En evaluacion Obras

execució de les obres definides al “Projecte d'arranjament del camí de Cal Francisquet” de Sant Martí de Torroella, redactat per l’enginyer de Camins, Canals i Ports Salvador Soler i Casacuberta, i aprovat inicialment per la Junta de Veïns, en sessió del dia 11 de març del 2025 i elevat a definitiu en data 06 de maig del 2025. Les obres preveuen actuacions de diferents tipus a realitzar per tal d’arranjar el camí de Cal Francisquet, agrupades en una sola fase d’execució.

Expediente: X2026000037

Contrato de obras en evaluación por Entitat Municipal Descentralitzada de Sant Martí deTorroella en Barcelona. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 45233250.

54.996
Presupuesto base
54.996
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45233250
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
18 mar 2026, 11:32
Fecha límite
1 abr 2026, 16:00
Duración
2 meses

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 mar 2026
Anuncio de Pliegos 18 mar 2026
Fin Plazo Presentación 1 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 18 abr 2026, 19:00

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Entitat Municipal Descentralitzada de Sant Martí deTorroella

Abierta X2026000127

Contractació del servei d’organització, coordinació i execució de la Festa Major i de la Festa d’Estiu de l’Entitat Municipal Descentralitzada de Sant Martí de Torroella

19.835 €

Abierta X2026000085

Contractació de les obres d’execució de 2 trams (tram 3 i tram 4) del Projecte Executiu per l’arranjament de cinc trams del camí de Vilaclara de Sant Martí de Torroella (Fase 2)

113.439 €

Abierta X2026000085

Execució de les obres definides al “Projecte executiu per l'arranjament de cinc trams del camí de Vilaclara de Sant Martí de Torroella (Fase 2)”, redactat per l’enginyer tècnic d’obres públiques Jordi Sala Gonzàlez, amb número de col·legiat 11.980, i aprovat inicialment per la Junta de Veïns, en sessió del dia 11 de març del 2025 i elevat a definitiu en data 6 de maig del 2025. Les obres preveuen actuacions de diferents tipus a realitzar per tal d’arranjar el camí de Vilaclara, agrupades en diferents fases d’actuació. En el cas que ens ocupa, la contractació d’obres està destinada únicament als trams 3 i 4 de l’esmentat projecte.

113.439 €

Abierta X2026000037

Contractació de les obres de l'execució del Projecte d'arranjament del camí de Cal Francisquet

54.996 €

En evaluacion X2026000127

prestació del servei integral d'organització, gestió, coordinació i execució de la Festa Major 2026 i de la Festa d'Estiu 2027 de l'Entitat Municipal Descentralitzada de Sant Martí de Torroella, incloent la planificació, contractació, producció, coordinació i supervisió de totes les activitats, espectacles, serveis, recursos tècnics i logístics necessaris per al correcte desenvolupament dels actes programats. La prestació inclou, entre d'altres: • Contractació i coordinació d'artistes, espectacles i activitats. • Contractació i coordinació dels serveis de restauració. • Producció tècnica dels actes. • Muntatge i desmuntatge d'infraestructures. • Assistència tècnica durant les activitats. • Coordinació dels diferents proveïdors. • Qualsevol altra actuació necessària per garantir la correcta execució del programa aprovat per l'EMD. La Festa Major i la Festa d'Estiu constitueixen els principals esdeveniments festius, culturals i socials organitzats anualment per l'EMD de Sant Martí de Torroella. La seva celebració contribueix a reforçar la cohesió social, fomentar la participació ciutadana, preservar les tradicions locals i promoure activitats culturals, gastronòmiques i lúdiques adreçades a totes les edats.

9.917 €