Formalizada Servicios

Les administracions públiques, en l'exercici de les seves funcions, han de garantir la prestació eficaç, segura i contínua dels serveis públics que tenen encomanats. En aquest context, els serveis d’allotjament web són essencials per garantir la disponibilitat i el correcte funcionament dels llocs web dels ens públics en l’entorn digital. Atesa la propera finalització del contracte actual, el qual finalitza el mes d’agost de 2026, esdevé necessari iniciar els tràmits oportuns per a la nova contractació del servei d’allotjament web, amb l’objectiu de garantir la continuïtat del servei evitant interrupcions que podrien afectar el funcionament ordinari dels ens involucrats, així com adaptar-lo a les necessitats actuals. Dins l’àmbit d’aquest conveni, es preveu específicament la possibilitat de contractar de manera conjunta serveis d’allotjament web, considerats essencials per al desenvolupament ordinari de l’activitat dels ens i la prestació dels serveis públics respectius. L’objecte del contracte és, doncs, el servei d’allotjament extern (hosting) de les webs del Consell Comarcal de la Garrotxa i del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa.

Expediente: X2026000727

Contrato de servicios formalizado por Consell Comarcal de la Garrotxa en Girona. Lote 1. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 72415000. Adjudicado el 14 ago 2026 a FOSTER THE MARKET SL. Se recibieron 13 ofertas.

4.050
Presupuesto base
8.909
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
72415000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
17 jul 2026, 16:04
Fecha límite
4 ago 2026, 01:59
Duración
2 años
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
FOSTER THE MARKET SL
NIF
B16792376
Importe
1.934
Ofertas recibidas
13

Documentos

(2)

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 jul 2026
Anuncio de Pliegos 17 jul 2026
Fin Plazo Presentación 4 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 14 ago 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (72 en Girona)

Abierta 2026/10128

Contractació serveis de gestió de dominis d'internet, serveis DNS, allotjament web (Hosting) i serveis associats

14.310 €

Abierta 2026024979

L’objecte del contracte és la prestació del servei integral de manteniment preventiu, correctiu i evolutiu de la Plataforma Girona Cultura. Aquest servei inclou totes les tasques necessàries per garantir el correcte funcionament, la seguretat, l’estabilitat i l’actualització tecnològica del sistema, així com la realització dels treballs evolutius derivats de la incorporació de noves funcionalitats, millores o adaptacions, d’acord amb els procediments, classificacions i requisits tècnics detallats al Plec de Prescripcions Tècniques.

65.230 €

Abierta X2025003758

Aquest contracte té per objecte la prestació del servei d’implantació d’un programa de facturació electrònica basat en l’ERP Odoo, incloent la migració de dades, les integracions necessàries amb altres sistemes d’informació, així com el suport tècnic i el manteniment.

33.300 €

En evaluacion 2023/007883

Contractació del servei de subministrament de dades de visitants mitjançant la tecnologia de telefonia mòbil,en concret en relació amb dades de mobilitat i d’interès turístic general a la destinació de Roses.

71.792 €

Adjudicada 225/2026

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei de manteniment correctiu, preventiu, evolutiu i de suport tècnic del gestor d’expedients de serveis socials (GESS) de SUMAR, Serveis Públics d’Acció Social de Catalunya MP, SL

32.548 €

En evaluacion 2026/7946

L’objecte del contracte és el servei de manteniment de la plataforma Decidim en modalitat multientitat de la Diputació de Girona, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. El servei d’assistència inclou: -Mantenir la plataforma Decidim de la Diputació de Girona, en modalitat multientitat, actualitzada a les darreres versions compatibles i estables de cadascun dels seus components (inclosa la paquetització endocker). - Seguiment i comprovació de l’aparició de vulnerabilitats a la plataforma o en algun dels seus components i correcció de les vulnerabilitats. - Lliurament d’un informe mensual de revisió de seguretat i estat del servei. - Resolució d’incidències de la plataforma Decidim. - Formació i consultoria a l’equip de l’àrea de Noves Tecnologies de la Diputació de Girona en el manteniment i actualització tecnològics de la plataforma Decidim. L’execució de l’objecte d’aquest contracte implica per part del proveïdor el tractament de dades de caràcter personal de la Diputació de Girona. El proveïdor tracta les dades en qualitat d’encarregat del tractament per al compliment de les finalitats d'assistència i suport en la utilització de la plataforma, i servei de formació i consultoria per al personal de la Diputació. L’empresa que resulti adjudicatària ha de signar el contracte de tractament de dades personal. El tractament s'efectua remotament contra els serveis propis de la Diputació de Girona. No s'enregistraran dades en suports o sistemes que no siguin els propis de la Diputació de Girona.

7.840 €

Adjudicada 332026

Servei consistent en les tasques de reubicació i allotjament "on premise" a servidor de GMV per a servidor SAE V1 de Transports Municipals del Gironès, SAU,

87.600 €

Formalizada X2026000502

Contracte mixt de subministrament i servei de llicència d’ús i manteniment de l’aplicació “AppTràmit”

4.408 €

Formalizada COBS2025/026

Serveis de creació d’una aplicació mòbil (APP), així com el seu allotjament i el servei de manteniment amb versió Web, per disposar d’una borsa de material reutilitzable que permeti la cessió de materials de forma gratuïta entre particulars, de béns i articles als quals poder donar novament una utilitat. Aquesta APP permetrà la reutilització de les andròmines. Es podrà publicar el producte que el ciutadà ja no necessita per proposar a qui ho vulgui, recollir-ho gratuïtament. La creació d’aquesta APP, permetrà donar solució al residu voluminós i, a més, prevenir la conversió a residu de qualsevol altre producte. En el Plec de prescripcions tècniques es descriuen les condicions tècniques que haurà de disposar l’aplicació mòbil, així com els serveis d’allotjament i manteniment.

19.450 €

En evaluacion COBS2026/076

Servei de manteniment i suport de les llicències del programari de base de dades Oracle Database Standard Edition One Processor Perpetual, de les quals l'Ajuntament de Sant Feliu de Guíxols n'és titular per a un total de 2 processadors, garantint la continuïtat del suport tècnic, l'accés a les actualitzacions de programari i als pedaços de seguretat facilitats pel fabricant Oracle. En el Plec de prescripcions tècniques (PPT) es descriu l’objecte de contracte, així com l’abast del servei i les condicions tècniques que ha de regir el present contracte.

12.000 €

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €