Formalizada Servicios

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei de formació dels diferents mòduls del programa CONSOLIDA'T, dissenyat per enfortir el teixit empresarial del territori. La contractació de professionals especialitzats és essencial per donar resposta necessitats de les empreses participants al programa.

Expediente: CONSER-0090/2026

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Reus en Tarragona. Lote 1. Duración del contrato: 7 meses. Categoría CPV 80522000. Se recibió 1 oferta.

5.426
Presupuesto base
5.426
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
80522000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
7 abr 2026, 16:04
Fecha límite
22 abr 2026, 01:59
Duración
7 meses
Lote
1

Organismo contratante

Ajuntament de Reus

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 abr 2026
Anuncio de Pliegos 7 abr 2026
Fin Plazo Presentación 22 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización
Sin fecha publicada

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:24

Mismo sector y zona (80 en Tarragona)

Abierta 1438/2025/3

Concessió administrativa d'ús privatiu de l'edifici Universitari-Auditori d'Amposta per a la seva ampliació i gestió

En evaluacion 8004330008-2026-0007927

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’un/a terapeuta ocupacional per a l’alumnat dels centres d’educació especial de la Diputació de Tarragona, per als cursos 2026-2027 i 2027-2028. El detall i condicions del contracte es defineixen i fixen en el Plec de prescripcions tècniques.

14.840 €

En evaluacion 706/2026

És objecte d’aquest plec la contractació de serveis de suport educatiu de tallers d’arts plàstiques i teatrals a l’escola de Sant Sebastià del municipi dels Pallaresos, d’acord amb els plecs tècnics. Aquests tallers es plantegen d’una manera diversificada atenent a necessitats i interessos de l’alumnat per avançar en el seu procés educatiu.

9.975 €

En evaluacion 8100170005-2026-0001103

La implantació i posada en marxa d’un sistema de videoassistència domiciliària adreçat a gent gran, amb l’objectiu de millorar la seva autonomia personal, seguretat i qualitat de vida. El contracte inclou: - Subministrament de 40 dispositius tipus tauleta, degudament configurats i preparats per al seu ús. - La implantació d’una solució tecnològica integral que permeti la gestió, el seguiment i l’operativitat del servei, assegurant la interoperabilitat amb altres sistemes i a diversos recursos del territori, així com la seguretat de la informació i la continuïtat del servei durant tot el període d’execució. - La configuració, parametrització i posada en marxa del sistema tecnològic necessari per garantir el correcte funcionament de la plataforma. - La formació del personal tècnic del Consell Comarcal i de les persones usuàries, amb l’objectiu de garantir un ús adequat, eficient i autònom de la plataforma, així com l’adquisició de les competències necessàries per al seu correcte funcionament i aprofitament. - La prestació de suport tècnic i el manteniment operatiu del sistema durant tot el període d’execució del contracte, amb la finalitat de garantir la seva disponibilitat, estabilitat i correcte funcionament continuat.

56.121 €

Adjudicada 8100170005-2026-0002362

El servei consisteix a donar el suport necessari i l’atenció adequada a l’alumnat de segon i tercer curs de primer cicle d’educació infantil que és usuari del servei de menjador, durant la franja horària del migdia, des de l’acabament de les classes del matí fins al començament de les classes de la tarda. Les escoles rurals que tenen implantat primer cicle d’educació infantil i han de disposar d’un/a (1) monitor/a complementari/ària al menjador escolar durant l’horari de prestació del servei són les següents: Escola Municipi/ Horari de servei La Barquera Alió de 13.00 a 15.00 h Sant Jaume Bràfim de 13.00 a 15.00 h Cabra del Camp Cabra del Camp de 12.30 a 15.00 h Mare de Déu de l’Esperança Figuerola del Camp de 12.30 a 15.00 h Les Moreres Les Pobles de 12.30 a 15.00 h Santa Magdalena El Pont d’Armentera de 12.30 a 15.00 h Les Comes Rodonyà de 12.30 a 15.00 h Manuel de Castellví i Feliu Vilabella de 13.00 a 15.00 h Rocabruna Picamoixons de 13.00 a 15.00 h

34.348 €

Adjudicada 2026/15826

Prestació dels serveis necessaris per al desenvolupament, coordinació, organització, execució, seguiment i justificació del projecte "La classe dels PEIXETS: de la mar a l'aula", subvencionat pel Fons Europeu Marítim, de Pesca i d'Aqüicultura (FEMPA) mitjançant el GALP Terres de l'Ebre. El contracte inclou, entre d'altres: • Planificació i coordinació de les activitats; • Elaboració dels materials pedagògics i divulgatius; • Execució de les activitats educatives; • Aportació dels recursos humans, tècnics i materials; • Coordinació amb els centres educatius; • Seguiment i avaluació del projecte; • Elaboració dels informes i lliurables; • Compliment de totes les obligacions derivades del finançament FEMPA.

40.000 €

En evaluacion 2026-0004167

Servei de suport als professionals en supervisió d’equips: Les emocions del professional.

8.200 €

En evaluacion 4317850006-2026-0001110

Contracte de concessió de servei públic de la Llar d'infants de titularitat municipal "Cu-cut" de Vinyols i els Arcs

308.932 €

Formalizada 460/2021

servei de gestió de la llar d'infants municipal de Cornudella de Montsant

216.240 €

Desierta 2026/2344-G626_1

Adjudicació del servei de docència de la formació " NETEJA DE SUPERFÍCIES I MOBILIARI EN EDIFICIS I LOCALS- SSCM0108 (230h)", en el marc de la convocatòria FOAP 2025, Subvencioant pel Servei d'Ocupació de Catalunya

13.000 €

Más licitaciones de Ajuntament de Reus

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta CONSER-0236/2026

Servei de control de l’execució de la implantació del «projecte Reus Smart Mobility and Security» de sistemes de lectors de matrícula pel control i millora de mobilitat sostenible i la seguretat viària.

10.500 €

Abierta CONOBR-0215/2026

Obres de reforma de la casa dels mestres

95.961 €

Abierta CONOBR-0215/2026

El present contracte d'obres públiques té per objecte l’execució de les obres descrites en els projectes següents: - «Projecte de millora del bany, paviment i acabat de parets d’habitatge en planta baixa. Passeig Mata, 3, escala A, baixos 2a – 43202 Reus» i «Projecte de reforma del bany, cuina i instal·lació elèctrica en planta primera. Passeig Mata, 3, escala A, 1r 2a-43202 Reus», aprovats inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 9 d’abril de 2026 i esdevinguts aprovats amb caràcter definitiu en data 11 de maig de 2026. - «Projecte de reparacions puntuals de coberta i fusteries exteriors en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social (Passeig Mata nº 3 – 43202 Reus)», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 10 d’abril de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 12 de maig de 2026. - «Projecte d’arranjament d’instal·lació general de sanejament en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social al Passeig Mata núm. 3 de Reus», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 26 de febrer de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 27 d’abril de 2026.

87.237 €

Abierta M-318

Transmissió de l’autorització núm. 60448

10.000 €