Execució de les obres de remodelació de la piscina municipal de Calldetenes contingudes en el projecte tècnic aprovat per Acord de Ple de data 29/11/2025 i a les determinacions contingudes en aquest Plec Administratiu i en el de Prescripcions Tècniques.

Expediente: X2025001191

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Calldetenes. Duración del contrato: 3 meses. Categoría CPV 45212212. Adjudicado el 18 may 2026 a KOLLATEC, SL. Se recibieron 3 ofertas.

196.753
Presupuesto base
236.104
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45212212
Publicación
4 mar 2026, 18:39
Fecha límite
7 feb 2026, 00:59
Duración
3 meses

Adjudicación

Adjudicatario
KOLLATEC, SL
NIF
B67368308
Importe
194.400
Ofertas recibidas
3

Organismo contratante

Ajuntament de Calldetenes

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 7 feb 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 18 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 19 may 2026, 06:22

Más licitaciones de Ajuntament de Calldetenes

Abierta X2026000867

L'objecte d'aquest contracte és la gestiói explotació en règim de concessió de serveis, del bar situat a les instal·lacions de l'Auditori Teatre municipal de Calldetenes, d'acord amb les condicions i prescripcions tècniques establertes en aquests plecs. La concessió comprèn tant l'ús de l'espai físic com l'organització i prestació del servei de restauració i cafeteria, amb la finalitat de garantir una oferta de qualitat als usuaris de l'equipament municipal. El concessionari haurà de prestar el servei sota la seva responsabilitat, aportant els mitjans personals i materials necessaris per a la seva correcta execució.

2.200 €

Abierta X2026000707

ARRANJAMENT ACCÉS EDIFICI AJUNTAMENT DE CALLDETENES

82.645 €

En evaluacion X2026000707

Constitueix l'objecte del contracte l'execució de les obres d’arranjament de l’accés a l’edifici de Ajuntament de Calldetenes contingudes en el Projecte bàsic i executiu de reforma dels tancaments i la coberta de l’edifici central de l’Ajuntament, redactat per Carla Taller d’Arquitectura i aprovat inicialment per acord de data 23 de juny de 2026 d'acord al mateix i a les determinacions contingudes en aquest plec i en el de prescripcions tècniques. Aquest objecte contempla les obres necessàries per dur a terme les obres de reforma i de millora de diversos elements. - ACTUACIÓ 1: Canvi de perfilaries del cos central i modificació de l’accés principal. Es substitueixen les perfilaries existents per unes amb millor comportament energètic d’alumini amb trencament de pont tèrmic. La intervenció modifica la configuració de la façana al punt d’accés principal de l’edifici per tal d’ampliar el cancell existent, fer-lo accessible i dotar-lo d’una doble porta que funcioni com a coixí tèrmic. - ACTUACIÓ 4: Ampliació del forjat de la planta baixa per tal d’augmentar el magatzem situat a la planta primera i eliminar el buit residual entre el replà de l’escala i el tancament que delimita el magatzem. Les necessitats administratives a satisfer mitjançant el contracte que regula el present plec es descriuen en la memòria justificativa d'aquest emesa per l’arquitecta municipal en data 24 de juliol de 2026 i que es troba incorporada a l'expedient de contractació.

82.645 €

Formalizada X2026000252

ARRENDAMENT FINANCER AMB OPCIÓ DE COMPRA PER LA SUBSTITUCIÓ DE LA GESPA ARTIFICIAL DELS CAMPS DE F-11 I F-7 DE LA ZONA ESPORTIVA MUNICIPAL DE CALLDETENES

356.406 €

Formalizada X2026000252

Constitueix l’objecte del contracte el subministrament, mitjançant arrendament financer amb opció de compra, de la gespa artificial dels camps de futbol F-11 i F-7 municipals de Calldetenes, inclosa la retirada prèvia de la gespa actualment existent, el subministrament i instal·lació de la nova gespa, el marcatge esportiu, els reblerts, la posada en servei, el manteniment, l’assegurament i la resta de prestacions auxiliars vinculades, en els termes previstos en el Projecte executiu per a la substitució de la gespa artificial dels camps de F-11 i F-7 de la zona esportiva municipal de Calldetenes, tramitat en l’expedient X2026000196, així com en el plec de prescripcions tècniques i en la resta de documentació contractual. Les necessitats administratives que es pretenen satisfer són la reposició de la gespa artificial existent, que ha arribat al final de la seva vida útil, i la millora de les condicions d’ús dels camps de futbol municipals per a la pràctica esportiva, tot plegat en exercici de les competències pròpies municipals previstes a l’article 25.2.l) de la Llei 7/1985, de 2 d’abril, reguladora de les bases del règim local. La idoneïtat del contracte ve determinada per la necessitat de garantir unes condicions adequades de seguretat, funcionalitat i qualitat de la pràctica esportiva, així com per la insuficiència de mitjans propis municipals per executar directament una prestació d’aquesta naturalesa, atesa la seva especialització tècnica, material i financera.

356.400 €