Adjudicada Otro tipo

L’objecte d’aquest contracte és la prestació dels serveis formatius per la realització de cursos de formació per a l’ocupació a desenvolupar l’any 2025 i 2026, condicionats suspensivament, en alguns casos, a les corresponents subvencions atorgades per part del Servei Públic d’Ocupació de Catalunya (SOC). Les especialitats formatives a contractar són les següents: 1. Prevenció de riscos laborals. 2. Informàtica sector audiovisual 3. Formació professionalitzadora per a l’ocupació 4. Anglès. 5. Manipulació higiènica dels aliments. 6. Tallers de generació i validació d’idees de negoci i càpsules de formació empresarial. 7. Tallers d’orientació laboral 8. Manipulació de càrregues amb carretons elevadors - activitats auxiliar de magatzem. Pel desenvolupament dels cursos de les especialitats formatives anteriorment iniciades, requereix: a) Serveis de professorat: preparació, desenvolupament de l’acció lectiva. b) Recursos necessaris per al desenvolupament òptim dels cursos integrats en cada especialitat segons el cas (material alumne, llibres, dossiers, material de consum per utilitzar a les classes, eines i utillatges, material de seguretat pels alumnes, entre d’altres concretes). En el cas de l’especialitat de “Manipulació de càrregues amb carretons elevadors” els serveis formatius estaran integrats exclusivament de lloguer de maquinaria, instal·lacions, preparació de material i lliurament del material tècnic (no serveis de professorat).

Expediente: GCON2024000114

Contrato de contrato adjudicado por Ajuntament del Vendrell en Tarragona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 80500000. Adjudicado el 3 jul 2025 a Aula F7 SLU. Se recibió 1 oferta.

112.238
Presupuesto base
235.700
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
80500000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
8 may 2026, 13:20
Fecha límite
2 ene 2025, 15:00
Duración
2 años
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
Aula F7 SLU
NIF
B43993047
Importe
9.913
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament del Vendrell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 8 may 2026
Anuncio de Pliegos 8 may 2026
Fin Plazo Presentación 2 ene 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 3 jul 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 18 jul 2026, 06:23

Mismo sector y zona (80 en Tarragona)

Abierta 8004330008-2026-0007927

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’un/a terapeuta ocupacional per a l’alumnat dels centres d’educació especial de la Diputació de Tarragona, per als cursos 2026-2027 i 2027-2028. El detall i condicions del contracte es defineixen i fixen en el Plec de prescripcions tècniques.

14.840 €

Abierta 1438/2025/3

Concessió administrativa d'ús privatiu de l'edifici Universitari-Auditori d'Amposta per a la seva ampliació i gestió

En evaluacion 706/2026

És objecte d’aquest plec la contractació de serveis de suport educatiu de tallers d’arts plàstiques i teatrals a l’escola de Sant Sebastià del municipi dels Pallaresos, d’acord amb els plecs tècnics. Aquests tallers es plantegen d’una manera diversificada atenent a necessitats i interessos de l’alumnat per avançar en el seu procés educatiu.

9.975 €

En evaluacion 8100170005-2026-0001103

La implantació i posada en marxa d’un sistema de videoassistència domiciliària adreçat a gent gran, amb l’objectiu de millorar la seva autonomia personal, seguretat i qualitat de vida. El contracte inclou: - Subministrament de 40 dispositius tipus tauleta, degudament configurats i preparats per al seu ús. - La implantació d’una solució tecnològica integral que permeti la gestió, el seguiment i l’operativitat del servei, assegurant la interoperabilitat amb altres sistemes i a diversos recursos del territori, així com la seguretat de la informació i la continuïtat del servei durant tot el període d’execució. - La configuració, parametrització i posada en marxa del sistema tecnològic necessari per garantir el correcte funcionament de la plataforma. - La formació del personal tècnic del Consell Comarcal i de les persones usuàries, amb l’objectiu de garantir un ús adequat, eficient i autònom de la plataforma, així com l’adquisició de les competències necessàries per al seu correcte funcionament i aprofitament. - La prestació de suport tècnic i el manteniment operatiu del sistema durant tot el període d’execució del contracte, amb la finalitat de garantir la seva disponibilitat, estabilitat i correcte funcionament continuat.

56.121 €

Adjudicada 8100170005-2026-0002362

El servei consisteix a donar el suport necessari i l’atenció adequada a l’alumnat de segon i tercer curs de primer cicle d’educació infantil que és usuari del servei de menjador, durant la franja horària del migdia, des de l’acabament de les classes del matí fins al començament de les classes de la tarda. Les escoles rurals que tenen implantat primer cicle d’educació infantil i han de disposar d’un/a (1) monitor/a complementari/ària al menjador escolar durant l’horari de prestació del servei són les següents: Escola Municipi/ Horari de servei La Barquera Alió de 13.00 a 15.00 h Sant Jaume Bràfim de 13.00 a 15.00 h Cabra del Camp Cabra del Camp de 12.30 a 15.00 h Mare de Déu de l’Esperança Figuerola del Camp de 12.30 a 15.00 h Les Moreres Les Pobles de 12.30 a 15.00 h Santa Magdalena El Pont d’Armentera de 12.30 a 15.00 h Les Comes Rodonyà de 12.30 a 15.00 h Manuel de Castellví i Feliu Vilabella de 13.00 a 15.00 h Rocabruna Picamoixons de 13.00 a 15.00 h

34.348 €

Adjudicada 2026/15826

Prestació dels serveis necessaris per al desenvolupament, coordinació, organització, execució, seguiment i justificació del projecte "La classe dels PEIXETS: de la mar a l'aula", subvencionat pel Fons Europeu Marítim, de Pesca i d'Aqüicultura (FEMPA) mitjançant el GALP Terres de l'Ebre. El contracte inclou, entre d'altres: • Planificació i coordinació de les activitats; • Elaboració dels materials pedagògics i divulgatius; • Execució de les activitats educatives; • Aportació dels recursos humans, tècnics i materials; • Coordinació amb els centres educatius; • Seguiment i avaluació del projecte; • Elaboració dels informes i lliurables; • Compliment de totes les obligacions derivades del finançament FEMPA.

40.000 €

En evaluacion 2026-0004167

Servei de suport als professionals en supervisió d’equips: Les emocions del professional.

8.200 €

En evaluacion 4317850006-2026-0001110

Contracte de concessió de servei públic de la Llar d'infants de titularitat municipal "Cu-cut" de Vinyols i els Arcs

308.932 €

Formalizada 460/2021

servei de gestió de la llar d'infants municipal de Cornudella de Montsant

216.240 €

Desierta 2026/2344-G626_1

Adjudicació del servei de docència de la formació " NETEJA DE SUPERFÍCIES I MOBILIARI EN EDIFICIS I LOCALS- SSCM0108 (230h)", en el marc de la convocatòria FOAP 2025, Subvencioant pel Servei d'Ocupació de Catalunya

13.000 €

Más licitaciones de Ajuntament del Vendrell

Abierta GCON2026000055

Servei de teleassistència domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell

225.242 €

Abierta GCON2026000051

Serveis logístics de l'Ajuntament i esdeveniments diversos i serveis de manteniment de sistemes urbans. Contracte reservat per centres especials de treball d'iniciativa social. Segons la disposició addicional IV de la llei 9/2017 de 8 de novembre de contractes del sector públic.

3.044.000 €

Abierta GCON2026000030

Servei d'ajuda a domicili (SAD) de l'Ajuntament del Vendrell

1.349.477 €

Adjudicada GCON2026000035

L’objecte de l’encàrrec es prestar el servei de tramitació i aprovació del pla especial urbanístic dels espais blaus. Els treballs inclouen: - Tramitació urbanística fins a l’aprovació definitiva: incorporació normativa segons continguts del DAE i informe de la OTAA, redacció de l’informe de resposta de les al·legacions i informes sectorials, i actualització del document per aprovació provisional i definitiva. - Tramitació ambiental: redacció del document ambiental estratègic amb la valoració d’alternatives d’ordenació, incorporació de les determinacions segons informe de la OTAA, elaboració del document resum. Aquest actuació compta amb el suport econòmic de la Diputació de Tarragona, a través del Programa de transició ecològica, anualitat 2026, en el marc del Pla ImpulsDipta.

24.144 €

En evaluacion GCON2026000055

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del Servei de Teleassistència Domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell, amb atenció permanent les 24 hores del dia, tots els dies de l’any, adreçat a persones usuàries del municipi que es trobin en situació de fragilitat, dependència, vulnerabilitat o risc social. El servei té com a finalitat promoure la permanència de les persones usuàries en el seu entorn habitual, garantir una atenció personalitzada, continuada i integral, millorar la seva qualitat de vida, fomentar l’autonomia personal, proporcionar seguretat i prevenir situacions d’aïllament social, soledat no desitjada o risc domiciliari. El servei s’adreça principalment a persones grans, persones amb dependència i/o persones amb discapacitat residents al municipi del Vendrell, d’acord amb la valoració prèvia efectuada pels serveis socials municipals. El Servei de Teleassistència Domiciliària garanteix una atenció continuada, preventiva i immediata mitjançant l’ús de tecnologies de la informació i la comunicació, assegurant la comunicació permanent de la persona usuària amb un centre d’atenció especialitzat i la mobilització dels recursos necessaris en cas d’emergència, necessitat social o incidència. El contracte es configura mitjançant un sistema de preus unitaris i inclou les modalitats següents: • teleassistència domiciliària bàsica, • teleassistència domiciliària avançada.

112.621 €