Adjudicada Servicios

Entre els dies 18 i 25 de gener de 2026, han tingut lloc a Catalunya uns episodis meteorològics de llevantada amb pluges intenses continuades i temporal marítim amb afectacions molt greus a Catalunya, l’episodi principal del qual s’ha anomenat borrasca Harry i la borrasca anomenada Ingrid que ha pres relleu posterior a aquell episodi, que han causat un increment de cabals important en determinades rius que han provocat el desbordament de les lleres, amb els consegüents desperfectes en obres de defensa i protecció de titularitat pública, danys en diversos sistemes de sanejament i abastament en alta, arrossegament de vegetació i altres materials a les lleres i riberes dels cursos fluvials i altres afeccions al domini públic hidràulic. Les principals zones afectades han estat: • Comarques de Girona, especialment el Baix Empordà, Alt Empordà, Gironès i la Selva. • Zones properes a rius i rieres del nord Est, especialment al Ter i l’Onyar. • Litoral i Nord de Barcelona, especialment Maresme i Barcelonès. Els danys en les infraestructures hidràuliques esmentades poden constituir un greu risc de béns i persones davant la possibilitat de nous episodis de crescudes, per la qual cosa és urgent que siguin retirats i reparats.

Expediente: CTN2600103

Contrato de servicios adjudicado por Agència Catalana de l'Aigua (ACA). Categoría CPV 71247000. Adjudicado a ENGINYERIA ESTUDIS I GESTIO AMBIENTAL, SL.. Se recibió 1 oferta.

43.500
Presupuesto base
43.500
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
71247000
Publicación
7 mar 2026, 04:55

Adjudicación

Adjudicatario
ENGINYERIA ESTUDIS I GESTIO AMBIENTAL, SL.
NIF
B60833878
Importe
43.500
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 mar 2026
Anuncio de Pliegos 7 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 7 mar 2026, 04:55

Más licitaciones de Agència Catalana de l'Aigua (ACA)