Desierta Servicios

• Instal·lació d’un estand informatiu amb carpa pròpia i sistema d’il·luminació. • Provisió d’informació rigorosa i actualitzada sobre diferents tipus de drogues (le-gals i no legals), incloent-ne riscos, possibles efectes desitjats i no desitjats i in-teraccions amb altres substàncies. • Distribució de material informatiu orientat a la prevenció i reducció de riscos as-sociats al consum. • Desenvolupament de dinàmiques d’intervenció comunitària, amb un mínim de dues metodologies diferenciades adaptades al públic objectiu. • Disponibilitat de dispositius per a la realització de tests d’alcoholèmia amb finali-tats preventives i de sensibilització. • Presència mínima de dos professionals especialitzats per estand, responsa-bles de la dinamització, l’atenció directa a les persones usuàries i el desenvolu-pament de les accions preventives. • Elaboració d’una memòria tècnica de cada intervenció. • Aportació per part de l’empresa adjudicatària de tots els materials necessaris per al desenvolupament del servei (carpa, il·luminació, materials informatius, recur-sos de dinamització i equips per a tests). • Suport logístic municipal consistent en la disposició d’una o dues taules, cadires i un punt de llum.

Expediente: 200725K

Contrato de servicios declarado desierto por Ajuntament de la Roca del Vallès en Barcelona. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 85323000.

5.907
Presupuesto base
14.178
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
85323000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
29 may 2026, 14:09
Fecha límite
15 jun 2026, 14:00
Duración
1 año

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 29 may 2026
Anuncio de Pliegos 29 may 2026
Fin Plazo Presentación 15 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 17 jun 2026, 06:23

Mismo sector y zona (85 en Barcelona)

Abierta 2026/2402

L’objecte del contracte és la prestació del Servei Municipal de Canguratge i Cures Puntuals a Domicili per a infants i adolescents de 0 a 16 anys residents a Martorelles, ampliable excepcionalment fins als 21 anys en situacions de discapacitat o diversitat funcional degudament acreditades. El servei s’emmarca en les actuacions finançades pel Pla Corresponsables impulsat pel Ministeri d’Igualtat i el Departament d’Igualtat i Feminisme de la Generalitat de Catalunya i té per finalitat facilitar la conciliació de la vida familiar, laboral, educativa i personal de les famílies, afavorir la corresponsabilitat en les cures, reduir les desigualtats de gènere derivades de la sobrecàrrega de les tasques de cura i garantir una atenció professional, segura i de qualitat als infants i adolescents. El contracte inclou:  Prestació directa de serveis de cura puntual a domicili.  Coordinació tècnica del servei.  Valoració i gestió de les demandes derivades pels Serveis Socials.  Cobertura ordinària i urgent.  Registre, seguiment i control d’activitat.  Elaboració d’informes i memòries.  Coordinació amb els Serveis Socials Bàsics.  Implementació dels protocols de protecció a la infància.  Accions de sensibilització en corresponsabilitat.

9.351 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 906675/26

Servei consistent en la realització de les revisions oftalmològiques al personal de l’AMB, IMET i IMPSOL

27.120 €

Abierta 2025/6818

Servicio de recogida de animales de compañía y gestión de las colonias de gatos ferales

109.050 €

Abierta SGT/2026/1887

L'objecte de la contractació és la prestació dels serveis d'assistència veterinària integral i de perruqueria canina necessaris per garantir la salut, el benestar animal i la plena operativitat dels 5 gossos adscrits a l'Equip Caní de la Policia Municipal de Sabadell.

13.372 €

Abierta 2026/11354F

L’objecte del contracte és el servei d’orientació i acompanyament a famílies de Santa Perpètua de Mogoda (d’ara endavant SOAF) és un servei de suport integral a les famílies per a la millora del seu benestar emocional i relacional, amb un ventall d’intervencions que van des de la prevenció fins al tractament més especialitzat. Aquest és un servei d’accés universal, de caràcter preventiu, i que s’integra en el Sistema català de Serveis socials com a servei complementari als equips de serveis socials.

214.550 €

Abierta SEC 2025 135

Contractació del servei d’orientació per a joves (Enllaç)

81.959 €

Abierta 2026/0006896

Serveis relatiu a l’execució d’accions de sensibilització adreçades a la ciutadania en l’àmbit de la convivència i la diversitat, dividit en 2 lots

57.825 €

Abierta 001_26003126

La gestió integral del Sistema Integral Municipal d’Informació, Orientació, Dinamització i Assessorament per a Joves (SIMIODA)

2.800.947 €

Abierta SEC/2026/849

Servei de psicopedagogia i logopèdia període 2026-2028.

25.920 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Roca del Vallès

Abierta 201553K

Servei de transport amb autocar per les activitats esportives, educatives, culturals, de de lleure i de promoció de la salut, organitzades o coordinades per l'Ajuntament

47.487 €

Formalizada 198681-X

Actuació artística del grup musical Els Catarres a la Festa Major d'estiu de la Roca del Vallès

18.000 €

Formalizada 198681-X

Contractació del servei d'actuació del grup musical Els Catarres per a la Festa Major d'estiu de la Roca del Vallès 2026, el divendres 11 de setembre a la carpa de Festa Major, situada a la Plaça Sant Jordi com a grup cap de cartell.

18.000 €

En evaluacion 181944A

Reparació de les patologies detectades a l'edifici del Centre Cultural de la torreta i l'adequació de la seva terrassa.

175.234 €

Formalizada 164536A

El present contracte té per objecte la contractació del servei de repartiment domiciliari de publicacions oficials amb o sense adreça ni destinatari vinculades a campanyes de comunicació, entre les quals s’inclouen butlletins, revistes municipals, programes de festes majors i de les festes anuals del municipi com les de Nadal, tríptics de nous serveis municipals, repartiments de cartes sobre qualsevol matèria, domicilis de gent gran, repartiments a domicilis de gent gran i a domicilis d'un nucli concret, etc. En definitiva, disposar d’un servei postal, porta a porta, amb la finalitat de fer arribar l’acció municipal i els serveis que presta a la ciutadania. També s’inclou amb l’objecte del contracte la penjada de cartells informatius o de difusió comunicativa d’activitats en els punts d’enganxada habilitats per l’Ajuntament.

79.955 €