Formalizada Suministros

El objeto del contrato es el suministro y la puesta en marcha de una plataforma “hiperconvergente” que proporcione capacidad de procesamiento, almacenamiento, red y virtualización mediante software sobre servidores genéricos. Esta plataforma deberá ejecutarse en dos centros de datos separados, Creueta y Diputación, y disponer de capacidades de recuperación ante desastres, permitiendo la pérdida total de una de las dos ubicaciones sin dejar de prestar el cien por cien del servicio.

Expediente: 2025/9152

Contrato de suministros formalizado por Diputació de Girona en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 9 meses. Categoría CPV 48821000. Adjudicado el 28 abr 2026 a ECONOCOM SEMIC, S.A.U.. Se recibió 1 oferta.

611.570
Presupuesto base
611.570
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
48821000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:45
Fecha límite
16 dic 2025, 00:59
Duración
9 meses

Adjudicación

Adjudicatario
ECONOCOM SEMIC, S.A.U.
NIF
A25027145
Importe
602.225
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 16 dic 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 28 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 may 2026, 06:24

Mismo sector y zona (48 en Girona)

Abierta X2026000203

L'objecte del present contracte consisteix en la renovació de la infraestructura de commutació (switching) i de la xarxa sense fils (Wi-Fi) de l'Auditori de Girona, equipament integrat funcionalment i tecnològicament a la xarxa corporativa municipal i connectat a la infraestructura de la Xarxa Metropolitana d'Àrea (M.A.N.) de l'Ajuntament de Girona.

144.822 €

Adjudicada X2026001066

Subministrament de llicències de Microsoft per a petits comptes

3.548 €

Prevista 2026/32/1403

L’objecte del contracte consisteix en la implantació i manteniment, en la modalitat de lloguer, d’un programari (SaaS) allotjat al núvol per l’empresa adjudicatària, destinat al control del temps de treball i a la gestió dels recursos humans del personal del Consell Comarcal del Gironès que presta serveis en els edificis següents: seu administrativa (C/ Riera de Mus, 1 A de Girona), Sarrià 221 (av. de França, 221 de Sarrià de Ter), Punt d’Informació Turístic Gironès-Girona (C/ Berenguer Carnicer, 3 de Girona) i monument dels Banys Àrabs (C/ Rei Ferran el Catòlic, s/n de Girona). L’execució de l’objecte d’aquest contracte implica, per part de l’empresa adjudicatària, el tractament de dades de caràcter personal del personal del Consell Comarcal del Gironès. L’empresa adjudicatària tractarà aquestes dades en qualitat d’encarregada del tractament per a les finalitats necessàries per a la correcta prestació del servei, incloent-hi la recollida, el registre, la gestió i el tractament de les dades de les persones usuàries donades d’alta com a personal al servei del Consell Comarcal del Gironès. El programari subministrat haurà de complir el que estableix el Reglament (UE) 2016/679 del Parlament Europeu i del Consell, de 27 d’abril de 2016, relatiu a la protecció de les persones físiques pel que fa al tractament de dades personals i a la lliure circulació d’aquestes dades (Reglament general de protecció de dades), així com la resta de normativa vigent que resulti aplicable en matèria de protecció de dades personals. El present contracte té caràcter mixt, atès que el seu objecte comprèn, de manera indissociable, prestacions pròpies d’un contracte de subministrament i prestacions pròpies d’un contracte de serveis, d’acord amb el que estableix l’article 18 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic (LCSP). Concretament, l’objecte del contracte inclou, d’una banda, el subministrament de la llicència d’ús d’un programari de control del temps de treball

17.050 €

Adjudicada 2026/8400

Subministrament de les llicènices del programari PMH (Gestió de padró llicència provincial) i GPA de l’empresa AYTOS Berger Levraut, per un any.

40.710 €

Adjudicada 2026/7354

Llicències informàtiques per al programari per realitzar les auditories dels registres comptables de factures per dos any.

18.720 €

Adjudicada CONTR/2026/0000000244

Gestió del programari ATTASpro amb subministrament dellicències i servei d’implantació i suport per a la gestió de la instal·lació de neu produïda a lesestacions de muntanya d’FGC Turisme (NS68/26)

39.498 €

Adjudicada CONTR/2026/0000000243

Gestió del programari ATTASpro amb subministrament de llicències i servei d’implantació i suport per a la gestió de la instal·lació de neu produïda a les estacions de muntanya d’FGC Turisme (Ref. NS68/26)

295.301 €

Formalizada 2026/140

L'àrea de serveis tècnics del Consorci Vies Verdes utilitza una plataforma per gestionar i fer el seguiment dels equips tècnics de treball i projectes tècnics, així com portar-ne el control i registre des de qualsevol dispositiu amb connexió a internet (smartphones, tablets, ordinadors portàtils). La plataforma també permet la realització de múltiples prestacions adaptables com gestor de temps, calendaris, control de despeses, seguiment i evolució de projectes, informes, reunions, estadístiques. Alhora permet al Consorci disposar de manera ràpida i actualitzada de les tasques que va desenvolupant al llarg de l'any, per tipus d'incidència, per municipi i per gestor de la incidència. El Consorci té necessitat de seguir utilitzant aquesta plataforma per garantir el bon funcionament de l'àrea de control, i atès que l'aplicació "Escio", ha estat desenvolupada per l'empresa Esolvo Global, S.L., és la única que pot subministrar aquestes llicències d'ús i prestar el servei de manteniment i suport al personal tècnic i de control del Consorci, d'acord amb el que preveu l'article 168.a.2 de la LCSP.

24.672 €

Adjudicada COBS2026/036

Contracte de subministrament d'una llicència Photoshop i una Llicència Adobe basat en acord marc del Consorci LOCALRET, a través de contractació basada en Acord marc de l'ACM.

4.025 €

Adjudicada X202600359

Subscripció del Consell Comarcal del Pla de l’Estany a la plataforma digital ESPUBLICO, per realitzar consultes de normativa i jurisprudència actualitzada a diferents Àrees de la corporació.

3.530 €

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

Abierta 2026/8297

2026/8297 Servei de neteja de les seus de les brigades de Xarxa Viària i Monuments (2 lots)

110.603 €