Adjudicada Servicios

Entre els dies 18 i 25 de gener de 2026, han tingut lloc a Catalunya uns episodis meteorològics de llevantada amb pluges intenses continuades i temporal marítim amb afectacions molt greus a Catalunya, l’episodi principal del qual s’ha anomenat borrasca Harry i la borrasca anomenada Ingrid que ha pres relleu posterior a aquell episodi, que han causat un increment de cabals important en determinades rius que han provocat el desbordament de les lleres, amb els consegüents desperfectes en obres de defensa i protecció de titularitat pública, danys en diversos sistemes de sanejament i abastament en alta, arrossegament de vegetació i altres materials a les lleres i riberes dels cursos fluvials i altres afeccions al domini públic hidràulic. Les principals zones afectades han estat: • Comarques de Girona, especialment el Baix Empordà, Alt Empordà, Gironès i la Selva. • Zones properes a rius i rieres del nord Est, especialment al Ter i l’Onyar. • Litoral i Nord de Barcelona, especialment Maresme i Barcelonès. Els danys en les infraestructures hidràuliques esmentades poden constituir un greu risc de béns i persones davant la possibilitat de nous episodis de crescudes, per la qual cosa és urgent que siguin retirats i reparats.

Expediente: CTN2600092

Contrato de servicios adjudicado por Agència Catalana de l'Aigua (ACA) en Girona. Categoría CPV 71247000. Adjudicado a ABM SERVEIS D'ENGINYERIA I CONSULTIG, SL. Se recibió 1 oferta.

111.000
Presupuesto base
111.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
71247000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
7 mar 2026, 04:55

Adjudicación

Adjudicatario
ABM SERVEIS D'ENGINYERIA I CONSULTIG, SL
NIF
B17646563
Importe
111.000
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 mar 2026
Anuncio de Pliegos 7 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 7 mar 2026, 04:55

Mismo sector y zona (71 en Girona)

Abierta ICSOL-2026-93

MAG/IVR Serveis gestió de projectes i obres (project management) de les obres de construcció d'habitatges de l'institut català del sòl a 3 promocions situades a Blanes, Girona i Figueres

61.249 €

Abierta X2026003264

Aquest contracte té per objecte la prestació dels serveis de prevenció de riscos laborals i vigilància de la salut del personal i de tots els Centres de treball del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

53.273 €

Abierta 202607

Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte "AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA". NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

111.969 €

Abierta CONC2026000055

Concurso de proyectos con intervención de Jurado, anónimo y restringido a dos fases, para seleccionar la propuesta arquitectónica más idónea que sirva de base para la adjudicación posterior de los contratos de los servicios de arquitectura relacionados con la construcción de la Nueva sede del Archivo Comarcal del Alt Empordà y la Biblioteca Comarcal en Figueres.

565.658 €

Abierta 2026/219

Redacció del Pla Integral de Gestió dels sistemes de sanejament (PIGSS) de Blanes, Lloret de Mar i Palamós

1.016.655 €

Abierta CSE/AH04/1101480047/26/PO

Servei de la direcció facultativa d’obra de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques de l’Hospital Universitari de Girona Josep Trueta

34.552 €

Abierta CSE/AH04/1101480045/26/PO

Servei de la direcció executiva (obra i instal·lacions), coordinació de seguretat i salut i assistència tècnica de l’obra de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques de l’Hospital Universitari de Girona Josep Trueta

34.033 €

Abierta CSE/AH04/1101480038/26/PO

Servei per la direcció d’instal·lacions de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques a l'Hospital Universitari De Girona Dr. Josep Trueta

32.772 €

Abierta CSE/AH04/1101480015/26/PO

Servei per la coordinació d’obra i planificació de l’obra de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques a l'Hospital Universitari De Girona Dr. Josep Trueta

27.000 €

Abierta CTN2600220

Coordinació de la seguretat i salut de les obres d'ampliació de l'estació regeneradora d'aigües de l'estació depuradora d'aigües residuals de l'Escala al TMd'Albons - cofinançat pel fons europeu de desenvolupament regional (FEDER) de la unió europea, en el marc del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027

15.470 €

Más licitaciones de Agència Catalana de l'Aigua (ACA)