Les obres es realitzaran a l’immoble municipal situat al carrer de les Escoles, núm. 1, amb referència cadastral 9327732CF0592E, i comprenen principalment la rehabilitació de la coberta sobre una superfície aproximada de 215,05 m², amb desmuntatge i reposició de 24 mòduls fotovoltaics, retirada de teula existent, regularització del suport amb xapa de morter, col·locació de placa ondulada asfàltica sota teula, col·locació de teula àrab d’acabat, execució de ràfecs, trobades laterals i impermeabilització de canals d’obra, reparació puntual de falsos sostres, substitució de l’aïllament tèrmic de llana de roca de 80 mm amb barrera de vapor sobre fals sostre, gestió de residus, mesures de seguretat i salut, control de qualitat i prova d’estanquitat de coberta mitjançant reg. Els treballs de pintura interior es realitzaran amb mitjans propis de l’Ajuntament i no formen part de l’objecte contractual. La necessitat del contracte deriva de la degradació de la coberta de l’allotjament dels treballadors temporers, que ha provocat infiltracions importants a l’interior dels habitatges, humitats, deformació puntual de falsos sostres i taques d’humitat en sostres i parets, afectant directament les condicions d’habitabilitat, salubritat i ús ordinari de l’equipament municipal.

Expediente: 4302710007-2026-0000088

Contrato de obras adjudicado por Ajuntament de la Bisbal de Montsant en Tarragona. Categoría CPV 45261900. Adjudicado a GERARD VIDAL BRU. Se recibió 1 oferta.

72.606
Presupuesto base
72.606
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45261900
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
12 jun 2026, 12:04
Fecha límite
29 jun 2026, 10:00

Adjudicación

Adjudicatario
GERARD VIDAL BRU
NIF
77834802L
Importe
72.600
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament de la Bisbal de Montsant

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 12 jun 2026
Anuncio de Pliegos 12 jun 2026
Fin Plazo Presentación 29 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €