Formalizada Suministros

L’objecte d’aquest contracte és el subministrament d’eines i equips diversos per les formacions de l’Escola de Bombers, Protecció Civil i Agents Rurals de Catalunya impartida a l’Institut de Seguretat Pública de Catalunya. D’acord amb l’article 99.3 LCSP, es preveu la divisió de l’objecte del contracte en lots: Lot 1- Ventiladors industrials Lot 2- Motoserres i accessoris Lot 3- Càmeres tèrmiques

Expediente: ISPC-2026-24

Contrato de suministros formalizado por Institut de Seguretat Pública de Catalunya en Barcelona. Lote 1. Categoría CPV 38410000. Adjudicado el 26 may 2026 a FX Fire Equipment, s.l.. Se recibió 1 oferta.

94.769
Presupuesto base
94.769
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
38410000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
21 may 2026, 12:09
Fecha límite
30 ene 2026, 14:30
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
FX Fire Equipment, s.l.
NIF
B72930142
Importe
34.330
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 21 may 2026
Anuncio de Pliegos 21 may 2026
Fin Plazo Presentación 30 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 26 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 jun 2026, 06:23

Mismo sector y zona (38 en Barcelona)

Abierta ICFO-2026-054

ICFO-2026-054 Subministrament, instal·lació i posada en funcionament d’un ‘Microwave Plasma Asher’ per al Pilot Line PIXEurope de l’ICFO

150.000 €

Abierta CU-2026-1329

Adquisició i implantació d'un nou sistema de monitorització de les condicions ambientals (temperatura i humitat relativa) als dipòsits i espais de treball de l'Arxiu Nacional de Catalunya (ANC), tant de l'edifici actual com del nou edifici, mitjançant la incorporació de dispositius data loggers i d'un sistema associat de gestió i consulta de dades a executar durant el 2026

78.595 €

Abierta ICEC-2026-911

Subministrament, instal·lació, integració, configuració, ajust, posada en marxa, formació i garantia de les instal·lacions de cinema i sistemes audiovisuals de les sales de projecció de la Filmoteca de Catalunya

215.596 €

Abierta 2026-00306

Suministro, instalación y mantenimiento de una boya meteo-oceanográfica para la monitorización ambiental de las obras de la reordenación sur del puerto de Barcelona. Clave de expediente: OT-PP-P-0003/2026.

440.000 €

Abierta PO260101

Subministrament de comptadors d’aigua amb tecnologia de comunicació LoRaWAN per a Terrassa Cicle de l’Aigua, EPEL.

513.000 €

Abierta 4567/2026

Constitueix l'objecte del contracte les obres d’execució de la fase 2 del projecte ordinari anomenat “Implantació de comptadors de telelectura d’abonat al municipi d’Abrera”

166.275 €

Abierta 014_26000024

Subministrament i instal·lació, al Laboratori de l’Agència de Salut Pública de Barcelona, d’un equip de Cromatografia Líquida per Permeació en Gel (GPC, Gel Permeation Chromatography) necessari per la purificació de diferents extractes d’aliments, així com l’ordinador i el software necessari pel seu funcionament

29.299 €

Abierta CTN2600362

Si bé el laboratori disposa actualment d’uns equips amb codi E-1001 i E-1026, adquirits els anys 1993 i 1996 respectivament, aquests han quedat obsolets per antiguitat i cal renovar-los per tal de garantir la realització de l’analítica establerta, en compliment del programa de la Directiva Marc de l’Aigua 91/271/CEE del Consell, i de les mostres d’establiments industrials per a la determinació de la Declaració de l'Ús i la Contaminació de l'Aigua DUCA (Decret 103/2000, de 6 de març, pel qual s’aprova el Reglament dels tributs gestionats per l’Agència Catalana de l’Aigua.) La compra d’un equip d’anàlisi de toxicitat per bioluminescència, tipus AJBIO2010L BIOLIGHT TOXY i bloc addicional AJBIO2022, de Aqua Science, amb un total de 60 posicions, permetria la realització del doble d’analítiques en una mateixa càrrega, i d’aquesta forma, millorar en la mesura del possible el temps de finalització de les analítiques. D’altra banda, quedaria garantit el canvi de peces i possibles reparacions, que ara no és possible, com a conseqüència de l’obsolescència dels equips actuals.

46.000 €

Abierta AJT/148869/2025

Subministrament d’una estació total topogràfica, incloent-hi l’aparell principal, la resta d’instrumental, el programari (software) i la formació bàsica inicial necessàries per poder utilitzar-lo.

24.793 €

Abierta 2026-140

Suministro, puesta en servicio y mantenimiento post-garantía de un espectrómetro de masas Maldi‑Tof para el Servicio de Microbiología del Centro de Diagnóstico Biomédico (CDB) del Hospital Clínic de Barcelona (HCB)

349.680 €

Más licitaciones de Institut de Seguretat Pública de Catalunya

Abierta ISPC-2026-347

L’objecte del present contracte és establir les condicions que han de regir el subministrament de material d’escalada pels cursos de formació de rescat en alçada realitzats, impartits per l’Escola de Bombers, Protecció Civil i Agents Rurals de Catalunya, de l’Institut de Seguretat Pública de Catalunya. Aquest material és essencial per garantir el correcte desenvolupament de la formació pràctica.

58.618 €

Abierta ISPC-2026-347

Subministrament de material d’escalada pels cursos de formació de rescat en alçada impartits per a l'EBPCARC de l’Institut de Seguretat Pública de Catalunya

92.870 €

Abierta ISPC-2027-1

Redacció del projecte bàsic i executiu per la reordenació del circuït de motocicletes per a convertir-lo en una àrea de formació i pràctiques de l'Institut de Seguretat Pública de Catalunya

246.400 €

Abierta ISPC-2027-1

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de redacción del proyecto básico y ejecutivo para la reordenación del actual circuito de motocicletas, con el fin de convertirlo en un área de formación y prácticas del Institut de Seguretat Pública de Catalunya. El alcance del proyecto incluirá los siguientes espacios: - Zona de prácticas de excarcelación - área de aquaplanning - área de formación para cinco secciones para policías y para tres secciones de bomberos - Zona para hacer prácticas de esposamiento - Zona de río para formación y prácticas de los agentes rurales - Zona de aparcamiento - Zona de aparcamiento de bicicletas y patinetes eléctricos con punto de recarga eléctrica El proyecto tendrá que mantener la misma estructura indicada por infraestructuras.cat en el contenido de planos, capas, etc, Las indicaciones están publicadas en su perfil del contratante: PLIEGO DE PRESCRIPCIONES PARA LA ASISTENCIA TECNICA EN LA REDACCIÓN DE PROYECTOS DE EDIFICACIÓN

246.400 €

Abierta ISPC-2026-99

Redacció del Projecte Bàsic i Executiu i Direcció Facultativa per la reforma de la planta baixa de l'Edifici C de l'ISPC

98.000 €