Formalizada Servicios

La nova estació d’autobusos de Lleida haurà de disposar d’un servei continuat de neteja de la infraestructura. L’equipament romandrà obert al públic els 365 dies de l’any, CIMALSA com a gestora de la infraestructura, ha de garantir la seguretat i la qualitat del servei a les persones usuàries. El servei a contractar ha de permetre la realització de tasques de neteja sistemàtica i periòdica de l’estació, d’acord al que es descriu al plec de prescripcions tècniques. CIMALSA no disposa de personal per a escometre aquestes tasques, motiu pel qual cal la contractació d’una empresa C.E.T. especialista dotada de personal, capacitat i coneixement per a desenvolupar-la en les condicions exigibles d’un espai de grans dimensions i d’ús intensiu.

Expediente: 2025/43/SRV/OB/NETEJA_EBLL_CET

Contrato de servicios formalizado por Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA) en Lleida. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 126 meses. Categoría CPV 90910000. Adjudicado el 18 mar 2026 a Fundació Privada Ilersis. Se recibieron 3 ofertas.

165.574
Presupuesto base
165.574
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
90910000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:54
Fecha límite
26 nov 2025, 14:00
Duración
126 meses

Adjudicación

Adjudicatario
Fundació Privada Ilersis
NIF
G25025321
Importe
152.277
Ofertas recibidas
3

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 26 nov 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 18 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 20 mar 2026, 05:23

Mismo sector y zona (90 en Lleida)

Abierta 2026/94-4352

Servicio de limpieza de los diferentes edificios y dependencias de la Diputación de Lleida y sus Organismos autónomos, dividido en los siguientes lotes. Lote 1. Edificio presidente, oficinas OAGRTL y Finca Buen Reposo Lote 2. Instituto estudios ilerdenses, Monasterio Avinganya y edificios patrimonio Lot3. Edificios del complejo Caparrella (parque móvil, gerencia/ Servicio de aguas, mantenimiento, teatro, espacio antiguo CEEI y escuelas especiales El LOTE 3 se configura como lote reservado a Centros Especiales de Trabajo de Iniciativa Social (CETIS), y Empresas de Inserción (EI), en aplicación del que dispone la Disposición Adicional Cuarta de la Ley 9/2017, de Contratos del Sector Público.

1.469.919 €

Abierta SER-26-0282-AYS

Contratación del servicio de limpieza del centro de umivale Activa en Balaguer (Lleida)

24.000 €

Abierta SER_OBE_2026_0011

Las tareas que deben realizarse durante el plazo del contrato, se describen en el Pliego de Prescripciones Técnicas, y son el transporte y el tratamiento de los lixiviados generados en el depósito controlado de residuos fuera de uso de Serrallarga

175.000 €

Formalizada CTFC-2024-163

Contractació servei recollida i gestió residus laboratori

21.611 €

En evaluacion SER_OBEA_2026_0013

L’objecte del contracte és la prestació del servei de control de mosquits i de vespa asiàtica i altres insectes voladors, a les zones humides dels espais naturals de Lleida de Lleida. HABILITACIÓ PROFESSIONAL Les empreses licitadores han d’acreditar lainscripció al corresponent Registre oficial d'establiments i serveis plaguicides ROESP, així comla disposició del’acreditació de capacitació necessària per treballar amb una empresa que manipula biocides per part dels responsables i els treballadors de l’empresa.

15.368 €

En evaluacion SER_OBEA_2026_0003

Les tasques que s’han de realitzar durant el termini del contracte, es descriuen al Plec de prescripcions tècniques, i són el transport i el tractament dels lixiviats generats en el dipòsit controlat de residus fora d’ús de Serrallarga

56.875 €

Prevista AP15/26

Servei de neteja de les diferents estacions de la línia Lleida - La Pobla i Lleida - Terrassa de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya 2027-2029 - Lot 1: Servei de Neteja de les estacions de la Línia de Lleida- La Pobla. - Lot 2: Servei de Neteja de les estacions de la línia Lleida-Terrassa.

327.551 €

En evaluacion 41/2025

Contracte de serveis de neteja d'edificis municipals i d'altres dependències

120.000 €

En evaluacion 1403-374-2025

Serveis consistents en la realització de la neteja dels edificis i espais exteriors municipals.

193.116 €

Adjudicada 138/2026

L’objecte del present plec és la determinació de les prescripcions tècniques per a la contractació del servei de neteja de dependències, edificis i instal·lacions municipals de l’Ajuntament de Térmens.

190.087 €

Más licitaciones de Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA)

Abierta 2026/14/SRV/OSA/VENTIL_EBG

SERVEI DE MANTENIMENT DELS SISTEMES DE VENTILACIÓ MECÀNICA DE L’ESTACIÓ D’AUTOBUSOS DE GIRONA

39.567 €

Abierta 2026/14/SRV/OSA/VENTIL_EBG

Segons s’estableix a la normativa específica relativa a la Protecció contra Incendis, “Reglament d’Instal·lacions de Protecció contra Incendis” (RIPCI) R.D. 513/2017, de 22 de maig. Reial Decret 513/2017, és necessari contractar el servei de manteniment dels sistemes de ventilació mecànica de l’estació d’autobusos de Girona per tal de garantir-ne el seu correcte estat de funcionament i conservació.El sistema de ventilació forçada de l’estació d’autobusos de Girona s’integra de manera esquemàtica dels següents components: • Conductes d’admissió, extracció d’aire • Reixes, comportes, etc. • Extractors (turbines) • Variadors de freqüència de les turbines • Quadres elèctrics de control • Connexió a SCADA Segons detall del plec tècnic

35.970 €

Abierta 2026/12/CSRV/OB_TORD

Contrato de concesión de servicios para la gestión y explotación del área de servicios de la Tordera

Abierta 2026/12/CSRV/OB_TORD

Contrato para la prestación del servicio en régimen de concesión, de gestión i explotación del area de servicios de la Tordera en la via C-32

20.162.833 €

Desierta 2026/11/SRV/OSA/MANT_INTEGR_EBC

L’estació d’autobusos de Cadaqués ha de disposar d’un servei continuat de manteniment de la infraestructura. L’equipament romandrà obert al públic 325 dies a l’any (de novembre a febrer tanca els caps de setmana i festius), CIMALSA com a gestora de l’estació, haurà de garantir la seguretat i la qualitat del servei a les persones usuàries. El servei a contractar ha de permetre resoldre els requeriments bàsics de manteniment i conservació de la instal·lació, incloent tasques pròpies de lampisteria, paleteria, pintura, fusteria, jardineria, etc. que són pròpies d’un equipament públic de les característiques de l’estació. Així mateix ha de garantir els manteniment de les instal·lacions tècniques dels sistemes de protecció contra incendis, instal·lació elèctrica de baixa tensió; climatització i enllumenat de l’edifici segons s’estableix a la normativa i subsidiàriament en aquest document.

7.770 €