Formalizada Servicios

L’objecte de la contractació és el servei de guardes rurals per la temporada d’estiu, amb caràcter itinerant, en una sèrie d’espais fluvials híper-freqüentats de les comarques gironines i a la zona humida de Sils. Aquest servei de guardes rurals ha de donar suport al servei d’informació ambiental que els municipis i/o la Generalitat de Catalunya habilitaran en aquests espais durant la temporada d’estiu 2026, ha de gestionar les incidències i les emergències que puguin sorgir, i ha de garantir sobre el terreny que la ciutadania faci un ús racional d’aquests espais fluvials i de la zona humida de Sils, no comprometi la seva conservació i respecti la normativa vigent, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Es preveu que el servei actuï en un total de dinou municipis de les comarques gironines distribuïts en sis sectors. Aquests sectors es corresponen als sis lots en què s’ha dividit el servei que es licita. L’execució de l’objecte d’aquest contracte implica per part de l’empresa adjudicatària l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de la Diputació de Girona i del Departament de Territori, Habitatge i Transició Ecològica de la Generalitat de Catalunya (d’ara endavant, el “DTER”), ambdues corresponsables del tractament. L’empresa adjudicatària tractarà les dades en qualitat d’encarregada del tractament per al compliment de l’objecte del contracte. L’empresa que resulti adjudicatària haurà de signar el contracte de tractament de dades personals en el moment de la formalització.

Expediente: 2026/2994

Contrato de servicios formalizado por Diputació de Girona. Lote 1. Duración del contrato: 5 meses. Categoría CPV 79713000. Adjudicado el 3 jun 2026 a Guardnatur S.L.. Se recibió 1 oferta.

82.840
Presupuesto base
82.840
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
79713000
Publicación
17 abr 2026, 14:07
Fecha límite
5 may 2026, 01:59
Duración
5 meses
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
Guardnatur S.L.
NIF
B09658527
Importe
13.774
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 abr 2026
Anuncio de Pliegos 17 abr 2026
Fin Plazo Presentación 5 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 3 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 jun 2026, 06:23

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8618

2026/8618 Servei d’assessorament, assistència tècnica i formació en la gestió patrimonial del Servei d’Assistència als Òrgans Interventors dels ens locals de la Diputació de Girona

82.500 €

Abierta 2026/8618

L’objecte d’aquest contracte és la prestació dels serveis d’assessorament, assistència tècnica i formació en matèria de gestió patrimonial pública local, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques.

55.000 €

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €