Abierta Sin plazo publicado Servicios

Licitació del contracte mixt de serveis i subministraments pel manteniment i reposició de les àrees de jocs municipals de Sant Pere de Ribes (tramitació ordinària, procediment obert i pluralitat de criteris d’adjudicació, regulació harmonitzada)

Expediente: 01040604/2026/15

Contractació de la prestació del manteniment i reposició de les àrees de jocs municipals de Sant Pere de Ribes. Els seus principals objectius són: - Mantenir en perfecte estat de funcionament i conservació les instal·lacions. - Efectuar les inspeccions de les àrees de joc segons la vigent normativa d’aplicació. - Solucionar les incidències i avaries que puguin sorgir, amb el mínim temps possible. - Subministrar nous jocs, en substitució dels existents o per millorar la qualitat de les àrees. - Actualitzar i mantenir l’inventari existent i la documentació tècnica de les instal·lacions. I amb la finalitat de garantir el correcte funcionament i la reposició de les àrees de jocs municipals d’acord amb l’objecte del contracte, s’inclouran les següents prestacions: - Prestació P1, manteniment preventiu i correctiu de les instal·lacions. - Prestació P2, manteniment modificatiu, nous elements i adequació a la normativa.

364.260
Presupuesto base
364.260
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Sant Pere de Ribes, Barcelona (Cataluña)
Publicación
1 sep 2026, 08:30
Fecha límite
Sin plazo publicado

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 1 sep 2026
Anuncio de Pliegos 1 sep 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 10:10

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 01040604/2026/23

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de la gestió integral de l’organització dels serveis i subministraments necessaris pel muntatge i desenvolupament de les Jornades de Solidaritat i Cooperació que cada any se celebra en el nucli urbà de Les Roquetes. Els seus principals objectius són els següents: - Organitzar els serveis i subministraments de les Jornades de forma coordinada amb l’Ajuntament. - Aconseguir una decoració adient, amb activitats, espectacles i animació diversa i de qualitat. - Avaluar anualment les Jornades i proposar millores i innovacions per a les edicions següents. - Adaptar el servei a les necessitats reals, amb l’optimització i redistribució dels recursos disponibles.

35.576 €

Abierta 01040601/2026/6

CONTRACTE MIXT D` OBRES, SERVEIS I SUBMINISTRAMENT PER AL MANTENIMENT I CONSERVACIÓ DE LA VIA PÚBLICA, EQUIPAMENTS I ALTRES AL MUNICIPI DE SANT PERE DE RIBES

793.388 €

Abierta 01040604/2026/18

L’objecte del present contracte és la prestació del manteniment de les fonts lúdiques i ornamentals clorades, fonts de boca, i de les instal·lacions de reg automàtic de l’arbrat viari i espais verds municipals de Sant Pere de Ribes. Els seus principals objectius són: - Mantenir en perfecte estat de funcionament i conservació les instal·lacions. - Actualitzar i mantenir l’inventari existent i la documentació tècnica de les instal·lacions. - Efectuar les revisions de les instal·lacions segons la vigent normativa d’aplicació. - Efectuar totes les actuacions de manteniment, prevenció i correcció per donar compliment a les normatives d’aplicació en matèria de control i prevenció de la legionel·la, així com la redacció dels nous protocols reglamentaris (PPCL) per aquelles fonts que no disposin i pels sistemes de reg. - Planificar i executar les actuacions d’acord amb el Pla Director municipal del verd urbà. - Solucionar les incidències i avaries que puguin sorgir, amb el mínim temps possible. - Adequar les instal·lacions a la vigent normativa d’aplicació. Amb la finalitat de garantir una correcta execució del servei d’acord amb l’objecte del contracte, s’inclouran les següents prestacions: - Prestació P1, manteniment preventiu i normatiu de les instal·lacions. - Prestació P2, manteniment correctiu, avaries i incidències de les instal·lacions. La prestació principal del contracte serà la corresponent als serveis (manteniment preventiu i part del correctiu) davant els subministraments (part del manteniment correctiu), ja que el valor estimat de les prestacions de manteniment preventiu és major, pel que la seva preparació i adjudicació es determinarà conforme l’establert per als contractes de serveis, amb les condicions assenyalades en la LCSP.

399.971 €

Abierta 01040604/2026/15

Contractació de la prestació del manteniment i reposició de les àrees de jocs municipals de Sant Pere de Ribes. Els seus principals objectius són: - Mantenir en perfecte estat de funcionament i conservació les instal·lacions. - Efectuar les inspeccions de les àrees de joc segons la vigent normativa d’aplicació. - Solucionar les incidències i avaries que puguin sorgir, amb el mínim temps possible. - Subministrar nous jocs, en substitució dels existents o per millorar la qualitat de les àrees. - Actualitzar i mantenir l’inventari existent i la documentació tècnica de les instal·lacions. I amb la finalitat de garantir el correcte funcionament i la reposició de les àrees de jocs municipals d’acord amb l’objecte del contracte, s’inclouran les següents prestacions: - Prestació P1, manteniment preventiu i correctiu de les instal·lacions. - Prestació P2, manteniment modificatiu, nous elements i adequació a la normativa.

169.521 €

En la misma provincia (Barcelona)