Adjudicada Servicios

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’uns serveis per la realització de diferents accions formatives adreçades a joves de l’Alt Penedès amb l’objectiu de dotar-los de competències pràctiques i habilitats transversals necessàries per a l’accés al mercat de treball. Aquesta contractació es promoguda pel servei de Joventut del Consell Comarcal i estar relacionada amb el Pla Comarcal de Joventut 2024-2028 que té com a objectiu donar resposta a les necessitats formatives especialitzades que abordin temàtiques en l’educació en el lleure, la participació, i l’ocupació de les persones joves. Els serveis a realitzar queden detallats en el plec de prescripcions tècniques (PPTP), i s’afegiran les que hagi ofert l’adjudicatari a la seva proposta de licitació, sempre d’acord amb la legislació que sigui d’aplicació. En el mencionat PPTP s’hi exposen, també, les condicions i les especificacions de les principals prestacions a realitzar.

Expediente: G5038-000006/2026

Contrato de servicios adjudicado por Consell Comarcal de l'Alt Penedès en Barcelona. Lote 1. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 80500000. Adjudicado a Fundació Catalana del lleure educatiu i sociocultural. Se recibieron 2 ofertas.

16.937
Presupuesto base
40.648
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
80500000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
27 may 2026, 14:05
Fecha límite
10 jun 2026, 17:00
Duración
1 año
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
Fundació Catalana del lleure educatiu i sociocultural
NIF
G64388705
Importe
9.490
Ofertas recibidas
2

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 may 2026
Anuncio de Pliegos 27 may 2026
Fin Plazo Presentación 10 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:31

Mismo sector y zona (80 en Barcelona)

Abierta 2026/8820R

És objecte d’aquest contracte la contractació del servei de tallers, xerrades i activitats preventives del risc: consum drogues, anticoncepció, assetjament escolar, trastorns de la conducta alimentària i altres, en el marc de promoció de la salut als centres d’ensenyament del municipi. S’adrecen als adolescents dels centres educatius públics i concertats del municipi de Santa Perpètua de Mogoda.

16.560 €

Abierta 2026_1331

Contracte de serveis que té com a finalitat la impartició dels mòduls de formació transversal corresponents a la convocatòria del Programa Treball i Formació ACOL 2025, gestionat pel Consell Comarcal del Bages, i obligatoris segons la normativa del SOC. Aquestes accions formatives s’adrecen a les persones contractades en marc del programa TRFO-ACOL.

6.674 €

Abierta 014_26000021

Prestació de serveis disseny, prova pilot i avaluació d’una intervenció de promoció de les relacions sexuals saludables i equitatives

294.053 €

Abierta 2026-21-S X2026007427

L’objecte d’aquest contracte és la realització de determinades accions formatives incloses en el I Pla intern de formació del Consell Comarcal del Vallès Oriental així com de les actuacions necessàries per a la gestió integral de les activitats incloses.

100.765 €

Abierta SAB_2026000048

L’objecte del contracte és contractar la formació teòric-pràctica corresponent a les accions formatives de millora sociolaboral 2027. Aquests cursos que promou l’Àrea de Promoció econòmica, tenen l’objectiu d’impulsar l'ocupabilitat de les persones aturades del municipi i la formació està pensada per poder cobrir les necessitats dels ciutadans i d’augmentar el seu currículum professional i personal.

89.905 €

Abierta CLV/2026/25

L'objecte d'aquest contracte és la prestació de serveis tècnics professionals per a tres actuacions diferenciades: 1. Suport tècnic professional per a la dinamització del Consell d'infants i adolescents de Sabadell. 2. Suport tècnic professional per a la dinamització del Consell consultiu de gent gran. 3. Coordinació, dinamització i execució de 40 tallers educatius de sensibilització contra l'edatisme dirigits a grups de 6è de primària i 1r d'ESO, amb participació de membres del Consell Consultiu de la Gent Gran i altres persones grans vinculades al projecte.

