Formalizada Servicios

L’estació d’autobusos de Girona obre els 365 dies de l’any de les 05:45h. a les 23:00h. Cal un servei de gestió d’edifici i instal·lacions que cobreixi tot el període d’obertura 18x365, que garanteixi els següents aspectes: • Obertura i tancament de l’estació d’autobusos conjuntament amb el vigilant de seguretat de l’estació. • Comprovació i supervisió de l’estat del recinte i instal·lacions (andanes, vestíbuls, rampa d’accés, etc.), d’acord amb els protocols vigents a l’estació. • Control de l’accés de persones a l’estació, demanant el compliment de la normativa. • Revisió “Riu de Llibres”, així com de les màquines expenedores de petita alimentació i begudes calentes i fredes. • Atenció d’alarmes, d’acord amb els protocols vigents a l’estació. • Actuar en cas d’emergència d’acord amb el Pla d’Autoprotecció de l’estació. • Gestió de l’accés a l’estació d’autobusos discrecionals (no regulars), indicant l’àrea d’estacionament i cobrant el cànon corresponent. En tant que l’estació és un recinte d’accés públic, es preveu la interlocució amb les persones usuàries i treballadores de l’edifici. Aquesta interlocució haurà de ser duta a terme com a mínim en català i castellà. Totes les funcions descrites, exceptuant l’obertura i el tancament, s’hauran de poder dur a terme de manera totalment autònoma. El servei serà prestat per un únic efectiu els 365 dies de l’any, excepte els caps de setmana i festius que s’inclourà un reforç de 6 hores en horari de les 11:30h. a les 17:30h.

Expediente: 2025/37/SRV/GESTIO_EBG

Contrato de servicios formalizado por Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA) en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 15 meses. Categoría CPV 79993000. Adjudicado el 8 ene 2026 a EMISER VALLES. Se recibieron 2 ofertas.

124.191
Presupuesto base
144.264
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
79993000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:54
Fecha límite
20 oct 2025, 15:00
Duración
15 meses

Adjudicación

Adjudicatario
EMISER VALLES
NIF
B59422329
Importe
119.532
Ofertas recibidas
2

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 20 oct 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 8 ene 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 27 mar 2026, 05:37

Mismo sector y zona (79 en Girona)

Abierta 2026/364

Contratación de una agencia de medios para llevar a cabo los servicios de diseño de la estrategia y plan de medios del Patronat de Turisme Costa Brava Girona, la planificación, la negociación de las tarifas y descuentos, la contratación de los espacios publicitarios, y el análisis y seguimiento de las campañas publicitarias.

1.915.950 €

Abierta 233787E

Contracte administratiu de serveis de suport jurídic a l’Ajuntament que inclourà, el suport al servei de RRHH, dins l’àrea de Secretaria i Serveis Generals i als òrgans de l’Ajuntament en el desenvolupament dels expedients administratius i l’elaboració d’actes administratius i disposicions de caràcter general en matèria de personal, així com la gestió administrativa laboral i fiscal de les nòmines del personal municipal i dels càrrecs electes, la gestió en matèria de Seguretat Social i la gestió de la documentació i declaracions fiscals i tributàries de l’Ajuntament davant l’Agència Estatal d’Administració Tributària o l’administració que correspongui.

33.746 €

Abierta 2026/357

Servei d’implementació i gestió d’un canal ètic del Patronat de Turisme Costa Brava Girona, SA, que inclou les següents prestacions: • Prestació 1: Implementació del canal ètic o de denúncia del PTCBG, SA • Prestació 2: Manteniment i gestió del canal ètic o de denúnciadel PTCBG, SA

12.900 €

Abierta GENE2026002960 (X2026003009A)

Contractació de la dinamització de les cavalcades de reis de Castell d’Aro i Platja d’Aro i la decoracióambientació del Palau d’Esports de Platja d’Aro i la Sala Polivalent de Castell d’Aro, per a la rebuda dels reis d’Orient

130.000 €

Abierta 202617000013

Servicio de seguridad privada, servicio de Acuda y custodia de llaves del Edificio Administrativo de Servicios Múltiples, en Av. Jaume I, 17. Subdelegación del Gobierno en Girona.

73.115 €

Abierta COBS2026/062

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de seguimiento y control de calidad, auditorías técnicas y asesoramiento técnico de la prestación del servicio de limpieza viaria, limpieza de playas, recogida de residuos y gestión del punto limpio de Sant Feliu de Guíxols, que se llevará a cabo según las condiciones establecidas en este pliego y en el pliego de prescripciones técnicas.

63.684 €

Abierta X2026000092

Prestació del Servei d’assessoria i gestió administrativa laboral per a l’organisme autònom Patronat Call de Girona

4.760 €

Abierta 29/2026 - X2026000374

Concessió de servei per a la gestió i explotació del complex esportiu municipal de Llers

247.881 €

Abierta GENE2026003356 (X2026003411)

Gestio Integral del Festival de Jazz de Platja d'Aro

122.000 €

Abierta 2026_19_CAI_OH

Prestación del servicio de gestión integral del Centro de Atención e Información (CAI) del Consorcio ATM del Área de Girona, incluyendo la atención presencial, telefónica, electrónica, telemática y digital a las personas usuarias, así como la gestión de consultas, incidencias, quejas, sugerencias y reclamaciones vinculadas a los servicios gestionados por el Consorcio ATMG.

190.459 €

Más licitaciones de Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA)

Abierta 2026/14/SRV/OSA/VENTIL_EBG

SERVEI DE MANTENIMENT DELS SISTEMES DE VENTILACIÓ MECÀNICA DE L’ESTACIÓ D’AUTOBUSOS DE GIRONA

39.567 €

Abierta 2026/14/SRV/OSA/VENTIL_EBG

Segons s’estableix a la normativa específica relativa a la Protecció contra Incendis, “Reglament d’Instal·lacions de Protecció contra Incendis” (RIPCI) R.D. 513/2017, de 22 de maig. Reial Decret 513/2017, és necessari contractar el servei de manteniment dels sistemes de ventilació mecànica de l’estació d’autobusos de Girona per tal de garantir-ne el seu correcte estat de funcionament i conservació.El sistema de ventilació forçada de l’estació d’autobusos de Girona s’integra de manera esquemàtica dels següents components: • Conductes d’admissió, extracció d’aire • Reixes, comportes, etc. • Extractors (turbines) • Variadors de freqüència de les turbines • Quadres elèctrics de control • Connexió a SCADA Segons detall del plec tècnic

35.970 €

Abierta 2026/12/CSRV/OB_TORD

Contrato de concesión de servicios para la gestión y explotación del área de servicios de la Tordera

Abierta 2026/12/CSRV/OB_TORD

Contrato para la prestación del servicio en régimen de concesión, de gestión i explotación del area de servicios de la Tordera en la via C-32

20.162.833 €

Desierta 2026/11/SRV/OSA/MANT_INTEGR_EBC

L’estació d’autobusos de Cadaqués ha de disposar d’un servei continuat de manteniment de la infraestructura. L’equipament romandrà obert al públic 325 dies a l’any (de novembre a febrer tanca els caps de setmana i festius), CIMALSA com a gestora de l’estació, haurà de garantir la seguretat i la qualitat del servei a les persones usuàries. El servei a contractar ha de permetre resoldre els requeriments bàsics de manteniment i conservació de la instal·lació, incloent tasques pròpies de lampisteria, paleteria, pintura, fusteria, jardineria, etc. que són pròpies d’un equipament públic de les característiques de l’estació. Així mateix ha de garantir els manteniment de les instal·lacions tècniques dels sistemes de protecció contra incendis, instal·lació elèctrica de baixa tensió; climatització i enllumenat de l’edifici segons s’estableix a la normativa i subsidiàriament en aquest document.

7.770 €