En el marc de les competències de l’Ajuntament de Cornellà de Llobregat, atorgades pel decret 179/1995, de 13 de juny, pel que s’aprova el ROAS i l’art. 25 de la Llei 7/1985 de 2 d’abril, reguladora de les Bases de Règim Local (competències del municipi), el “Projecte executiu de les obres de millora del clavegueram del Carrer de Sant Ferran a Cornellà de Llobregat” es justifica per donar resposta a les següents necessitats: - Complir amb els objectius establerts en projecte. - Complir amb els objectius d’acord a la normativa vigent. Per tal de donar resposta a aquestes necessitats d’acord a allò que consta a l’article 12.5 del decret 179/1995, de 13 de juny, pel que s’aprova el ROAS, l’Àrea d’espai Públic encomanà a la l’enginyeria Proido Consultors, SL l’esmentat projecte. Juntament amb l’Àrea de Foment de Serveis de Proximitat s’ha anat fent el seguiment de redacció del projecte, que finalment va ser entregat a l’Ajuntament. L’extensió i l’abast de les necessitats establertes es troben definides en la documentació preparatòria corresponent al projecte esmentat, aprovat definitivament de forma automàtica sense que s’hagin presentat al·legacions, el qual actuarà com a Plec de Clàusules Tècniques en el procediment d’adjudicació del contracte per a l’execució de les obres corresponents. El projecte es considera complert, i compta amb el preceptiu Estudi bàsic de Seguretat i Salut, elaborat pel propi redactor del projecte. Tots els materials emprats a l'obra, així com la seva col·locació, compliran totes les especificacions tècniques que marca la normativa d'aplicació vigent. Es complirà també la normativa aplicable en matèria de seguretat i salut a l'obra (Reial Decret 1627/1997, de 24 d'octubre) i posteriors actualitzacions de la norma. La direcció facultativa prevista es desglossa en les següents figures: - Direcció d’obra: Pendent de contractar. - Direcció d’execució: Pendent de contractar. - Coordinador de seguretat i salut: Pendent de contractar.

Expediente: 25-115

Contrato de obras formalizado por Procornellà en Barcelona. Duración del contrato: 135 días. Categoría CPV 45232410. Adjudicado el 13 abr 2026 a NUMTA CONSTRUCTORA, S.L.. Se recibieron 6 ofertas.

404.933
Presupuesto base
404.933
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45232410
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
13 abr 2026, 14:08
Fecha límite
27 oct 2025, 15:00
Duración
135 días

Adjudicación

Adjudicatario
NUMTA CONSTRUCTORA, S.L.
NIF
B44631638
Importe
303.598
Ofertas recibidas
6

Documentos

(2)

Organismo contratante

Procornellà

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 13 abr 2026
Anuncio de Pliegos 13 abr 2026
Fin Plazo Presentación 27 oct 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 13 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 14 abr 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Procornellà