Abierta Sin plazo publicado Administrativo especial

LLICÈNCIA D’OCUPACIÓ PRIVATIVA TEMPORAL DE DOMINI PÚBLIC PER A LA INSTAL·LACIÓ D’UN SERVEI DE BARRA DE BAR DURANT LA SARDINADA POPULAR DE LES FESTES DEL MAR 2026

Expediente: CUL 2026/9595

L’objecte d’aquesta licitació és l’atorgament d’una llicència d’ocupació privativa temporal del domini públic per a una barra de bar durant el desenvolupament de l’activitat de la sardinada, dins de la festivitat de les Festes del Mar 2026. Aquesta licitació es reserva a entitats o associacions locals sense ànim de lucre i es regeix per l’article 218 del Decret legislatiu 3/2003, de 28 d'abril, pel qual s'aprova el Text refós de la Llei municipal i de règim local de Catalunya, l’article 57 del Decret 336/1988, de 17 d’octubre, pel qual s’aprova el Reglament de patrimoni dels ens locals, i la disposició addicional quaranta-vuitena de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic. La llicència autoritzarà l’ocupació de via pública, al pàrquing situat entre el c/502 i el c/9 bis. La barra de bar ocuparà 9 m lineals, ubicats dins del pàrquing just davant del mòdul de Kitesurf. En total una superfície aproximada de 30 m2. Veure plànol de l’Annex 1. L’ocupació de l’espai del domini públic es durà a terme única i exclusivament el dia i en la franja horària següent: Dissabte 11 de juliol de les 20 h i fins a les 23:30 h. En cas que per causes imprevistes o de força major, l’organització hagi d’ajornar la sardinada popular, aquesta llicència d’ocupació tindria validesa per la nova data establerta. Els horaris de muntatge i desmuntatge s’hauran de coordinar amb l’organització municipal. La venda de tiquets serà fins a mitja hora abans de la finalització de l’activitat

Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Otro procedimiento
Lugar de ejecución
Castelldefels, Barcelona (Cataluña)
Publicación
14 may 2026, 16:02
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Castelldefels

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 14 may 2026
Anuncio de Pliegos 14 may 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 15 may 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament de Castelldefels

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €