Formalizada Servicios

El objeto del presente procedimiento de licitación es la contratación del servicio de secuenciación masiva (NGS) de librerías de DNA, destinado al Grupo de Investigación Traslacional de Cáncer de Próstata de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR), a cargo del Proyecto PI25/00882 titulado “Biomarcadores de biopsia líquida para guiar la modulación adaptativa del tratamiento en el cáncer de próstata metastásico”, financiado por el Instituto de Salud Carlos III (ISCIII) y cofinanciado por la Unión Europea. El proyecto contempla evaluar muestras longitudinales de aproximadamente 500 pacientes con cáncer de próstata, y varios modelos PDX (xenograft derivados de paciente). La evaluación será mayoritariamente, pero no exclusiva, vía biopsia líquida y se utilizaran dos técnicas, secuenciación del genoma entero a baja profundidad (lpWGS) y secuenciación de un panel de genes de interés a alta profundidad (targeted-panel). La secuenciación masiva requiere un tipo de infraestructura no disponible en las propias instalaciones, por lo que debe contratarse a un proveedor externo. Para estudios longitudinales, donde se monitorizan muestras del mismo paciente a lo largo del tiempo, es esencial minimizar la variabilidad técnica, por esto y por motivos operacionales consideramos que la contratación no puede dividirse en lotes, siendo necesario un único proveedor. Como se detalla a continuación, la prestación de los servicios consistirá en el control de calidad de las librerías (o pools de librerías) preparadas en nuestro laboratorio, la secuenciación y la entrega de datos. El servicio no incluye análisis bioinformático. Pools de librerías se refiere a la mezcla de varias librerías en un solo tubo que se separan bioinformáticamente después de la secuenciación en el proceso conocido como demultiplexing. En el resto de este documento, librería se referirá indistintamente a librerías únicas o pools de librerías.

Expediente: LICI 2026-026 SECUENCIACIÓN NGS (PI25/00882)

Contrato de servicios formalizado por Fundació Hospital Universitari Vall d'Hebron - Institut de Recerca en Barcelona. Procedimiento abierto. Categoría CPV 85121270. Adjudicado el 27 ago 2026 a NOVOGENE (UK) COMPANY LIMITED. Se recibieron 4 ofertas.

88.190
Presupuesto base
105.828
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
85121270
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
27 jul 2026, 17:18
Fecha límite
3 jun 2026, 17:00

Adjudicación

Adjudicatario
NOVOGENE (UK) COMPANY LIMITED
NIF
GB273975163
Importe
55.250
Ofertas recibidas
4

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 jul 2026
Anuncio de Pliegos 27 jul 2026
Fin Plazo Presentación 3 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 27 ago 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 ago 2026, 06:22

Mismo sector y zona (85 en Barcelona)

Abierta 2026/2402

L’objecte del contracte és la prestació del Servei Municipal de Canguratge i Cures Puntuals a Domicili per a infants i adolescents de 0 a 16 anys residents a Martorelles, ampliable excepcionalment fins als 21 anys en situacions de discapacitat o diversitat funcional degudament acreditades. El servei s’emmarca en les actuacions finançades pel Pla Corresponsables impulsat pel Ministeri d’Igualtat i el Departament d’Igualtat i Feminisme de la Generalitat de Catalunya i té per finalitat facilitar la conciliació de la vida familiar, laboral, educativa i personal de les famílies, afavorir la corresponsabilitat en les cures, reduir les desigualtats de gènere derivades de la sobrecàrrega de les tasques de cura i garantir una atenció professional, segura i de qualitat als infants i adolescents. El contracte inclou:  Prestació directa de serveis de cura puntual a domicili.  Coordinació tècnica del servei.  Valoració i gestió de les demandes derivades pels Serveis Socials.  Cobertura ordinària i urgent.  Registre, seguiment i control d’activitat.  Elaboració d’informes i memòries.  Coordinació amb els Serveis Socials Bàsics.  Implementació dels protocols de protecció a la infància.  Accions de sensibilització en corresponsabilitat.

9.351 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 906675/26

Servei consistent en la realització de les revisions oftalmològiques al personal de l’AMB, IMET i IMPSOL

27.120 €

Abierta 2025/6818

Servicio de recogida de animales de compañía y gestión de las colonias de gatos ferales

109.050 €

Abierta SGT/2026/1887

L'objecte de la contractació és la prestació dels serveis d'assistència veterinària integral i de perruqueria canina necessaris per garantir la salut, el benestar animal i la plena operativitat dels 5 gossos adscrits a l'Equip Caní de la Policia Municipal de Sabadell.

13.372 €

Abierta 2026/11354F

L’objecte del contracte és el servei d’orientació i acompanyament a famílies de Santa Perpètua de Mogoda (d’ara endavant SOAF) és un servei de suport integral a les famílies per a la millora del seu benestar emocional i relacional, amb un ventall d’intervencions que van des de la prevenció fins al tractament més especialitzat. Aquest és un servei d’accés universal, de caràcter preventiu, i que s’integra en el Sistema català de Serveis socials com a servei complementari als equips de serveis socials.

214.550 €

Abierta SEC 2025 135

Contractació del servei d’orientació per a joves (Enllaç)

81.959 €

Abierta 2026/0006896

Serveis relatiu a l’execució d’accions de sensibilització adreçades a la ciutadania en l’àmbit de la convivència i la diversitat, dividit en 2 lots

57.825 €

Abierta 001_26003126

La gestió integral del Sistema Integral Municipal d’Informació, Orientació, Dinamització i Assessorament per a Joves (SIMIODA)

2.800.947 €

Abierta SEC/2026/849

Servei de psicopedagogia i logopèdia període 2026-2028.

25.920 €

Más licitaciones de Fundació Hospital Universitari Vall d'Hebron - Institut de Recerca

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €

Abierta LICI 2026-034 MANT. ROBOT DE MANEIG DE LÍQUIDS

SERVEI DE MANTENIMENT PREVENTIU ROBOT DE MANEIG DE LÍQUIDS FREEDOM EVO 2 DE L’IMID-BIOBANK DEL BIOBANC DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON - INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

57.200 €

Abierta LICI 2026-034 MANT. ROBOT DE MANEIG DE LÍQUIDS

L’objecte del present Plec és la definició de les especificacions tècniques per a la licitació del servei de manteniment del robot de maneig de líquids FREEDOM EVO 2 de l’IMIDBiobank del Biobanc de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR), a fi de poder garantir la seva fiabilitat, disponibilitat i correcte funcionament. El robot de maneig de líquids FREEDOM EVO 2 de Tecan (amb núm. d’inventari 1065130), ubicat a la plataforma de Biobanc de l’IMID-Biobank, és un equipament essencial per al processament, preparació i manipulació automatitzada de mostres biològiques, contribuint a garantir la precisió, la traçabilitat i l’estandardització dels procediments desenvolupats.

26.000 €

Abierta LICI 2026-035 ANÀLISIS METABOLÒMICA (202311-10)

SERVEI D’ANÀLISIS METABOLÒMIC DE LES MOSTRES DEL PROJECTE TOXICITAT CARDIOVASCULAR EN EL CÀNCER DE MAMA HER 2-POSITIU PRECOÇ: DES DE L'AVALUACIÓ DEL RISC FINS A LA PREVENCIÓ (202311-10) DEL GRUP DE RECERCA DE MALALTIES CARDIOVASCULARS DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON (VHIR).

18.150 €