L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les actuacions necessàries a realitzar les obres necessàries per a poder executar la remodelació de la plaça Europa del municipi de Tàrrega. Aquesta plaça es troba situada a la illa que conformen els carrers de Poeta n’Assam, Gabriel de Tàrrega i Arquitecte Florensa.

Expediente: 001/2025/7153/I261

Contrato de obras adjudicado por Ajuntament de Tàrrega en Lleida. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 31527260. Adjudicado a R.S. AGROTÈCNICA DEL SEGRIÀ S.L.. Se recibieron 4 ofertas.

322.116
Presupuesto base
322.116
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
31527260
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:30
Fecha límite
5 ene 2026, 15:00
Duración
6 meses
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
R.S. AGROTÈCNICA DEL SEGRIÀ S.L.
NIF
B25521238
Importe
188.052
Ofertas recibidas
4

Organismo contratante

Ajuntament de Tàrrega

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 5 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:08

Mismo sector y zona (31 en Lleida)

Abierta 278/2026

L’Ajuntament de Benavent de Segrià considera necessari procedir a la renovació i millora de l’enllumenat esportiu del Camp de Futbol Municipal, mitjançant la substitució dels equips existents per nous projectors amb tecnologia LED d’altes prestacions, amb la finalitat de millorar les condicions d’il·luminació del terreny de joc, garantir uns nivells lumínics adequats per al desenvolupament de les activitats esportives, incrementar l’eficiència energètica de la instal·lació i reduir els costos de manteniment i explotació. L’actuació resulta necessària per garantir el correcte funcionament del servei públic esportiu municipal i millorar la qualitat de les instal·lacions posades a disposició de les persones usuàries.

25.000 €

Abierta 13/2026

renovació integral del sistema de compensació d’energia reactiva de la central hidroelèctrica del Parc Olímpic del Segre mitjançant el subministrament dels condensadors elèctrics existents i la incorporació d’elements complementaris necessaris, el desmuntatge dels elements existents, la instal·lació de nous equips, les proves funcionals, la posada en marxa i el lliurament de la documentació tècnica corresponent, per garantir el correcte funcionament, la seguretat i la fiabilitat del sistema renovat.

36.017 €

Abierta 2026 LEDA CPUB SUB 10

Alquiler de grupos electrógenos y de las conexiones y elementos auxiliares asociados para el suministro eléctrico provisional de la zona industrial del aeropuerto de Lleida-Alguaire

393.473 €

Formalizada TSA0073327-006

UT2-Contrato derivado del Acuerdo Marco TSA0073327 para el suministro de microductos en la comunidad autónoma de Cataluña, en el marco del plan de recuperación, transformación y resiliencia financiado por la Unión Europea Nº 0275032 XARXA FIBRA ÒPTICA FASE 2A (2), FEDER

55.200 €

En evaluacion 293/2026

Subministrament, transport, instal·lació, configuració, proves de funcionament i posada en servei d’un videomarcador LED destinat al pavelló poliesportiu municipal de Vila-sana, d’acord amb les característiques i condicions establertes en el Plec de clàusules administratives particulars i en la documentació tècnica que regeix la contractació.

20.456 €

En evaluacion 2172/2026

L’objecte del contracte és el subministrament en règim de lloguer, la instal·lació i el desmuntatge de l’enllumenat ornamental nadalenc al municipi de la Seu d'Urgell.

53.717 €

En evaluacion SUB_OBE_2026_0014

Subministrament mitjançant lloguer de sistemes de grups electrògens i quadres de distribució per a la Festa Major i les Festes de la Tardor (el combustible per fer anar els equips generadors va a càrrec de l'empresa que els subministra) Així mateix, el contracte inclou la instal·lació i manteniment dels grups electrògens i quadres de distribució, necessaris pel seu funcionament.

30.300 €

Formalizada 25/2025

Contractació menor, licitació obres de millora de la línia pneumàtica, línia de dosificació i quadre elèctric de la ETAP de Montoliu de Lleida

11.210 €

Formalizada SUM-26-0181-SOM

Suministro e instalación de un SAI para el centro umivale Activa de Lleida

7.074 €

Formalizada TSA0083255

Suministro de luminarias de la obra de “Proyecto y ejecución de las obras de acondicionamiento de naves ubicadas en diferentes bases de mantenimiento como talleres para material rodante de ADIF (Lleida)”.

46.619 €

Más licitaciones de Ajuntament de Tàrrega

Abierta 001/2026/7202/I266

CONTRACTE ADMINISTRATIU MIXT DE SUBMINISTRAMENT I INSTAL·LACIÓ DE LA CLIMATITZACIÓ A LA BIBLIOTECA DE TÀRREGA - Germanes GÜELL

209.081 €

Abierta 001/2026/7202/I266

L’objecte del present contracte és el subministrament i instal·lació de la climatització de la Biblioteca Pública de Tàrrega, mitjançant la substitució dels equips existents per nous sistemes d’alta eficiència energètica, concretament el subministrament de 6 equips independents segons les disposicions previstes a la pàg. 20 i ss del projecte

209.081 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 001/2026/7506/I261

Contractació de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega.

257.617 €

Abierta 001/2026/7381/I264

És objecte del present plec la contractació del servei consistent en la redacció del Pla Local d’Habitatge del municipi de Tàrrega, de conformitat amb l’abast definit a la clàusula 4 delPPTP. Amb aquest Pla es pretén recollir la radiografia actual en matèria d’habitatge a Tàrrega i el full de ruta a seguir en els propers 6 anys on es valorin les accions i serveis que s’estan portant a terme actualment i a la vegada ha de permetre planificar i coordinar noves accions per a donar resposta a les necessitats que es detectin en la diagnosi.

30.964 €