L’Ajuntament de Castelldefels té la necessitat d’ampliar els espais de treball administratiu de l’Ajuntament, així com de millorar l’accés als serveis municipals de la ciutadania i fer crèixer els espais municipals disponibles per part de la gent gran de la ciutat. Per donar resposta a aquesta necessitat, i aprofitant que l’Ajuntament és propietari de 5 locals comercials sense ús ubicats als baixos de l’illa definida pels carrers Dr Trueta i Santiago Russinyol, s’ha contractat la redacció del projecte bàsic i d’execució d’adequació d’aquests locals al despatx d’arquitectura JALA-MORENO. Aquesta adequació dels locals permetrà ubicar al seu interior tant l’oficina d’atenció ciutadana (OAC) com la Oficina de gestió tributària de la Diputació de Barcelona (ORGT), així com espais de treball intern i emmagatzematge de l’Ajuntament. Amb aquesta actuació s’alliberaran altres espais municipals que permetran incrementar tant la superfície disponible per a oficines municipals com per al servei de la gent gran a l’edifici de la República. Un cop aprovat el projecte, és necessari procedir a la contractació de les obres contingudes en aquest, que conforme l’objecte del present contracte. L’Ajuntament no disposa dels mitjans tècnics ni de l’habilitació legal per executar directament les obres que conformen l’objecte del contracte, motiu pel qual és necessari procedir a la seva externalització mitjançant un procediment de licitació pública.

Expediente: CONTRACTACIO-OBR/2025000107

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Castelldefels en Barcelona. Duración del contrato: 8 meses. Categoría CPV 45000000. Adjudicado el 3 mar 2026 a CONSTRUCCIONES BOSCH PASCUAL, S.A.. Se recibieron 4 ofertas.

879.068
Presupuesto base
1.142.789
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45000000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:33
Fecha límite
17 ene 2026, 00:59
Duración
8 meses

Adjudicación

Adjudicatario
CONSTRUCCIONES BOSCH PASCUAL, S.A.
NIF
A08617953
Importe
773.404
Ofertas recibidas
4

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Castelldefels

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 17 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 3 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 27 mar 2026, 05:38

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Ajuntament de Castelldefels