L'EXECUCIÓ DE L'OBRA \NUCLI VERTICAL DE COMUNICACIONS DE L'EDIFICI \CAN MUSQUERA\ DE MIERES

Expediente: X2022000053

d'executar el projecte anomenat \Nucli vertical de comunicacions de l'edifici \Can Musquera\, que té un pressupost d'execució de contracte de 53.713,47 €, IVA exclòs i que té per objecte definir i descriure les obres necessàries per a l'execució d'un nucli vertical de comunicacions, format per una escala i un ascensor, a l'interior de l'edifici, de PSS+PB+2PP. Es tracta d'obtenir un nucli de comunicacions sectoritzat que comuniqui amb totes les plantes per utilitzar com accés independent a cada una de les plantes així com per l'evacuació de les persones en cas d'incendi de la planta.Aquesta contractació ja es va adjudicar en un primer moment a una empresa que posteriorment va fer fallida i per tant l'obra està inactiva des del 29 de març de 2021. Fins a aquesta data les obres que s'han portat a terme són una part dels enderrocs, del moviment de terres, de la fonamentació, així com una part de l'estructura de formigó armat de la llosa de l'escala i de la paret de rajol calat tipus \gero\ de la caixa de l'ascensor que corresponen aproximadament a un 10,01% de la totalitat de les obres.

53.713
Presupuesto base
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
29 mar 2022, 15:20

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 29 mar 2022
Anuncio de Pliegos 29 mar 2022
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 15 mar 2022
Anuncio de Formalización 29 mar 2022

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:16

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €

En la misma provincia (Girona)