El present projecte es redacta a fi i efecte de sol·licitar una subvenció per al desenvolupament d'actuacions vinculades a la mobilitat segura i sostenible, intel·ligent, la pacificació del trànsit ila reducció de l'accidentalitat en l'àmbit urbà.Es tracta d’una a actuació que es realitza íntegrament a la travessera urbana de la carretera C- 14 al seu pas pel nucli urbà d’Agramunt. Agramunt disposa del Pla local de seguretat viària d’Agramunt redactat pel servei català de trànsit l’any 2014, i posteriorment l’octubre de 2020 es va redactar l’Informe d’avaluació i actualització del pla local de seguretat viària d’Agramunt. El pla analitza la millora dels entorns urbans als punts i trams de concentració d’accidents o amb sensació de risc i aquesta cruïlla s’hi ha inclòs, a la fitxa TCA 1. Carretera de Tàrrega (C-14), tram entre el camí de les Planes i el carrer Fondandana. A continuació es detallen les mesures i com el projecte hi dona compliment: • Mesura estratègica 1. Adequar la configuració de les vies amb criteris de seguretat viària, segons les funcions que se’ls hi assigni en la jerarquització de la xarxa viària. La zona d’actuació és la travessera urbana de la carretera, amb una secció viària ben definida. Es proposa modificar la urbanització a ambdós costats de la carretera per tal de millorar l’espai destinat als vianants i preservar la seva seguretat en el moment de creuar la via. Aquesta actuació permet el creuament de fluxos donant pas als vehicles alhora que es garanteix la seguretat dels més febles (vianants, ciclistes, usuaris de vehicles de dues rodes).

Expediente: 1919/2025

Contrato de obras formalizado por Ajuntament d'Agramunt en Lleida. Categoría CPV 45233200. Adjudicado el 8 ene 2026 a EXCAVACIONS GASSÓ SL. Se recibieron 2 ofertas.

168.992
Presupuesto base
168.992
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45233200
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
9 mar 2026, 18:04
Fecha límite
20 nov 2025

Adjudicación

Adjudicatario
EXCAVACIONS GASSÓ SL
NIF
B43494079
Importe
162.400
Ofertas recibidas
2

Organismo contratante

Ajuntament d'Agramunt

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 9 mar 2026
Anuncio de Pliegos 9 mar 2026
Fin Plazo Presentación 20 nov 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 8 ene 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 10 mar 2026, 04:11

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament d'Agramunt

Abierta 861/2026

CONTRACTE DE SERVEIS DE MANTENIMENT DE LES INSTAL·LACIONS DE LES CALDERES DE BIOMASSA DE L’AJUNTAMENT D’AGRAMUNT

30.000 €

Abierta 181/2026

Contracte d’obres: COMISSARIA POLICIA LOCAL D’AGRAMUNT: REHABILITACIÓ INTERIOR DE LA PLANTA BAIXA DE L’ANTIGA CASERNA

107.054 €

Abierta 494/2026 bis

CONCESSIÓ DE DOMINI PÚBLIC PER A L'EXPLOTACIÓ D'UN QUIOSC-BAR AL PASSEIG DE JOSEP BRUFAU (PASSSEIG DEL SIÓ).- nova licitació

12.000 €

Abierta 495/2026

CONCESSIÓ DEMANIAL DEL BAR DE LES PISCINES MUNICIPALS D'AGRAMUNT ANY 2026-2027

7.200 €

En evaluacion 861/2026

1.-Descripció de l’objecte: Contracte de serveis de manteniment de les instal·lacions de les calderes de biomassa de l’ajuntament d’Agramunt. Equipaments Municipals on estan ubicades: Teatre Casal Agramuntí HERZ FireMatic 151 1.500€/any + IVA Residència Cal mas vell HERZ FireMatic 201 2.500€/any + IVA Escola municipal de música HERZ FireMatic 151 1.500€/ any + IVA CEIP MACIÀ-COMPANYS HARGASSNER ECO-HK 300 2.000€/any més IVA Necessitat que es satisfà: Manteniment de les instal·lacions dels edificis. El present procediment de licitació té per objecte regular i definir l’abast, condicions i característiques tècniques de les prestacions que regiran en la contractació del Servei de manteniment preventiu, conductiu i correctiu de les instal·lacions de calefacció amb energies renovables concretament amb biomassa, dels edificis municipals de l'Ajuntament d’Agramunt exposats en el punt primer als efectes de de garantir el nivell òptim de les prestacions, millora de la sostenibilitat, el manteniment de les instal·lacions, continuïtat del funcionament dels equips i instal·lacions i la seva durabilitat.

7.500 €