objecte del present contracte és el subministrament de carbó actiu granular (CAG) per l'ETAP de Sant Salvador i dels serveis associats, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de prescripcions tècniques regulador d’aquest contracte.

290.400 €

Abierta 43002582/2027/01

Servicio de limpieza del Instituto Salvador Vilaseca

90.250 €

Abierta 43005704/2027/01

Servicio de limpieza del Instituto Francesc Vidal i Barraquer

137.261 €

Más licitaciones de Ajuntament de Reus

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta CONSER-0236/2026

Servei de control de l’execució de la implantació del «projecte Reus Smart Mobility and Security» de sistemes de lectors de matrícula pel control i millora de mobilitat sostenible i la seguretat viària.

10.500 €

Abierta CONOBR-0215/2026

Obres de reforma de la casa dels mestres

95.961 €

Abierta CONOBR-0215/2026

El present contracte d'obres públiques té per objecte l’execució de les obres descrites en els projectes següents: - «Projecte de millora del bany, paviment i acabat de parets d’habitatge en planta baixa. Passeig Mata, 3, escala A, baixos 2a – 43202 Reus» i «Projecte de reforma del bany, cuina i instal·lació elèctrica en planta primera. Passeig Mata, 3, escala A, 1r 2a-43202 Reus», aprovats inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 9 d’abril de 2026 i esdevinguts aprovats amb caràcter definitiu en data 11 de maig de 2026. - «Projecte de reparacions puntuals de coberta i fusteries exteriors en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social (Passeig Mata nº 3 – 43202 Reus)», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 10 d’abril de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 12 de maig de 2026. - «Projecte d’arranjament d’instal·lació general de sanejament en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social al Passeig Mata núm. 3 de Reus», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 26 de febrer de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 27 d’abril de 2026.

87.237 €

Abierta M-318

Transmissió de l’autorització núm. 60448

10.000 €