Formalizada Servicios

L'Ajuntament de Sant Adrià de Besòs (l’Ajuntament en endavant) és titular de més de 40 instal·lacions elèctriques en baixa tensió ubicades en diferents equipaments municipals (escoles, biblioteques, edificis administratius, edificis culturals, etc...) a les quals és obligatori realitzar el manteniment amb empreses instal·ladores autoritzades segons Reial Decret 842/2002, de 2 d’agost, pel qual s’aprova el Reglament electrotècnic per a baixa tensió (REBT), per tal de contribuir a la fiabilitat de funcionament del sistema essencial de distribució d’energia elèctrica i la seguretat de les persones usuàries d’aquests i a les quals també és obligatori realitzar una inspecció periòdica cada cinc (5) anys per part d'un Organisme de Control (OC). És objecte d'aquest plec la regulació de la contractació dels serveis necessaris pel manteniment i els treballs corresponents de les instal·lacions elèctriques en BT dels edificis i equipament municipals de l’Ajuntament, per tal de: • Preservar la seguretat de les persones i els béns dels edificis i equipaments municipals. • Assegurar el normal funcionament d’aquestes instal·lacions i prevenir les pertorbacions o afectacions en altres instal·lacions i serveis. • Contribuir a la fiabilitat tècnica i a l’eficiència energètica i econòmica d'aquestes instal·lacions. De forma explícita, la prestació del servei de manteniment de les instal·lacions elèctriques BT inclourà: • El manteniment de caràcter preventiu i normatiu. • El manteniment correctiu urgent, i petit correctiu. • Altres treballs i serveis relacionats amb les instal·lacions

Expediente: SAB_2026000024

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Sant Adrià de Besòs en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 50711000. Adjudicado el 31 jul 2026 a Atrian Technical Services, S.A.. Se recibieron 8 ofertas.

252.928
Presupuesto base
556.441
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
50711000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
23 abr 2026, 12:03
Fecha límite
27 may 2026, 01:59
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
Atrian Technical Services, S.A.
NIF
A58567033
Importe
242.001
Ofertas recibidas
8

Documentos

(3)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 23 abr 2026
Anuncio de Pliegos 23 abr 2026
Fin Plazo Presentación 27 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 31 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 1 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (50 en Barcelona)

Abierta 16132284

Servei d’auscultació de carril mitjançant corrents induïdes i ultrasons

905.981 €

Abierta SS-/001-26

L'objecte de la licitació és la de contractar el servei de manteniment d'un total de 136 aparells elevadors, distribuïts en tres lots, en edificis gestionats per Pla de Besòs, SAU-OLH, al barri de La Mina de Sant Adrià de Besòs.

255.439 €

Abierta X2026000305

Servei de neteja i desinfecció del sistema de ventilació i climatització, així com la realització de la inspecció i avaluació de les condicions ambientals (CAI), de les oficines centrals de la societat i del Centre d'activitats de La Farga, GEM,S.A.

35.950 €

Abierta CSE/AH02/1101481806/27/PS

Servei de revisió i reparació d'endoscopis rígids de l'Hospital Universitari de Bellvitge

46.750 €

Abierta 904985/26

Adquisició i manteniment del digestor i destil·lador automàtic amb valorador integrat per la determinació del nitrogen Kjeldahl i amoni.

106.000 €

Abierta 26/053

Servicios de mantenimiento integral, gestión y aprovisionamiento energético de las instalaciones de producción térmica de los edificios de vivienda del IMHAB, con medidas de contratación pública sostenible

2.904.000 €

Abierta 5/2026/CSOH

Señalización

300.000 €

Abierta 2026/9781L

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació promoguda pel Servei de Seguretat Ciutadana, Convivència i Protecció Civil de l’Ajuntament de Santa Perpètua de Mogoda, consistent en la prestació del servei de retirada de vehicles de la via pública, i el seu posterior trasllat al dipòsit municipal o al lloc indicat per la Policia Local, quan l’Ajuntament ho determini

179.081 €

Abierta CTON2026000033.

Servei de neteja de vehicles de propietat, renting, lloguer o altre ús municipal de l’Ajuntament de de Sant Vicenç dels Horts, Lot 1

36.600 €

Abierta 5933/2025

Servei de manteniment de les instal·lacions de protecció, passiva i activa, contra incendis dels diferents equipaments municipals de l'Ajuntament de Caldes de Montbui

112.657 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Adrià de Besòs

Abierta SAB_2026000044

Servei de redacció del projecte d’obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià

50.398 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta SAB_2026000048

Servei de formació per al programa de millora sociolaboral 2027

89.905 €

Abierta SAB_2026000048

L’objecte del contracte és contractar la formació teòric-pràctica corresponent a les accions formatives de millora sociolaboral 2027. Aquests cursos que promou l’Àrea de Promoció econòmica, tenen l’objectiu d’impulsar l'ocupabilitat de les persones aturades del municipi i la formació està pensada per poder cobrir les necessitats dels ciutadans i d’augmentar el seu currículum professional i personal.

89.905 €

Abierta SAB_2026000045_

El objecto del contrato lo constituye la prestación del servicio de dinamización y promoción de la lectura así como la promoción y dinamización cultural en el espacio cultural-biblioteca Font de La Mina en Sant Adrián de Besòs. La Biblioteca Fuente de la Mina es un servicio dentro del conjunto del Espacio Cultural Fuente de La Mina de San Adrián de Besòs. Ambos espacios conforman el servicio cultural que se da en todo el espacio genérico (equipamiento municipal), llamado Espacio Cultural Fuente de La Mina en el que se tienen que distinguir, por un lado, la Biblioteca Fuenta de la Mina y, por otro, el propiamente dicho Espacio Cultural en el que se encuentran los servicios y salas para compartir tanto para los proyectos de dinamización de la lectura y cultura que realiza la Biblioteca com por las acciones culturales directamente dirigidas a entidades y población en general.

560.716 €