Formalizada Suministros

El objeto del contrato es la adquisición de ligantes para las brigadas móviles de conservación de carreteras de la Diputación de Girona. Este suministro se destinará a la ejecución de los tratamientos superficiales, de acuerdo con el programa de conservación y acondicionamientos o mejoras de la seguridad vial de la red de carreteras de la Diputación de Girona, aprobado por la Junta de Gobierno de fecha 17 de marzo de 2025, así como para poder asistir a los municipios en el tratamiento superficial de los caminos con los que se establezca un convenio.

Expediente: 2025/8192

Contrato de suministros formalizado por Diputació de Girona en Girona. Procedimiento abierto. Categoría CPV 44113610. Adjudicado el 9 abr 2026 a PROBISA PRODUCTOS BITUMINOSOS S.L.U.. Se recibieron 2 ofertas.

900.000
Presupuesto base
1.800.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
44113610
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:29
Fecha límite
6 ene 2026, 00:59

Adjudicación

Adjudicatario
PROBISA PRODUCTOS BITUMINOSOS S.L.U.
NIF
B85826832
Importe
900.000
Ofertas recibidas
2

Documentos

(2)

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 6 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 9 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 21 abr 2026, 06:24

Mismo sector y zona (44 en Girona)

Abierta e-02.08.05.1428 5/2026

el subministrament, la incorporació i el muntatge d’una porta doble vidriera de control amb targes laterals i una porta de seguretat de les mateixes dimensions, juntament amb una finestra protegida per al pas de documents al vestíbul de l’edifici de la Torre illa com a seu de la comissaria de la policia local de Ripoll.

36.390 €

Abierta 2026043455

Contracte mixt de subministrament i serveis del lloguer de mòduls prefabricats per a diferents espais durant les Fires de Sant Narcís 2026

22.949 €

En evaluacion 2026030540

L’objecte del contracte és el subministrament de material, eines i utillatges de ferreteria que consten a l’Annex A - Llista de materials de ferreteria del Plec de prescripcions tècniques (PPT) i aquells altres de la mateixa naturalesa per ser utilitzats per part de l’Ajuntament de Girona en el manteniment (preventiu i correctiu) i reparacions d’equipaments municipals i dels elements estructurals i de mobiliari urbà en el domini públic municipal, així com en l’elaboració dels projectes florals que s’exposen durant la mostra “Girona, Temps de Flors”.

216.240 €

Formalizada CONTR/2026/0000000058

Suministro e instalación de componentes del sistema de nieve producida de las estaciones de montaña de Vallter (NS29/26)

467.700 €

Formalizada CONTR/2026/0000000063

Subministrament de components per a la reparació de la xarxa de neu produïda a l'estació de muntanya de Vallter (ref. NS24/26)

37.544 €

Formalizada CONTR/2026/0000000057-058

Suministro e instalación de componentes del sistema de nieve producida de las estaciones de montaña Vall de Nuria y Vallter (ref. NS29/26)

919.700 €

Desierta X2026001102

Aquest contracte té com objecte la fabricació i el subministrament de quatre contenidors de caixa oberta lleugera, de 25 m3, per a la recollida de residus de la deixalleria del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

19.880 €

Desierta X2026000751

La planta de Compostatge de la Garrotxa està construïda molt a prop de nuclis residencials, per aquest motiu disposa de sistemes per evitar que les fortes olors provocades pel procés de tractament de lixiviats surtin a l'exterior. Un d’aquests sistemes és el tractament químic, format per dues torres en les quals es renten els gasos, una de les quals conté una solució àcida, amb àcid sulfúric H2SO4 98% guardat en un dipòsit a l’exterior de la planta. Arran del resultat desfavorable obtingut en la inspecció periòdica dels tancs de reactius efectuada el 18 de febrer de 2026, realitzada per l’Organisme de Control Autoritzat (OCA) Bureau Veritas, la qual es duu a terme amb una periodicitat quinquennal d’acord amb la normativa d'aplicació en matèria d’emmagatzematge de productes químics, es van detectar deficiències que impedeixen garantir les condicions òptimes de seguretat, motiu pel qual no es va superar satisfactòriament la revisió reglamentària. L’àcid sulfúric és un element crític pel correcte funcionament del sistema de desodorització i si no funciona correctament, pot provocar emissions odoríferes i com a conseqüència grans afectacions en la qualitat ambiental de l’entorn i la convivència amb el veïnat, per la qual cosa es fa imprescindible el subministrament i posada en marxa del dipòsit d’àcid sulfúric al sistema de tractament de gasos de la planta de compostatge de la Garrotxa, el qual constitueix l’objecte del present contracte.

17.588 €

Formalizada X2026000424

Contracte mixt de subministrament del sistema de control d'accés amb panys intel·ligents electrònics iLOQ i el manteniment de les llicències de software de gestió

3.508 €

Formalizada TSA0078147

Suministro de arquetas y tubos prefabricados para el proyecto de mejora y modernización de la red de distribución de la Comunidad de Regantes del Rec del Molí de Pals (Girona) (Nº Exp.: 23.P20 / ND-170203-EO-C24); y para el proyecto de modernización del regadío de la Comunidad de Regantes Presa de Colomers-Torroella de Montgrí (Girona) (Nº Exp.: 23.P21 / ND-170304-EO-C24).

175.522 €

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

Abierta 2026/8297

2026/8297 Servei de neteja de les seus de les brigades de Xarxa Viària i Monuments (2 lots)

110.603 €