En evaluacion Obras

Execució de les obres contingudes al Projecte 2a fase Projecte executiu obres ampliació poliesportiu de Bellpuig per a gimnàs i rocòdrom 2026

Expediente: 1146/2026

L’Ajuntament de Bellpuig té la necessitat d’ampliar el complex del poliesportiu, mitjançant la construcció d’un nou edifici annexat a l’existent, per ampliar en la planta primera la sala destinada a gimnàs, i en planta baixa dotar d’un espai a doble alçada, per a la pràctica de l’escalada amb la instal·lació d’un rocòdrom, i un magatzem per millorar la capacitat d’emmagatzematge del conjunt del complex. L’Ajuntament de Bellpuig es veu en la necessitat d’executar la totalitat de l’obra en dues fases atès la impossibilitat de fer-ho en una, motivada per assignacions pressupostaries en anualitats diferents. Aquesta divisió es realitza de manera que el conjunt dels treballs corresponents a la primera fase, ofereixen una entitat al conjunt de les obres de forma funcional i raonablement autònoma. La primera fase ja executada consistí en l’execució de tota la fonamentació, estructura, tancaments exteriors i evacuació de les aigües de l’edifici. La segona fase contemplarà tots els treballs d’acabats, revestiments, paviments i les instal·lacions d’enllumenat, incendis i climatització de l’edifici. Aquesta execució de les obres serà independent i no interferiran ni afectaran de cap manera a les obres ja executades.

95.114
Presupuesto base
95.114
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Bellpuig, Lleida (Cataluña)
Publicación
23 jun 2026, 16:18

Organismo contratante

Ajuntament de Bellpuig

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 23 jun 2026
Anuncio de Pliegos 23 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 21 jul 2026, 12:12

Más licitaciones de Ajuntament de Bellpuig

Abierta 260/2026

Concessió Administrativa d'Ús Privatiu d'un Bé de Domini Públic en Règim de Concurrència de la gestió i explotació del restaurant del Camp de Tir de Bellpuig.

40.000 €

Abierta 260/2026

Concessió Administrativa d'Ús Privatiu d'un Bé de Domini Públic en Règim de Concurrència de la gestió i explotació del restaurant del Camp de Tir de Bellpuig.

20.000 €

Abierta 1072/2026

contracte d’obres per a l’execució del projecte constructiu de millores de l’ETAP de Bellpuig

499.908 €

En evaluacion 1072/2026

L’Ajuntament de Bellpuig té la necessitat de millorar les instal·lacions de filtratge de la Planta de tractament d’aigua potable (ETAP) del municipi, mitjançant un conjunt d’actuacions de renovació consistents en: - Substituir l’actual sistema de filtres a pressió per dos filtres de sorra de rentat en continu, cadascun amb un cabal nominal de 60 m³/h, que permeten operar sense aturades de rentatge i asseguren la cobertura del cabal de disseny de 120 m³/h establert en el dimensionament hidràulic de l’ETAP. - Implantar un nou dipòsit de contacte i barreja, on es realitzen les operacions d’oxidació i coagulació, assegurant un temps de retenció adequat i una correcta homogeneïtzació abans de la filtració. - Renovar i adaptar les conduccions hidràuliques associades al pretractament, filtració i impulsió d’aigua tractada, garantint la seva funcionalitat i adequació a les condicions de servei. - Integrar nova instrumentació i elements de control, incloent mesura de cabal, terbolesa i dosificació automàtica de reactius, per millorar l’operació i el seguiment del procés. - Assegurar el compliment dels criteris tècnic-sanitaris del Reial decret 3/2023, millorant la qualitat de l’aigua subministrada i la fiabilitat de la instal·lació en situació de demanda ordinària i de màxima punta. En conjunt, el projecte permet dotar l’ETAP de Bellpuig d’un sistema de tractament més eficient, robust i de menor manteniment, capaç de satisfer les necessitats d’abastament actuals i futures del municipi.

499.908 €

Adjudicada 1596/2026

L’objecte del present informe és justificar la necessitat d’atorgar una concessió demanial d’ús privatiu de caràcter transitori per a l’explotació de l’espai destinat a bar restaurant del Poliesportiu Municipal J.B. Pifarré, amb una durada limitada fins al dia 24 de desembre de 2026. Aquesta concessió temporal té com a finalitat garantir la continuïtat de l’activitat mentre l’Ajuntament prepara una nova concessió demanial amb una durada i unes condicions adaptades a les necessitats actuals de l’equipament municipal.

3.375 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €