Formalizada Servicios

Licitació per l'adjudicació del contracte per la prestació del servei d'adequació i condicionament de la sorra i altres actuacions puntuals amb maquinària a les platges de municipi de Blanes

Expediente: 2026/999D

Servei d’adequació i condicionament de la sorra de les platges, i altres actuacions puntuals amb maquinària a les platges del municipi. L’empresa contractada haurà de prestar els següents serveis a les platges de Sant Francesc (Cala Bona), de Blanes i de s’Abanell (inclou la platja de la Punta de la Tordera- final Av. Vila de Madrid): •Adequació, estabilització, perfilat i anivellament de la sorra de les platges abans de l’inici de la temporada de bany. •Retirada de pedres, ferros i altres elements perillosos o de grans dimensions, de la sorra i de l’aigua. •Adequació i condicionament amb sorra de la mateixa platja de: els accessos dels usuaris, els accessos del tractor de neteja, les ubicacions de les dutxes, passeres, torres, cadires de vigilància, gandules, usos aquàtics i altres instal·lacions de temporada. •Moviments de sorra. •Instal·lació, manteniment i retirada de les cordades/tanques de la platja de la punta de la Tordera (final Av. Vila de Madrid). En cap moment es podrà accedir ni fer cap actuació dins de la zona tancada i protegida de la desembocadura de la Tordera. La sola presentació de l’oferta implica la declaració d’acceptació sense reserves per part de l’adjudicatari d’haver reconegut i examinat les platges objecte del present contracte, tenir coneixement de totes les seves condicions físiques i d’assumir la viabilitat econòmica i tècnica de practicar i exercir el servei, sense que es pugui exigir cap tipus d’obligació a l’Ajuntament en aquest concepte.

98.780
Presupuesto base
98.780
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Blanes, Girona (Cataluña)
Publicación
24 mar 2026, 11:34

Organismo contratante

Ajuntament de Blanes

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 24 mar 2026
Anuncio de Pliegos 24 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 27 may 2026
Anuncio de Formalización 29 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 30 may 2026, 12:14

Más licitaciones de Ajuntament de Blanes

En la misma provincia (Girona)