En evaluacion Servicios

L’objecte de la contractació és el servei d’elaboració i redacció del pla bàsic de prevenció d’incendis forestals del massís del Montseny, com a continuació dels treballs previs realitzats per la Generalitat de Catalunya en el marc del projecte d’infraestructures estratègiques de prevenció i extinció d’incendis forestals (PIE), que van consistir en la identificació de les zones estratègiques, la xarxa viària i els punts d’aigua per a la prevenció d’incendis a escala del massís del Montseny, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquesta fase té per finalitat, en compliment de la normativa vigent, concretar la planificació del massís mitjançant l’establiment de les mesures preventives davant de grans incendis forestals, integrant la informació generada en les fases anteriors i definint el document tècnic de referència en matèria de prevenció d’incendis per a l’àmbit del Montseny. L’àmbit d’actuació correspon al massís del Montseny, delimitat com a perímetre de protecció prioritària (PPP) BG1 dins el Pla especial d’emergències per incendis forestals de Catalunya 2024 (INFOCAT), que inclou el Parc Natural i la Reserva de la Biosfera del Montseny, segons els límits definits en els estudis per la identificació de les infraestructures estratègiques de prevenció d’incendis fets per la Generalitat de Catalunya.

Expediente: 2026/4497

Contrato de servicios en evaluación por Diputació de Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 71222200.

36.835
Presupuesto base
36.835
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71222200
Publicación
13 may 2026, 14:04
Fecha límite
13 jun 2026, 01:59
Duración
2 años

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 13 may 2026
Anuncio de Pliegos 13 may 2026
Fin Plazo Presentación 13 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:30

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8618

L’objecte d’aquest contracte és la prestació dels serveis d’assessorament, assistència tècnica i formació en matèria de gestió patrimonial pública local, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques.

55.000 €

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €