En evaluacion Obras

El Ple del Consell Comarcal de l’Alta Ribagorça, en sessió 227 04 2025 10 18 12 2025 ORDINARI, celebrada el dia 18 de desembre de 2025, va aprovar el Projecte executiu per a la construcció d’un obrador compartit comarcal de l’Alta Ribagorça, redactat per Joan Font i Turrats, enginyer tècnic agrícola, col·legiat núm. 1911, per compte de Aspecte Enginyeria SL, així com dur a terme el procés de contractació de les obres. El projecte es desenvoluparà al municipi de Vilaller, a l’immoble patrimonial finca registral núm. 2589, referència cadastral 204590200CH10C0001HH, cedit per l’Ajuntament de Vilaller al Consell Comarcal per un termini de trenta anys. El pressupost del projecte és de 177.190,91 euros de base, 37.210,09 euros d’IVA al 21%, i 214.401,00 euros total, amb una durada prevista de 4 mesos (setze setmanes) a comptar des de la data de l’acta de replanteig. Per tal de procedir a desenvolupar la licitació de les obres, mitjançant el Decret 47 de 2026 de data 14 de febrer de 2026 es va adoptar l’Acord de desenvolupar la licitació de les obres establint un termini per a la presentació de proposicions amb inici des del dia 18 de febrer de 2026 a les 00:00 hores fins el dia fins el dia 10 de març de 2026 a les 23:59 hores sense que, durant aquest termini, s’hagués presentat cap proposició per optar a la licitació de les obres. S’ha revisat la documentació que serveix de base a la licitació sense que es pugui constatar cap qüestió que pogués justificar l’existència de vicis i dèficits que poguessin ser la causa de la no presentació de proposicions. Altrament, es coneix que, actualment, si que hi ha eventual proponents interessats a concórrer a la licitació, fet que justifica iniciar un nou termini per a la presentació de proposicions, el qual començarà el dia 21 de març de 2026 a les 0:00 hores i finalitzarà el dia 9 d’abril de 2026 a les 23:59 hores.

Expediente: Exp. PLN 04 2025 – 8è – 38/2025 [3] Subv. Obrador

Contrato de obras en evaluación por Consell Comarcal de l'Alta Ribagorça en Lleida. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45200000.

166.191
Presupuesto base
201.091
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45200000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
20 mar 2026, 23:46
Fecha límite
10 abr 2026, 01:59
Duración
6 meses

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 20 mar 2026
Anuncio de Pliegos 20 mar 2026
Fin Plazo Presentación 10 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 18 abr 2026, 19:00

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Consell Comarcal de l'Alta Ribagorça