En evaluacion Concesión de servicios

L’Ajuntament de La Morera de Montsant és propietari de l’edifici on es troba l’Hotel-Restaurant El Balcó del Priorat. L’Hotel-Restaurant el Balcó del Priorat, objecte de la concessió, té com a objectiu principal la dinamització del municipi i el seu entorn. Aquesta licitació té per objecte la concessió de serveis per a la gestió i explotació de l’Hotel-Restaurant el Balcó del Priorat situat a La Morera de Montsant.

Expediente: 4309600000-2026-0000124

Contrato de concesión de servicios en evaluación por Ajuntament de la Morera de Montsant en Tarragona. Duración del contrato: 4 años. Categoría CPV 55300000.

170.480
Presupuesto base
170.480
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
55300000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
13 mar 2026, 13:02
Fecha límite
21 abr 2026, 01:59
Duración
4 años

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 13 mar 2026
Anuncio de Pliegos 13 mar 2026
Fin Plazo Presentación 21 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 23 abr 2026, 06:28

Mismo sector y zona (55 en Tarragona)

Anulada 4314760009-2020-0000037

atorgament de llicència d'ús privatiu del domini públic per a l'ocupació privativa de bar i restaurant del local cívic-sociocultural La Societat i de la piscina municipal de Solivella

350 €

En evaluacion 2026/09

L’objecte del contracte (Exp. 266/2026) consisteix en la gestió indirecta de l’explotació del Bar del Casal Municipal de Pratdip, sota la modalitat de concessió de serveis. Els punts clau d'aquest objecte són: Activitat: Inclou els serveis de cafeteria, restaurant i cantina, identificats amb els codis CPV 55330000-2, 55300000-3 i 55510000-8. Ubicació: El servei es prestarà a les instal·lacions municipals situades a l’Avinguda de Catalunya, núm. 9, les quals compten amb una superfície de 371 m². Finalitat: La concessió té com a objectiu cobrir la demanda d'oferta de restauració al municipi i proporcionar un servei complementari als usuaris del Casal. Risc operacional: Atesa la seva naturalesa de concessió, el contractista assumirà el risc operacional de l'explotació del servei.

1.957 €

En evaluacion TE/43008419/2026/07

Servei de bar-cantina de l’Institut de Camarles, destinat a l’alumnat, professorat i personal d’administració i serveis del centre

413 €

Formalizada REU-71/2026

Avituallamiento Incidencia Sieb Del 25 Al 26 De Julio

60 €

Formalizada 4312480001-2026-0000805

Llicència ús comú especial del domini públic per a la instal·lació i explotació de la barra del bar de la Festa Major d'estiu 2026

100 €

Formalizada 114/2026

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’àpats per a les persones usuàries de la residència i centre de dia de Vandellòs, gestionats per SUMAR. El servei comprèn l’elaboració dels àpats, que es farà a les mateixes instal·lacions municipals on està ubicada la residència, l’adequació nutricional dels menús, la seva adaptació individualitzada, la seguretat alimentària, la correcta conservació i transport, i la coordinació amb el model d’atenció propi de SUMAR.

88.880 €

Adjudicada 1123/2026

El contracte té per objecte la prestació del servei de càtering al menjador de l’escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès. L’escola bressol escolaritza alumnes d’educació infantil de primer cicle de 0 a 3 anys. El període de prestació del servei per cada curs escolar serà de setembre a juliol, coincidint amb el calendari escolar. En aquest sentit, queden exclosos dels serveis els dies de lliure disposició, els dies d’adaptació a l’inici del curs, els dies de vacances, festius, festes locals, així com qualsevol altre dia que no hi hagi activitat en les escoles bressol, circumstància que es comunicarà a l’adjudicatari del servei amb antelació suficient.

21.060 €

En evaluacion 472/2026

Gestió, explotació, comercialització, manteniment i dinamització de cinc habitatges d’ús turístic de titularitat municipal, ubicats en el nucli urbà de Corbera d'Ebre.

14.400 €

Desierta 1/2025

Concessió demanial de l'espai destinat a bar-restaurant al Poliesportiu Municipal de Flix

8.542 €

En evaluacion 4314950006-2026-0000102

Concessió administrativa d'ús privatiu de bé de domini públic per concurs.

24.000 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Morera de Montsant

Abierta 4309600000-2026-0000372

Substitució de la coberta de fibrociment i instalꞏlació de plaques fotovoltaiques al local municipal

369.868 €

Abierta 4309600000-2026-0000124

Licitació concessió gestió i explotacio Hotel-Restaurant El Balcó del Priorat

170.480 €

Abierta 4309600000-2026-0000142

Pavimentació i serveis carrer mitja galta

245.872 €

En evaluacion 4309600000-2026-0000372

L’objecte del present projecte és la substitució de l’estructura metàlꞏlica i la coberta de fibrociment del local municipal i definir les condicions tècniques i econòmiques per la realització d'una instalꞏlació de generación d'energia elèctrica per autoconsum amb excedents acollits a compensació a través d'energia solar fotovoltaica, així com el disseny i el càlcul de les instalꞏlacions necessàries. A més també té l'objecte d'exposar els elements que composen la instalꞏlació fotovoltaica per poder solꞏlicitar les autoritzacions corresponents per a la seva posada en funcionament. L’edificació està situada dins la zona esportiva municipal a la Carretera TV-7021 de La Morera de Montsant. El promotor és l’Ajuntament de La Morera de Montsant. El projecte ha estat redactat per l’equip tècnic de la Unitat d’Arquitectura Municipal de l’Àrea de Concertació i Assistència Municipal de la Diputació de Tarragona. L’autor del projecte és Jaume Mutlló Pàmies, arquitecte cap de la Unitat d'Arquitectura Municipal de la Diputació de Tarragona.

369.868 €

En evaluacion 4309600000-2026-0000142

L’objecte d’aquest document és la definició de les obres de renovació de la pavimentació i xarxa de clavegueram al tram del carrer que conforma l’àmbit definit a l’apartat 2 d’aquesta memòria. Aquestes obres són: - Demolició i/o desviament de totes les unitats preexistents no adequades a les noves determinacions. - Esplanació, moviment de terres i formació de rases. - Pavimentació del vial així com totes aquelles unitats complementàries. - Xarxa de clavegueram, amb les xarxes provisionals per mantenir el funcionament durant les obres. - Reposició de paviments.

204.894 €