En evaluacion Obras

Les accions són les següents: - Col·locació d'un seguit de reductors de velocitat (un total de 9 unitats) en la via principal que travessa el municipi destinats a la pacificació del trànsit, en els principals nuclis de població, així com reforç i senyalització dels passos dels vianants. En total, es construiran dos passos sobreelevats per a vianants a Sorribes i al Molí de Fórnols i 7 unitats elevades per a obligar els vehicles a reduir la velocitat, sense pas de vianants, a Sorribes, Sisquer, el Molí de Fórnols i Montargull. - Millora de l’accessibilitat, principalment amb l’habilitació d’un nou itinerari per a vianants a Sorribes, la capital del municipi, on ara no existeix cap connexió peatonal i segura entre la zona on s’hi ubica l’Ajuntament i un conjunt d’habitatges i la principal àrea d’equipaments cívics i culturals, al voltant de l'Espai la Vansa. - Finalment en la travessera del nucli de Sorribes, adjacent a l’Espai la Vansa, s’ha projectant la instal·lació d’un punt de recàrrega de vehicles elèctrics, el primer de tot el municipi. - Les accions es completen amb tasques complementàries de senyalització horitzontal i nova senyalització vertical, per reforçar la visibilitat dels nous passos elevats i l’accessibilitat en aquests punts.

Expediente: Expedient 31/2026 - CPO Simplificat

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de la Vansa i Fórnols en Lleida. Categoría CPV 45233260.

119.929
Presupuesto base
119.929
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45233260
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
24 feb 2026, 21:00
Fecha límite
23 feb 2026, 15:00

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 24 feb 2026
Anuncio de Pliegos 24 feb 2026
Fin Plazo Presentación 23 feb 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 21:32

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Vansa i Fórnols