Abierta 15 sep 2026 (15d 7h) Suministros

Licitació pel subministrament de màquines eina a l’INS Santa Eugènia de Girona

Expediente: 17006939/2026/1

Contrato de suministros publicado por Departament d'Educació i Formació Professional en Girona. Categoría CPV 42620000. Plazo de presentación de ofertas hasta el 15 sep 2026.

76.033
Presupuesto base
76.033
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
42620000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
31 ago 2026
Fecha límite
15 sep 2026, 13:00 (15d 7h)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 ago 2026
Anuncio de Pliegos 31 ago 2026
Fin Plazo Presentación 15 sep 2026, 13:00
Finaliza en 15 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 31 ago 2026, 04:22

Mismo sector y zona (42 en Girona)

En evaluacion 2026/9442

Contractació subministrament i instal·lació d'una màquina de climatització de l'edifici de l'ajuntament.

56.198 €

Adjudicada SU/PNSP/PORT2026/002

El present contracte té per objecte el subministrament d’un motor fora borda de 200 CV, model Yamaha F200 XD o equivalent, compatible i destinat a l’embarcació PORT ROSES TRES adscrita al servei de gestió, manteniment, revisió i assistència dels camps de fondeig de les cales de Roses, per la temporada d’estiu. L’objecte del contracte es limita a les prestacions estrictament indispensables per afrontar la situació d’imperiosa urgència acreditada a la memòria de l’expedient.

17.535 €

En evaluacion X2026001206

El Consell Comarcal de la Garrotxa gestiona, per delegació dels Ajuntaments, els sistemes públics de sanejament en alta de la comarca, i és de la seva responsabilitat la sol·licitud d’atribució de fons a l’Agència Catalana de l’Aigua per a l’explotació i gestió dels mateixos, incloses les actuacions de reposició, millora i noves inversions. En data 18 de desembre de 2023, el Consell de Presidència del Consell Comarcal de la Garrotxa va acordar sol·licitar una atribució de fons a l’Agència Catalana de l’Aigua, per al finançament de les actuacions de reposició, millora i noves inversions dels sistemes de sanejament en alta de la Garrotxa per a l’any 2024. En aquesta hi constaven una sèrie d’actuacions de reposició i millora als sistemes de sanejament en alta de la comarca, que tenen per objecte evitar l’afectació a medi, la prevenció de riscos laborals i l’adequació a la normativa vigent. En data 30 de març de 2026 es presenta, així mateix, un pla quinquennal d’actuació de reposicions i millora (2026-2030). En data 7 de març de 2024, el director de l'Agència Catalana de l'Aigua va resoldre atorgar una atribució de recursos en concepte de reposicions i millores pels sistemes de sanejament a l’àmbit del Consell Comarcal de la Garrotxa (AF23000416), per als anys 2024-2026, per un import màxim de 1.050.000€ (més IVA), desglossat a raó de 350.000 € per a cadascuna de les anualitats. Una de les actuacions previstes per al 2026 és la reposició del deflactor, corona i altres elements metàl·lics del decantador secundari de l’EDAR de Begudà. L’actuació es justifica per a l’obsolescència i fi de la vida útil d’aquests elements actuals (en funcionament des de la posada en servei de l’EDAR), que es troben submergits de manera permanent, i fins a l’ampliació de l’EDAR l’any 2022 no era possible sectoritzar-la per actuar en aquesta zona sense l’entrada contínua d’aigua. Per tal de poder executar aquesta actuació, és necessari contractar el subministrament i instal·lació corresponent

49.370 €

Adjudicada 17002399/24/2026

Subministrament de maquinària de fabricació mecànica per a l’institut la Garrotxa d'Olot.

47.800 €

Formalizada 17002399/23/2026

Subministrament d’un centre de mecanitzat CNC per a l'institut Garrotxa d'Olot.

27.273 €

Adjudicada ACJ-2026-33

Subministrament mitjançant compra d’una màquina transpalet 4x4 amb oruga per a l’alberg de Núria Xanascat

23.000 €

Adjudicada X2026000451

L'objecte del contracte consisteix en el subministrament, instal·lació i posada en funcionament dels equips necessaris per a la renovació del sistema de captació superficial i del sistema de depuració de la piscina municipal de Lladó.

39.433 €

En evaluacion X2026000129

Construcció, subministrament i instal·lació d'ascensor i acabats de façana

39.926 €

Adjudicada 2026CSP10

Contracte de serveis de manteniment preventiu i correctiu de les sondes de clor i dosificadores d'Hipoclorit Sòdic a la xarxa d'aigua potable del sistema de Girona.

29.098 €

En evaluacion FS268_2026

FS268_2026 Contractació, mitjançant procediment obert, del subministrament, instal·lació i posta en marxa de dos (2) reixes de gruixos als pous d’entrada de la línia de pretractament de l’Estació Depuradora d’Aigües Residuals (EDAR) de Figueres

75.000 €

Más licitaciones de Departament d'Educació i Formació Professional