Licitació d'obres de construcció d'ampliació i millora del cementiri municipal de Freginals

Expediente: 306290004-2026-0000258

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Freginals en Tarragona. Duración del contrato: 4 meses. Categoría CPV 45215400. Adjudicado a Torrents Cervelló Construccions SL. Se recibieron 4 ofertas.

67.075
Presupuesto base
67.075
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45215400
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
19 may 2026, 16:09
Fecha límite
18 jun 2026, 16:00
Duración
4 meses

Adjudicación

Adjudicatario
Torrents Cervelló Construccions SL
NIF
B43857192
Importe
65.433
Ofertas recibidas
4

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Freginals

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 may 2026
Anuncio de Pliegos 19 may 2026
Fin Plazo Presentación 18 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización
Sin fecha publicada

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 ago 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Ajuntament de Freginals

Abierta 2026-0000588

CONTRACTACIÓ DE LES OBRES D'ARRANJAMENT DEL MAGATZEM MUNICIPAL DE LA BRIGADA PER PROCEDIMENT OBERT SIMPLIFICAT

64.927 €

Abierta 2026-0000588

L’execució de les obres incloses en el “Projecte bàsic i d’execució d’arranjament del magatzem de la brigada” per l’Ajuntament de Freginals, redactat per l’arquitecte Oscar José Gonzalvo, dels serveis tècnics del Consell Comarcal, i aprovat definitivament per Decret d’Alcaldia núm. 2026-0000131, de 19 de maig de 2026.

64.927 €

En evaluacion 4306290004-2026-0000560

CONTRACTACIÓ DE LES OBRES INCLOSES EN EL PROJECTE DE CONSTRUCCIÓ D'UN DIPÒSIT D'ABASTAMENT D'AIGUA AL MUNICIPI DE FREGINALS

93.457 €

En evaluacion 4306290004-2026-0000560

L’execució de les obres incloses en el projecte de “Construcció d’un dipòsit d’abastament d’aigua al municipi de Freginals”, redactat per l’arquitecte Oriol Forgas Jorquera, núm. 49.087/3 del COAC, i aprovat definitivament per Decret d’Alcaldia núm. 2026-0000130, de 19 de maig de 2026. Així mateix, en posterioritat, es va advertir un error de transcripció en el valor de l’IVA, per la qual cosa es va rectificar per Decret d’Alcaldia núm. 2026-0000210, de 16 de juliol de 2026. L’objectiu és la construcció d’un nou dipòsit d’aigua, dins del recinte de les instal·lacions existents del dipòsit municipal d’abastament, amb la finalitat de resoldre la insuficiència de la capacitat d’emmagatzematge de la instal·lació actual.

93.457 €

En evaluacion 4306290004-2026-0000237

L’Ajuntament de Freginals és propietari d’unes parcel·les urbanes resultants de l’aprovació definitiva dels instruments de gestió urbanística del Polígon d’Actuació Urbanística núm. 2 del POUM de Freginals i qualificat com a patrimonials a l’Inventari General de Béns. Aquestes parcel·les no estan destinades a cap altre ús en aquest moment i, sense que es prevegi en el futur cap utilitat d’ús o servei públic i considerant convenient per als interessos del municipi l’alienació dels esmentats béns amb la finalitat de poder executar noves actuacions d’inversió Alienació dels bens inmobles patrimonials que seguidament s'indiquen, per subhasta: Ord nº parcel·la Base Imposable IVA IMP IVA INCLOS 18 URBANA: PARCEL·LA RESULTANT NÚMERO 03 9.020,00 1.894,20 10.914,20 31 URBANA: PARCEL·LA RESULTANT NÚMERO 40 10.132,20 2.127,76 12.259,96

19.152 €