L’objecte de la contractació per a la substitució del paviment i pintat de les línies de camp al poliesportiu municipal de Bescanó, d’acord amb les especificacions del projecte executiu de referència.

Expediente: 1379-2026-161

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Bescanó en Girona. Duración del contrato: 1 mes. Categoría CPV 45432100. Adjudicado el 7 jul 2026 a EQUIESPORT, S.L.. Se recibieron 4 ofertas.

191.826
Presupuesto base
191.826
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45432100
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
5 may 2026, 20:01
Fecha límite
26 may 2026, 01:59
Duración
1 mes

Adjudicación

Adjudicatario
EQUIESPORT, S.L.
NIF
B08675217
Importe
163.050
Ofertas recibidas
4

Organismo contratante

Ajuntament de Bescanó

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 may 2026
Anuncio de Pliegos 5 may 2026
Fin Plazo Presentación 26 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 7 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:33

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Ajuntament de Bescanó

Abierta 1431-2025-835

CONTRACTACIÓ PER LOTS DEL SUBMINISTRAMENT DE DOS VEHICLES EN MODALITAT D'ARRENDAMENT FINANCER (LEASING) PER LA BRIGADA MUNICIPAL I PROTECCIÓ CIVIL DE BESCANÓ

178.216 €

En evaluacion 1395-2026-996

El present contracte té per objecte la gestió i dinamització de l’espai jove La Torre del municipi de Bescanó adreçat al jovent adolescent, en el qual s’han habilitat diferents espais per a destinar-los a activitats i tallers.

125.440 €

En evaluacion 1431-2025-835

L’objecte de la contractació per lots consisteix en el subministrament de dos vehicles, en la modalitat d’arrendament financer (leasing), amb les següents característiques: i) Camió elèctric amb caixa basculant i plataforma elevadora en la modalitat d’arrendament financer (leasing) amb amortització total (sense valor residual, amb el pagament de la quota 60 el vehicle quedarà en total propietat de l’Ajuntament) en aquest cas es podran presentar a la licitació vehicles usats de com a màxim 24 mesos d’antiguitat i un màxim de 7.000,00 km, (caldrà acreditar-ho) l’antiguitat del vehicle es comptarà des de la data de primera matriculació fins el dia del termini de presentació de propostes) per destinar-lo a serveis de l’Ajuntament de Bescanó. ii) Vehicle 4x2 tipus Suv/tot terreny híbrid endollable (PHEV), logotipat i retolat segons indicacions de l’Associació de Voluntaris de Protecció Civil de Bescanó. De mínim 5 portes, 5 places i 2 anys de garantia, amb una potencia combinada d’entre 240 i 310 CV, i canvi de marxes automàtic, per destinar-lo a serveis de Protecció Civil de Bescanó, en la modalitat d’arrendament financer (leasing) amb amortització total (sense valor residual, amb el pagament de la quota 60 el vehicle quedarà en total propietat de l’Ajuntament).

178.216 €

En evaluacion 1395-2026-996

SERVEI DE GESTIÓ I DINAMITZACIÓ DE L'ESPAI JOVE LA TORRE DEL MUNICIPI DE BESCANÓ

125.440 €

Anulada 1395-2025-1538

SERVEI DE GESTIÓ I DINAMITZACIÓ DE L'ESPAI JOVE LA TORRE

130.094 €