És objecte del present plec la contractació promoguda per l’Ajuntament de de la Bisbal del Penedès de les obres definides i contingudes en el projecte bàsic i d’execució, i l’estudi bàsic de seguretat i salut per a les obres de construcció d’un aparcament públic al barri de la Riba, aprovat definitivament per acord de la Junta de Govern Local de data 23 d’agost de 2024 i que té per objecte l’execució d’un aparcament públic a l’aire lliure per a 58 places per a cotxes

Expediente: 2024/1961

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de la Bisbal del Penedès en Tarragona. Duración del contrato: 10 meses. Categoría CPV 34928500. Adjudicado el 12 ene 2026 a Reciclatges Penedès, S.L.. Se recibieron 3 ofertas.

107.985
Presupuesto base
107.985
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
34928500
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
11 mar 2026, 10:02
Fecha límite
13 oct 2025, 16:00
Duración
10 meses

Adjudicación

Adjudicatario
Reciclatges Penedès, S.L.
NIF
B43848142
Importe
99.206
Ofertas recibidas
3

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 11 mar 2026
Anuncio de Pliegos 11 mar 2026
Fin Plazo Presentación 13 oct 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 12 ene 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 12 mar 2026, 04:15

Mismo sector y zona (34 en Tarragona)

Abierta 2026/15612

L’objecte d’aquest contracte és la contractació del subministrament decoratiu nadalenc per al municipi de Deltebre.

87.446 €

Abierta CO 11/2026

Acord marc privat, amb diverses empreses, per al subministrament, mitjançant arrendament, en la modalitat de rènting, sense opció de compra, de camions per a la recollida de residus, maquinària de neteja i vehicles auxiliars de l'empresa pública Serveis Comarcals Mediambientals, SA

1.173.816 €

Abierta 43006630/2026/38

Subministrament d’una cabina tractora didactitzada destinada exclusivament a finalitats formatives, incloent-hi la formació específica associada adreçada al personal docent del centre

30.000 €

Adjudicada 420/2026

Subministrament, mitjançant arrendament sense opció de compra, d’un camió de combustió de menys de 3.500 kg de MMA, amb serveis integrals inclosos, destinat als serveis municipals, en el marc de la compra agregada de l’Associació Catalana de Municipis.

43.968 €

Adjudicada 2026-CBSU004

Adhesió a l'Acord Marc de subministrament de parcs infantils i mobiliari per a espais públics amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2022.05)

2.918 €

Adjudicada 8004330008-2026-0005662

Adquisició de dues furgonetes de combustió gran (furgó) mitjançant contracte basat en l’acord marc de maquinària tècnica i elements de transport i serveis de manteniment amb destinació a les entitats locals de Catalunya de l’ACM (expedient 2023.07), lot 1

73.818 €

En evaluacion 2026_045SU

Adquisición del sistema necesario para recepción y almacenamiento de residuos peligrosos de la cofradía de pescadores del Puerto de Tarragona

50.000 €

En evaluacion 19-2026

Suministro en modalidad de renting de vehículos industriales para las instalaciones de SIRUSA

78.183 €

En evaluacion 875/2026

L'objecte del present contracte és l'execució de les obres d'adequació de la zona verda del nucli de Saifores, al terme municipal de Banyeres del Penedès, amb la finalitat de transformar-la en un espai públic funcional, accessible i de qualitat, destinat a l'ús col·lectiu i orientat a la millora del benestar i la qualitat de vida de la ciutadania. Les actuacions previstes tenen per objecte la consolidació de l'actual espai lliure com a parc públic, mitjançant la realització dels treballs necessaris d'urbanització i adequació de l'espai, incloent-hi els treballs previs i moviments de terres, l'execució de paviments i itineraris accessibles, la col·locació de mobiliari urbà i d'elements de joc infantil i esportiu, així com les actuacions de jardineria i plantació d'arbrat.

58.372 €

En evaluacion S-01-2026

Subministrament d'un vehicle elctric tipus furgoneta per la brigada municipal, de tres places.

25.500 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Bisbal del Penedès

Abierta 2026/108

Servei de comunicació institucional i gestió de xarxes

82.800 €

Prevista 2026/721

L’objecte del contracte és la prestació del servei de dinamització dels espais per a les persones grans del municipi de la Bisbal del Penedès, en concret: a. Activitat física i esportiva als espais del parc de salut Pavelló municipal ( Nucli ) Parc de salut de la Miralba Parc de salut de Priorat Parc de salut de Can Gordei Parc de salut de l’Esplai b. Servei de dinamització dels espais per a gent gran als locals : Local social del Priorat, Can Gordei, Miralba, l’Esplai i al Racó de la gent gran del nucli de la Bisbal del Penedès

Prevista 2026/1464

L’objecte del present contracte és el servei de redacció, disseny, maquetació i impressió del butlletí municipal. Concretament: - Consultoria i assessorament en el contingut - Recopilació i seguiment del material generat i tramès per l’Ajuntament - Establiment i manteniment d’una dinàmica interna per a la producció i difusió de notícies - Recerca d’informació complementària - Redacció de textos (70% en català i 30% en castellà) - Redacció de titulars - Coordinació d’espais - Tractament i retoc d’imatges - Recerca d’imatges de recurs - Doble correcció ortogràfica i d’estil - Edició i maquetació de diverses proves - Edició de l’exemplar en format PDF - Impressió: * Format DIN-A4 210x297mm * 20 planes * Paper estucat, volum 100 g a 2 cares, 4 + 4 tintes i 2 grapes * Tirada de 1.800 exemplars de cada número * 6 revistes anuals (bimestral) - Lliurament a les dependències de l’Ajuntament

Adjudicada 2026/847

L’objecte del contracte és que l’Ajuntament com a entitat consumidora d’electricitat en baixa tensió, tingui accés a la contractació dels subministraments elèctrics des de la xarxa a les instal·lacions que necessitin un nou contracte entre l’empresa comercialitzadora d’electricitat i el consumidor titular de la instal·lació.

95.747 €

Adjudicada 2026/679

L’objecte del contracte és el servei d’organització de la Festa Major del nucli de la Bisbal del Penedès del 11 d’Agost al 2026 al 16 d’Agost del 2026 concretament : subministrament de l’escenari la coberta poligonal , sonorització de diefrents actes, cabines sanitàries , servei de bar i cabines pels artistes convidats . Aforament previst 2.200 persones . El servei s’adjudica mitjançant l’acord marc de l’ACM, dins del Lot 59. Organització d’esdeveniments – Tarragona

22.700 €