La naturalesa i extensió de les necessitats a satisfer mitjançant el present contracte consisteixen en les actuacions per a: - la millora de la vorera i la plantació d’arbres en l’àmbit del c/Vallseca; - la millora de la vorera i instal·lació de la xarxa de reg entre avinguda de Gràcia i la Plaça Can Quitèria.

Expediente: 41376/2023

Contrato de obras adjudicado por Ajuntament de Sant Cugat del Vallès en Barcelona. Duración del contrato: 67 días. Categoría CPV 45233222. Adjudicado a SERVIAL. Se recibieron 2 ofertas.

59.447
Presupuesto base
71.336
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45233222
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:38
Fecha límite
1 oct 2025, 14:00
Duración
67 días

Adjudicación

Adjudicatario
SERVIAL
NIF
B01844570
Importe
57.627
Ofertas recibidas
2

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 1 oct 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:16

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Cugat del Vallès

Abierta 17079/2026

Obres per la instal·lació de carregadors intel·ligents per la flota municipal en el pàrquing de l'Ajuntament

249.217 €

Abierta 17079/2026

L’objecte del contracte consisteix en l’execució de les obres necessàries per a la instal·lació d’una infraestructura de recàrrega de vehicles elèctrics (IRVE) al pàrquing municipal de l’edifici de l’Ajuntament de Sant Cugat del Vallès, situat a la Plaça de la Vila, 1. Les obres inclouen la instal·lació de 30 estacions de recàrrega amb un total de 54 preses en corrent altern, l’execució de les canalitzacions, cablejats, sistemes de protecció, connexió al quadre elèctric existent, així com totes les actuacions auxiliars necessàries per al correcte funcionament de la instal·lació

207.681 €

Abierta 10059/2026

Direcció d'obra i coordinació de seguretat i salut per a les obres d'ampliació del pont sobre els FGC i sistema de rampa i escales de connexió entre el camí de Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera. Raons que ho justifiquen: - Pas insuficient per a vianants en el tram central de ponts adjacents o en continuïtat sobre Can Gatxet i els FGC. Només existeix a un costat (est) i d'una dimensió de poc més d’1 metre. A la banda oposada només hi ha el voral. - Absència d’espai per al futur carril per a bicicletes, ara inexistent. D'altra banda, contextualitzat en un procés de consolidació general de xarxa ciclista al municipi. - Manca de connexió adaptada entre Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera. Els dos nivells només resten connectats per unes escales al límit normatiu.

52.064 €

Abierta 10059/2026

Direcció d'obra i coordinació de seguretat i salut de les obres d'ampliació del pont sobre els FGC i sistema de rampa i escales de connexió entre el camí de Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera

62.477 €

Abierta 31878/2025

Servei de redacció del projecte bàsic i executiu i direcció de les obres d'arranjament del barri de l'Eixample

156.856 €