La proposta resol dos dels conflictes actuals que hi ha en l'edifici. D'una banda, hi ha un problema de recorreguts. En tot espai amb una piscina, per motius d'higiene, s'han de poder garantir dos recorreguts independents sense interseccions, un pels "peus secs" (quan la gent va amb sabates de carrer) i un altre amb els "peus molls" (quan la gent s'ha canviat i va descalça o amb xancletes per poder accedir a la zona de piscina), i el punt d'intercanvi ha de ser el vestidor. Actualment, aquesta independència no es compleix, i en el passadís paral·lel a la façana posterior, per anar als banys generals, hi poden accedir tant gent que està a la piscina com gent del carrer que ha entrat al bar. També en la zona de control i del bar es barregen aquests recorreguts, especialment en la barra orientada cap a la piscina. De l'altra, hi ha un desaprofitament dels espais, alhora que falta lloc en d'altres. Dos dels punts més significatius són el magatzem nord, que no té ús, i alhora el bar, que té unes dimensions que no permeten un servei amb condicions, tot i tenir una terrassa exterior en la banda del carrer. També el fet que tots els espais siguin accessibles, permet plantejar ajustar-ne alguns, sense deixar de complir la normativa, per a poder optimitzar millor els recorreguts i els usos necessaris en un equipament d'aquest estil. Finalment també és important destacar la necessitat de millora les instal·lacions de la zona del bar per a poder donar un servei més adequat a les necessitats d'un espai amb aquesta funció.

Expediente: X2021000290

Contrato de obras adjudicado por Ajuntament de Montagut i Oix en Girona. Duración del contrato: 4 años. Categoría CPV 45000000. Adjudicado a CONSTRUCCIONS JOAN MOLINS I FABREGA, SLU. Se recibió 1 oferta.

55.178
Presupuesto base
55.178
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45000000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
5 abr 2026, 12:00
Fecha límite
14 dic 2021, 15:00
Duración
4 años

Adjudicación

Adjudicatario
CONSTRUCCIONS JOAN MOLINS I FABREGA, SLU
NIF
B17436296
Importe
52.744
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Montagut i Oix

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 abr 2026
Anuncio de Pliegos 5 abr 2026
Fin Plazo Presentación 14 dic 2021
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 abr 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Ajuntament de Montagut i Oix