En evaluacion Obras

Executar les obres d'instal·lació d'una planta solar fotovoltaica de 250 kWn sobre terreny amb bateries per a autoconsum individual al polígon 20 parcel·les 13 i 15 de la Selva del Camp. Es tracta de realitzar una connexió a la xarxa de distribució en baixa propera per una potència de consum de 20 kW, i suplementar l’energia que falta mitjançant una instal·lació fotovoltaica amb un sistema d’emmagatzematge d’energia elèctrica amb bateries .

Expediente: 614/2026

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de la Selva del Camp en Tarragona. Duración del contrato: 3 meses. Categoría CPV 09331000.

422.818
Presupuesto base
422.818
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
09331000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
17 abr 2026, 14:04
Fecha límite
8 may 2026, 01:55
Duración
3 meses

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de la Selva del Camp

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 abr 2026
Anuncio de Pliegos 17 abr 2026
Fin Plazo Presentación 8 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 jul 2026, 06:23

Mismo sector y zona (09 en Tarragona)

Abierta 2026/15155 - ACORD MARC COMBUSTIBLE - 4 LOTS

ACUERDO MARCO - Contratación administrativa de suministro de combustible para los vehículos y maquinaria del parque móvil y de combustible para la calefacción y otras para la MANCOMUNIDAD *DELTAGESTIÓ

1.125.000 €

Abierta EXP 26-2026

La present contractació té per objecte el subministrament de gas natural canalitzat a les dependències de l’Institut Català d’Investigació Química (ICIQ).

75.000 €

Adjudicada 10SU/2026

Subministrament de gas

14.000 €

Adjudicada 2995/2026

Adhesió a l'Acord marc de subministrament de gas natural amb destinació a les entitats locals de Catalunya (exp. 2025.04.A01) i contractació basada del subministrament.

21.751 €

Anulada 2026/15155 - ACORD MARC COMBUSTIBLE - 3 LOTS

ACUERDO MARCO - Contratación administrativa de suministro de combustible para los vehículos y maquinaria del parque móvil y de combustible para la calefacción y otras para la MANCOMUNIDAD *DELTAGESTIÓ

1.125.000 €

En evaluacion 2026/60-EG626

Les instal·lacions poliesportives de Campclar disposen d’una caldera de biomassa destinada a escalfar l’aigua de la piscina olímpica “Sylvia Fontana”, fora de la temporada d’estiu. Per tal de garantir el correcte funcionament de la piscina durant tot l’any, es fa necessari procedir a l’adquisició del combustible necessari per la caldera.

70.200 €

Adjudicada 4304240003-2026-0000505

Adhesió de l’Ajuntament de Castellvell del Camp al contracte 2023.04.A03 de l’Acord marc de subministrament d’energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2023.04), lot 1 tarifa 2.0

97.355 €

Adjudicada 2026/847

L’objecte del contracte és que l’Ajuntament com a entitat consumidora d’electricitat en baixa tensió, tingui accés a la contractació dels subministraments elèctrics des de la xarxa a les instal·lacions que necessitin un nou contracte entre l’empresa comercialitzadora d’electricitat i el consumidor titular de la instal·lació.

95.747 €

Desierta 2026/15155

ACUERDO MARCO - Contratación administrativa de suministro de combustible para los vehículos y maquinaria del parque móvil y de combustible para la calefacción y otras para la MANCOMUNIDAD *DELTAGESTIÓ

1.125.000 €

En evaluacion 1431/2026/3

Suministro de astillas de biomasa a granel de clase A1/A2 y granulometría P31S (2)

152.760 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Selva del Camp

Abierta 1304/2026

Obres de remodelació de la plaça Onze de Setembre

355.860 €

Abierta 1304/2026

Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres definides en el Projecte de remodelació de la plaça Onze de Setembre, aprovat definitivament en l’expedient 2497/2025. El projecte té per objecte la remodelació de la plaça Onze de Setembre, amb la finalitat de reordenar la circulació de vianants i vehicles, millorar l’accessibilitat de l’espai públic i renovar les xarxes de serveis existents.

355.860 €

Abierta 614/2026

Obres d'instal·lació fotovoltaica de 250 kWn sobre terreny amb bateries per a autoconsum individual al nou dipòsit d'aigua potable a la Selva del Camp

422.818 €

Formalizada 2902/2024

Alienació de la parcel·la E-7 del Pla Parcial Industrial del Xalamec de la Selva del Camp.

200.700 €

Adjudicada 1179/2026

La fase final de les obres incideix bàsicament en la recuperació estètica i formal dels elements d’acabat de la sala i de l’exterior del Teatre La Defensa Agrària, especialment pel que fa a la restauració dels revestiments interiors i exteriors, la recuperació dels cromatismes històrics, la pavimentació de la sala —tant de la platea com de la part externa— i les fusteries exteriors i interiors, atès que es troben en un estat de conservació molt precari. En concret, l’actuació prevista afecta principalment els elements següents: -Pavimentació: el paviment hidràulic de la sala es troba molt afectat pels successius canvis de butaques, inclosos els muntatges i desmuntatges freqüents. -Revestiments interiors: els estucats i revestiments de la sala han patit nombroses modificacions, com ara pintats i repintats, col·locació de sòcols i instal·lació de velluts, actualment molt deteriorats i desenganxats dels paraments. -Revestiments exteriors: la façana principal presenta patologies importants al voladís que acull les persones usuàries. També cal revisar i recuperar el revestiment exterior dels paraments, amb l’objectiu de restituir l’estucat de calç original. -Fusteries interiors: les portes interiors d’accés a la sala s’han de revisar i, si escau, substituir, atès que per manca de manteniment han quedat obsoletes. -Fusteries exteriors: les fusteries existents, actualment d’alumini color bronze, no es corresponen amb les fusteries originals de l’edifici.

186.641 €