Formalizada Servicios

579,580,581,582,583,584,585/2025 El objeto del contrato es la prestación de los Servicios de Intervención Socioeducativa (SIS), que se componen de espacios de apoyo a familias con niños (0-3 años), centros de atención diurna (4-15 años) y de servicios de acompañamiento socioeducativo por adolescentes (16-18 años). Los servicios de intervención socioeducativa son recursos de acompañamiento y de carácter preventivo, que dan atención a las necesidades de intervención socioeducativas de niños y adolescentes (0-18 años) que se encuentran en situación de riesgo de desprotección o de exclusión social severa. Dotan los barrios de unos servicios integrales que facilitan el desarrollo normalizado de estos menores, garantizando la igualdad de oportunidades en su crecimiento e inserción social en su entorno habitual y trabajando sus necesidades en el entorno comunitario.

Expediente: ACS/2025/5695

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Sabadell en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 85311300. Adjudicado el 9 jun 2026 a FUNDACIO PRIVADA IDEA. Se recibieron 2 ofertas.

699.726
Presupuesto base
1.553.863
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
85311300
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
16 dic 2025, 10:02
Fecha límite
27 dic 2025, 23:59
Duración
1 año
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
FUNDACIO PRIVADA IDEA
NIF
G62670187
Importe
138.690
Ofertas recibidas
2

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Sabadell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 dic 2025
Anuncio de Pliegos 16 dic 2025
Fin Plazo Presentación 27 dic 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 9 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 04:31

Mismo sector y zona (85 en Barcelona)

Abierta 2026/11354F

L’objecte del contracte és el servei d’orientació i acompanyament a famílies de Santa Perpètua de Mogoda (d’ara endavant SOAF) és un servei de suport integral a les famílies per a la millora del seu benestar emocional i relacional, amb un ventall d’intervencions que van des de la prevenció fins al tractament més especialitzat. Aquest és un servei d’accés universal, de caràcter preventiu, i que s’integra en el Sistema català de Serveis socials com a servei complementari als equips de serveis socials.

214.550 €

Abierta SEC 2025 135

Contractació del servei d’orientació per a joves (Enllaç)

81.959 €

Abierta 2026/0006896

Serveis relatiu a l’execució d’accions de sensibilització adreçades a la ciutadania en l’àmbit de la convivència i la diversitat, dividit en 2 lots

57.825 €

Abierta 001_26003126

La gestió integral del Sistema Integral Municipal d’Informació, Orientació, Dinamització i Assessorament per a Joves (SIMIODA)

2.800.947 €

Abierta SEC/2026/849

Servei de psicopedagogia i logopèdia període 2026-2028.

25.920 €

Abierta 2026000042

L'objecte del contracte és la prestació del servei de prevenció aliè de riscos laborals, en les especialitats de seguretat en el treball, vigilància de la salut i la Coordinació de l'Activitat Empresarial (CAE), així com, la col·laboració en formació de PRL i l'assistència en riscos psicosocials, higiene industrial i ergonomia sota la direcció, control i avaluació del Servei de Prevenció Propi (SPP) de l'Ajuntament de Castelldefels.

185.898 €

Abierta 001_26003356

Servei de suport a l'activitat i al funcionament de l'Estratègia municipal contra la soledat i del Pacte de Ciutat 2026-2030 mitjançant una secretaria tècnica.

178.086 €

Abierta CCM 1404-0013/2026

L’objecte d’aquest Acord Marc és la prestació del servei d’acompanyamenten el transport escolar, tant ordinari com adaptat, i amb nombre reduït d’usuaris que, amb caràcter general, s’han de desplaçar als Suports Intensius per a l'Escolarització Inclusiva (en endavant, SIEI), a les Unitats d’Escolarització Compartida (en endavant, UEC), a les Aules Integrals de Suport (en endavant, AIS), als Centres d’Educació Especial (en endavant, CEE) i/o als recursos especials d’educació que habiliti el Departament d’Educació i Formació Professional de la Generalitat de Catalunya a la comarca del Maresme.

305.637 €

Abierta 2026/003974

L’objecte del contracte compren la contractació d’un servei professional sòcio-educatiu per a la gestiódel servei d’allotjament temporal en situació d’urgència “Les Paüles”. El serveicontempla la incorporació de dos professionals que gestionaran la convivència en l’equipament, els plans educatius dels diferents usuaris/es i faran la coordinació amb els professionals dels serveis socials bàsics.

63.873 €

Abierta 2026/001989

El propósito de este contrato es el servicio de atención domiciliaria en el entorno habitual de residencia de personas en el municipio de Olesa de Montserrat, en los términos descritos en las especificaciones técnicas.

2.274.987 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sabadell

Abierta OBM/2026/67

Les actuacions necessàries al Poliesportiu Nostra Llar al municipi de Sabadell per a millorar la pista poliesportiva i adequar-la per la pràctica d'hoquei i patinatge artístic, renovant el paviment i adequant la tanca a la normativa.

81.083 €

Abierta SGT/2026/1887

L'objecte de la contractació és la prestació dels serveis d'assistència veterinària integral i de perruqueria canina necessaris per garantir la salut, el benestar animal i la plena operativitat dels 5 gossos adscrits a l'Equip Caní de la Policia Municipal de Sabadell.

13.372 €

Abierta SGT/2026/2022

L'objecte del contracte consisteix en el subministrament del material que utilitzarà la unitat de trànsit: des d'aquells elements que seran d'utilitat directe per al control del trànsit, com altres elements necessaris per atendre emergències en les quals hagi d'intervenir el cos de policia. La cobertura de les necessitats materials de la unitat, permet que els agents realitzin les funcions assignades amb més recursos i amb una major eficàcia.

12.277 €

Abierta CLT/2026/723

L'objecte del contracte és la prestació de serveis tècnics especialitzats per a la redacció del projecte museològic del centre de museus Sabadell Centre de Cultura que inclou el pla museològic i museogràfic del Museu d'Història de Sabadell (MHS) per la nova seu a l'edifici de l'antic Museu del Gas, i el pla museològic del Museu d'Art Modern i Contemporani de Sabadell (MAMCS) per la nova seu a les cases Marcet-Grau i Calvó, a la plaça del Gas.

82.000 €

Abierta COM/2026/20

- Realització i edició de reportatges fotogràfics: Consistent en la realització de reportatges fotogràfics d'actes institucionals, de l'evolució de la ciutat, de les activitats socials, culturals i esportives al municipi, de les campanyes de comunicació, fotografies d’estudi i altres reportatges per il·lustrar els elements informatius municipals i el material de difusió institucional de l’Ajuntament de Sabadell - Creació, producció i edició de vídeos: Serveis de producció, realització, gravació i edició de continguts audiovisuals de caràcter periodístic o informatiu, institucional, promocional o turístic de l'Ajuntament de Sabadell. Així com l’emissió en streaming. - Captació d’imatges aèries amb dron.

84.741 €