Execució de les obres corresponents al Projecte pel sanejament del municipi de Súria mitjançant la connexió al sistema de l'Estació Depuradora d'Aigües Residuals de Manresa-Sant Joan de Vilatorrada (Fase 4)

Expediente: 12019

Execució de les obres corresponents al Projecte pel sanejament del municipi de Súria mitjançant la connexió al sistema de l'Estació Depuradora d'Aigües Residuals de Manresa-Sant Joan de Vilatorrada (Fase 4), consistents en la construcció d'un col·lector en alta mitjançant una canonada de polietilè DN315 que permetrà la connexió del sistema de sanejament de Súria amb el sistema de l'Estació Depuradora d'Aigües Residuals de Manresa-Sant Joan de Vilatorrada. La visita prèvia als terrenys objecte de les obres tindrà caràcter obligatori. Aquesta exigència es justifica per les característiques singulars de l'actuació projectada, atès que les obres s'han d'executar de forma coordinada amb les obres del nou col·lector de Salmorres i de la impulsió d'aigua regenerada actualment en execució, compartint traçat, accessos, ocupacions temporals, servituds i zones de treball. La correcta elaboració de les ofertes requereix que els licitadors coneguin directament l'estat actual dels terrenys, les condicions reals d'accés, les limitacions derivades de la coexistència amb les obres en curs i els condicionants que poden afectar la planificació i execució dels treballs. Aquesta necessitat esdevé especialment rellevant atès que la coordinació de les obres concurrents constitueix un element essencial de l'execució del contracte i un aspecte directament vinculat als criteris d'adjudicació i a les obligacions contractuals que haurà d'assumir l'adjudicatari. (Informació sobre la visita consultar clàusula 4 del PCP i Tauler d'avisos en aquest expedient)

856.365
Presupuesto base
856.365
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Bages, Barcelona (Cataluña)
Publicación
2 jul 2026, 17:22

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 jul 2026
Anuncio de Pliegos 2 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 27 ago 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 ago 2026, 12:13

Más licitaciones de Ens d'Abastament d'Aigua Ter-Llobregat (ATL)

En la misma provincia (Barcelona)