Formalizada Suministros

El present contracte té per objecte el subministrament de dos (2) monitors de turbulència atmosfèrica (seeing) amb orientació fixa al pol, i un sensor de front d’ona tipus Shack-Hartmann per a la mesura de qualitat òptica de telescopis, a l’OdM, com a part de la infraestructura i equipaments del nou telescopi.

Expediente: IEEC/08/2026

Contrato de suministros formalizado por Fundació de Recerca Clínic Barcelona - Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer en Lleida. Procedimiento abierto. Categoría CPV 38630000. Adjudicado el 2 mar 2026 a Valkanik SLU. Se recibió 1 oferta.

18.600
Presupuesto base
18.600
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
38630000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 14:05
Fecha límite
30 ene 2026, 15:00

Adjudicación

Adjudicatario
Valkanik SLU
NIF
B60832870
Importe
18.150
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 30 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 2 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 27 mar 2026, 05:41

Mismo sector y zona (38 en Lleida)

En evaluacion 2/2025

L’EMD de Rocallaura pretén la digitalització del parc de comptadors amb telelectura, per disposar d’un millor control de volums registrats i facilitar les tasques de lectura i control de cabals. Amb la digitalització del parc de comptadors, a part d'eliminar els subcontatges, s'aconseguirà controlar de forma constant i precisa l'estat de la xarxa, amb detecció de les fuites actuals de la mateixa i les que es puguin derivar a futur, així com possibles fraus de la xarxa. Per tant, es necessari procedir a la contractació del subministrament i instal·lació de comptadors amb sistema de lectura remota a Rocallaura, i realitzar la formació i assistència per a l’ús de l’aparell i programari corresponents.

41.173 €

En evaluacion 132/2026

Es tracta de la substitució de comptadors mecànics d'abonats per comptadors intel·ligents d'ultrasons amb detecció de fugues i lectura a distància. L'objecte d'aquesta prestació es desenvolupa més detalladament en el Projecte.

91.891 €

Adjudicada SUB_OBEA_2026_0001

L’objecte és el subministrament d’un etilòmetre evidencial i una impressora amb connexió Bluetooth, amb tot l’equipament i accessoris necessaris per al seu funcionament i transport, un cop a l’any.

8.306 €

En evaluacion 56/2026

L’objecte del contracte és el subministrament i instal·lació d’un sistema integral de telelectura de l’aigua al municipi d’Arsèguel i al Pont d’Arsèguel, que comprèn la substitució del parc actual de comptadors per comptadors intel·ligents, la implantació de la xarxa de comunicacions (LoRaWAN o NB-IoT), la instal·lació de comptadors als dipòsits i la posada en marxa de la plataforma de gestió i explotació de dades de consum.

115.374 €

Formalizada 41/2026

L'objecte del contacte és l'execució de les actuacions incloses en el projecte que inclouen la renovació dels elements de la xarxa de distribució d’aigua que estan en mal estat, també es preveu la instal·lació de comptadors de sectorització i comptadors telecontrolats als usuaris de la xarxa en baixa amb l’objectiu de poder dur a terme un eficient control, així com la implementació dels aplicatius informàtics per al control del sistema d’abastament.

298.653 €

Adjudicada 6/2026

Adquisició de comptadors d'aigua amb sistema de tele lectura, incloent-hi els accessoris necessaris, el programari associat, la retirada de comptadors i els serveis complementaris indispensables amb la finalitat de millorar l'eficiència en la gestió del cicle de l'aigua, permetent la lectura remota i la digitalització del servei d'abastament d'aigua de la MAAS, així com la correcta gestiço mediambiental dels equips retirats d'acord amb la normativa vigent en matèria de residus.

94.052 €

Formalizada 2025SUB117

Adquisició d’un sistema de cromatografia líquida (UHPLC, micro i nano) acoblat amb un espectròmetre de masses d’alta resolució pel Servei Científic Tècnic de Tècniques Cromatogràfiques i d'Espectrometria de Masses de la Universitat de Lleida.

365.000 €

Formalizada 2026SUB35

Subministrament, transport i instal·lació d’un sistema integral de simulació clínica (compost per un simulador de pacient adult, un sistema de gestió audiovisual i un set d’entrenadors de tècniques) per a la delegació de Tremp de la Facultat d’Infermeria i Fisioteràpia de la Universitat de Lleida.

90.442 €

Formalizada 2025/64-3257

Arrendament sense opció de compra dels equips de topografia necessaris per als Serveis Tècnics de la Diputació de Lleida

283.200 €

Adjudicada 79/2024

El projecte "MILLORA I CONDICIONAMENT DE LA XARXA HÍDRICA DE LA VALL DE CARDÓS" preveu un seguit d’actuacions que tenen com a finalitat principal la modernització i optimització de la xarxa d’abastament d’aigua als diferents nuclis del municipi, dotant-la de sistemes de control i monitoratge per a una millor gestió del recurs. Es preveu la implementació de sistemes electrònics de mesura als dipòsits per controlar els cabals d’aigua captats i consumits, en compliment de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre. Així mateix, es preveu la instal·lació de sistemes de telecontrol que permetin obtenir dades en temps real sobre el funcionament de la xarxa, detectar possibles fuites i anticipar-se a problemes derivats d’una reducció sobtada del nivell d’aigua als dipòsits. Aquest projecte també inclou la millora de la captació de Cardedo, que actualment presenta problemes de solides en suspensió. En aquest sentit, es preveu la instal·lació d’un sistema de desarenació i filtratge per millorar la qualitat de l’aigua captada.

138.429 €

Más licitaciones de Fundació de Recerca Clínic Barcelona - Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer

Abierta PCP-2671

Servicio de secuenciación de exomas de DNA purificado de 67 muestras humanas

12.000 €

Abierta 2026-10 ICN2

SERVEI DE MANTENIMENT PREVENTIU DELS ARMARIS D’INFLAMABLES, ARMARIS DE CORROSIUS, VITRINES DE GASOS I CABINES DE BIOSEGURETAT, DIVIDIT EN 2 LOTS, PER A L’INSTITUT CATALÀ DE NANOCIÈNCIA I NANOTECNOLOGIA (ICN2)

80.000 €

Abierta 2026-10 ICN2

L’objecte del present plec és la contractació del servei de manteniment preventiu dels armaris per a productes inflamables, armaris de productes corrosius (àcids i bases), vitrines de gasos dels laboratoris, cabines d’aspiració, cabines biològiques i braços extractors, situats als edificis de l’Institut Català de Nanociència i Nanotecnologia (d’ara endavant, ICN2) i del CM3.

32.000 €

Abierta 202607

Expedient de Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA. NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

134.363 €

Abierta 202607

Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte "AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA". NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

111.969 €