Adjudicada Servicios

El present contracte té com a objecte la gestió de les diferents fraccions de residus, fusta (palets i palots), paper-cartró i plàstic que es generen en el mercat de majoristes de fruita i verdura de Lleida. L’empresa adjudicatària ha de disposar del personal i dels mitjans adequats per a prestació del servei. El servei compren el dipòsit i canvi de les caixes, el transport i la gestió del residu.

Expediente: SER_OBEA_2025_0019

Contrato de servicios adjudicado por Ajuntament de Lleida en Lleida. Lote 1. Duración del contrato: 285 días. Categoría CPV 90511000. Adjudicado a GRIÑO ECOLOGIC SA. Se recibieron 3 ofertas.

18.410
Presupuesto base
55.534
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
90511000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
25 mar 2026, 10:04
Fecha límite
22 ene 2026, 11:00
Duración
285 días
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
GRIÑO ECOLOGIC SA
NIF
A25530163
Importe
9.790
Ofertas recibidas
3

Organismo contratante

Ajuntament de Lleida

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 25 mar 2026
Anuncio de Pliegos 25 mar 2026
Fin Plazo Presentación 22 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 23 abr 2026, 06:26

Mismo sector y zona (90 en Lleida)

Abierta 2026/94-4352

Servicio de limpieza de los diferentes edificios y dependencias de la Diputación de Lleida y sus Organismos autónomos, dividido en los siguientes lotes. Lote 1. Edificio presidente, oficinas OAGRTL y Finca Buen Reposo Lote 2. Instituto estudios ilerdenses, Monasterio Avinganya y edificios patrimonio Lot3. Edificios del complejo Caparrella (parque móvil, gerencia/ Servicio de aguas, mantenimiento, teatro, espacio antiguo CEEI y escuelas especiales El LOTE 3 se configura como lote reservado a Centros Especiales de Trabajo de Iniciativa Social (CETIS), y Empresas de Inserción (EI), en aplicación del que dispone la Disposición Adicional Cuarta de la Ley 9/2017, de Contratos del Sector Público.

1.469.919 €

Abierta SER-26-0282-AYS

Contratación del servicio de limpieza del centro de umivale Activa en Balaguer (Lleida)

24.000 €

Abierta SER_OBE_2026_0011

Las tareas que deben realizarse durante el plazo del contrato, se describen en el Pliego de Prescripciones Técnicas, y son el transporte y el tratamiento de los lixiviados generados en el depósito controlado de residuos fuera de uso de Serrallarga

175.000 €

Formalizada CTFC-2024-163

Contractació servei recollida i gestió residus laboratori

21.611 €

En evaluacion SER_OBEA_2026_0013

L’objecte del contracte és la prestació del servei de control de mosquits i de vespa asiàtica i altres insectes voladors, a les zones humides dels espais naturals de Lleida de Lleida. HABILITACIÓ PROFESSIONAL Les empreses licitadores han d’acreditar lainscripció al corresponent Registre oficial d'establiments i serveis plaguicides ROESP, així comla disposició del’acreditació de capacitació necessària per treballar amb una empresa que manipula biocides per part dels responsables i els treballadors de l’empresa.

15.368 €

En evaluacion SER_OBEA_2026_0003

Les tasques que s’han de realitzar durant el termini del contracte, es descriuen al Plec de prescripcions tècniques, i són el transport i el tractament dels lixiviats generats en el dipòsit controlat de residus fora d’ús de Serrallarga

56.875 €

Prevista AP15/26

Servei de neteja de les diferents estacions de la línia Lleida - La Pobla i Lleida - Terrassa de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya 2027-2029 - Lot 1: Servei de Neteja de les estacions de la Línia de Lleida- La Pobla. - Lot 2: Servei de Neteja de les estacions de la línia Lleida-Terrassa.

327.551 €

En evaluacion 41/2025

Contracte de serveis de neteja d'edificis municipals i d'altres dependències

120.000 €

En evaluacion 1403-374-2025

Serveis consistents en la realització de la neteja dels edificis i espais exteriors municipals.

193.116 €

Adjudicada 138/2026

L’objecte del present plec és la determinació de les prescripcions tècniques per a la contractació del servei de neteja de dependències, edificis i instal·lacions municipals de l’Ajuntament de Térmens.

190.087 €

Más licitaciones de Ajuntament de Lleida

Abierta SER_OBEA_2026_0014

SERVEI DE MANTENIMENT I CONSERVACIÓ DE LES BASSES NATURALITZADES DE SANTA CECILIA, LES GRANOTES, SEU VELLA I PARC DE L’AIGUA (EXP. SER_OBEA_2026_0014)

46.974 €

Abierta SER_OBEA_2026_0014

La prestació del servei de manteniment i conservació de les basses de: - Santa Cecilia: En el Parc de Santa Cecilia, al nord del Turó de la Seu Vella, per sobre del C/ Camp de Mart. - Seu Vella: En el costat oest del turó de la Seu Vella, per sobre del carrer Darrera Sant Martí. - Les Granotes: Bassa ubicada als Caps Elisis, entre la Font de la Sirena i els Xalet dels Camps Elisis. - Parc de l’Aigua, al costat del C/ Enginyer Santi Companys num 46 i al costat de les instal·lacions de la Brigada de Jardineria. Les actuacions a realitzar consisteixen en: - Control de les algues filamentoses - Manteniment de la vegetació - Reposició de plantació - Manteniment anual de llots i matèria orgànica de fons. - Control de l’aigua

14.038 €

Abierta SER_OBEA_2026_0012_

SERVEIS D'EMBALATGE I DESEMBALATGE, TRANSPORT DE CONCENTRACIÓ I DE DISPERSIÓ, I GESTIÓ DE CORREUS DE L'EXPOSICIÓ CLUB49.LA MODERNITAT VIGILADA (1949-1970) DEL MORERA (SER_OBEA_2026_0012)

43.697 €

Abierta SER_OBE_2026_0015

SERVEIS PER A LA REALITZACIÓ DE MENTORIES PERSONALITZADES I L’EXECUCIÓ D’UN SERVEI DE “CONSULTORI DIGITAL” PER A LA TRANSFORMACIÓ DIGITAL A EMPRESES DEL MUNICIPI DE LLEIDA (Exp. SER_OBE_2026_0015)

28.710 €

Abierta SUB_OBE_2026_0019

CONTRACTE MIXT DEL SUBMINISTRAMENT DE SISTEMES I EQUIPS DE SO I IL.LUMINACIÓ I SERVEIS AUDIOVISUALS I SERVEIS DE PERSONAL TÈCNIC, PER A LA PROGRAMACIO D’ARTS ESCÈNIQUES DEL TEATRE MUNICIPAL DE L’ESCORXADOR DE L’AJUNTAMENT DE LLEIDA. (SUB_OBE_2026_0019)

119.008 €