29.000 €

Abierta 4/2026/CSOH

Gestión educativa y el funcionamiento de las guarderías municipales de Rubí: Lluna i Sol Solet

1.222.307 €

Abierta SEC 2026 18

Contractació del servei espai de joc per els infants i les seves famílies.

107.849 €

Abierta SEC 2026 17

Contractació de la prestació del servei Taller municipal d’arts plàstiques Carrau Blau.

142.377 €

Abierta CONEXP2026000053

L’objecte del present contracte és l’organització i desenvolupament de tallers educatius en l’àmbit escolar i comunitari a la ciutat de Manresa, segons les condicions tècniques particulars establertes per la Unitat de Sanitat de l’Ajuntament de Manresa en el marc del Programa de Promoció de la Salut. La finalitat principal del Programa de Promoció de la Salut és fomentar hàbits i decisions que vagin encaminats a promoure un estil de vida saludable entre la ciutadania, especialment al col·lectiu que es troba en edat escolar.

56.914 €

Más licitaciones de Consell Comarcal de l'Alt Penedès

Abierta G5038-000044/2026

SERVEI DE TRANSPORT ESCOLAR A CENTRESDOCENTS DE LA COMARCA DE L’ALT PENEDÈS (rutes 2, 6 , 7bis i 8 bis)

1.206.230 €

Abierta G5038-000036/2026

SERVEI DE TRANSPORT ESCOLAR A CENTRES DOCENTS DE LA COMARCA DE L’ALT PENEDÈS

3.568.702 €

Formalizada G5038-000021/2026

L’objecte del contracte és el servei de manteniment i evolució d’eines d’Administració Electrònica, consistent en la provisió d’un sistema integral d’administració electrònica en el núvol (Cloud), tot donant compliment a la normativa vigent, i que ha d’incloure la instal·lació, configuració, llicència d’ús, personalització i manteniment del programari necessari, així com els serveis de migració, implantació, posada en marxa, consultoria, formació, assistència i manteniment associats per a la digitalització, gestió i preservació de la documentació electrònica del Consell Comarcal. La necessitat que es pretén cobrir amb aquesta contractació és garantir la continuïtat del servei de manteniment i suport de les eines d’administració electrònica utilitzades pel Consell Comarcal de l’Alt Penedès, especialment del gestor d’expedients i dels mòduls que hi estan associats, imprescindibles per al funcionament ordinari de la tramitació administrativa electrònica, fins a la implantació del recurs SeTDIBA de la Diputació de Barcelona, prevista per a l’any 2027.

43.702 €

En evaluacion G5038-000044/2026

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de transporte escolar obligatorio dirigido al alumnado escolarizado en la comarca del Alt Penedès, de las rutas que se detallan en este pliego, con el fin de garantizar la continuidad del servicio durante los cursos escolares 2026-2027, 2027-2028 y 2028-202. En concreto, el objeto de esta licitación es la adjudicación de las rutas que resultaron desiertas en el procedimiento de contratación aprobado por el Pleno del Consell Comarcal de l'Alt Penedès de 19 de febrero de 2026 y declaradas como tales por acuerdo de Junta de Gobierno de 30 de julio de 2026, siendo necesaria la tramitación de un nuevo procedimiento.

603.115 €

En evaluacion G5038-000036/2026

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de transporte escolar obligatorio y no obligatorio dirigido al alumnado escolarizado en la comarca del Alt Penedès, de las rutas que se detallan en este pliego, con el fin de garantizar la continuidad del servicio durante los cursos escolares 2026-2027, 2027-2028 y 2028-2010. La presente licitación tiene por objeto la adjudicación de las rutas declaradas desiertas en el procedimiento de contratación aprobado por el Pleno del Consejo Comarcal del Alt Penedès de 19 de febrero de 2026 y declaradas desiertas por acuerdo del Pleno de 14 de mayo de 2026, siendo necesario tramitar un nuevo procedimiento para asegurar la prestación del servicio.

1.784.351 €