Formalizada Suministros

La Universitat de Barcelona (en endavant UB) disposa del Servei LabWeb basat en el programari al cloud Liferay PaaS amb el qual es dona servei a les webs institucionals de la UB.

Expediente: 2025/195

Contrato de suministros formalizado por Universitat de Barcelona en Barcelona. Procedimiento restringido. Duración del contrato: 3 años. Categoría CPV 48000000. Adjudicado el 12 may 2026 a Ricoh Spain IT Services SLU. Se recibió 1 oferta.

465.104
Presupuesto base
558.125
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Restringido
CPV principal
48000000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
12 may 2026, 16:05
Fecha límite
23 mar 2026, 15:00
Duración
3 años

Adjudicación

Adjudicatario
Ricoh Spain IT Services SLU
NIF
B66068081
Importe
462.047
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Universitat de Barcelona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 12 may 2026
Anuncio de Pliegos 12 may 2026
Fin Plazo Presentación 23 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 12 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 13 may 2026, 06:22

Mismo sector y zona (48 en Barcelona)

Abierta IFAE-2026/07

L'objecte d'aquest contracte consisteix en la implantació i el manteniment d’un software integral per la gestió de la prevenció de riscos laboral i coordinació d’activitats empresarials, amb la finalitat de digitalitzar, gestionar de forma eficient i optimitzar al màxim les tasques administratives del departament de riscos laborals, realització de la coordinació d’activitats empresarials, la centralització de la informació i la documentació, la integració de sistemes preventius de l’empresa, l’estanderització, digitalització dels informes tècnics i seguiment de l’activitat preventiva, de forma que garanteixi l’accessibilitat al servei durant tota la duració del contracte, amb absoluta confidencialitat en el ús de dades personals a les que pugui accedir en la prestació objecte de la licitació.

20.000 €

Abierta 15013888

Contracte relatiu a Renovació Llicenciament Oracle de Ferrocarril Metropolità de Barcelona, S.A. i Transports de Barcelona, S.A. (en conjunt, TMB)

700.000 €

Abierta 081_26000752

Subscripció de llicencies d'us del software de Microsoft 365 del Consorci de l'Auditori i l'Orquestra, amb mesures de contractació sostenible

56.509 €

Abierta 2026/0009230

Cessió del dret d’ús d’una plataforma que posi a disposició dels usuaris accions formatives en línia adreçades al personal de la Diputació de Barcelona i dels ens locals

90.000 €

Abierta 56-26

Subministramentde l’extensió de suport de pegats pels equips amb Windows 10 necessaris per a la prestació dels serveis TIC de Barcelona Activa (Exp. 56-26)

18.983 €

Abierta 906708/26

Contracte administratiu del subministrament d'una llicència per subscripció del mòdul d'Elements Finits (MEF) per al software geotècnic GEO5

4.500 €

Abierta DC SUBM 20_26 (2026/00005348W)

Subministrament d’un software (inclou el dret d’ús) per a la gestió energètica d'informació energètica. L’objecte d’aquest contracte inclou tot els serveis que li siguin necessaris al software per a la seva explotació, ja sigui automatitzada o no, d’acord el Plec tècnic.

49.407 €

Abierta TIC/2026/24

L'objecte de la present licitació, és la contractació del subministrament d'ús de les 28 llicències actuals i la incorporació d'una nova llicència d'ús, que representarà 29 llicències en total, en les modalitats següents: - 6 llicències d'OpenCities Map Advanced Standalone SELECT Subscription (renovacions). - 15 llicències d'OpenCities Map Power View SELECT Subscription (renovacions). - 7 llicències de Microstation SELECT Subscription (renovacions). - Afegir una llicència perpètua i la seva posterior subscripció d'ús de Microstation SELECT

147.107 €

Abierta 905630/26

Contracte administratiu de subministrament consistent en la subscripció de llicències de programari Cyclone 3DR Pro subscripció de llicències de programari Leica Cyclone.

22.560 €

Abierta 2026/090(83/2026/CONT)

Subministrament de llicències de programari Microsoft Windows Server 2025 Datacenter 16 Core, Windows Server 2025 User CAL i Office LTSC Standard 2024, en modalitat de llicència perpètua, destinades a cobrir les necessitats dels sistemes informàtics i de les aplicacions ofimàtiques de l’Ajuntament de Granollers

163.826 €

Más licitaciones de Universitat de Barcelona

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Abierta 2026/67

2026/67 Obres de climatització de la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696

74.629 €

Abierta 2026/49

2026/49 Redacció d’informes, dictàmens, certificacions, projectes, direccions d’obra i altres serveis tècnics d'arquitectura i enginyeria

3.960.000 €

Abierta 2026/49

Seleccionar los proveedores y la determinación/establecimiento de los servicios profesionales especializados de técnicos competentes y habilitados para la prestación de servicios propios del ámbito de la arquitectura, la ingeniería y otros afines que serán objeto de los futuros contratos basados (objeto, condiciones y características). Estas prestaciones son: redacción de proyectos técnicos, dictámenes e informes, de direcciones de obra y direcciones de ejecución, de asistencia técnica y asesoramiento, entre otros vinculados, que resultan necesarios para garantizar el óptimo estado del patrimonio inmobiliario de la Universidad, asegurar el cumplimiento de la normativa vigente en cada momento, y adaptar sus espacios a las necesidades de la actividad que le es propia. Las prestaciones objeto del presente acuerdo marco, y, en particular, las prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 €, serán trabajos y obras que no tendrán un elemento creativo susceptible de producir productos amparados en el derecho a la propiedad intelectual, dado que serán obras ordinarias y funcionales, sin ninguna singularidad o distintividad innovadora. En consecuencia, quedarán excluidas del presente acuerdo marco aquellas prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 € que tengan por objeto proyectos de edificación de nueva construcción, de rehabilitación o de reforma, y proyectos de urbanización, que resulten complejos, tanto en lo que respecta a la planificación, proyección y dirección de ejecución de obra.

1.800.000 €

Abierta 2026/93

2026/93 Pinso per animals de laboratori

726.814 €